1 października, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Elemental Holding zbuduje w Polsce zakład recyklingu akumulatorów EV

Amerykańskie Stowarzyszenie Lasów i Papierów z siedzibą w Waszyngtonie (AF&PA) ogłosiło zwycięzców nagrody za zrównoważony rozwój w 2021 r. Stowarzyszenie uznaje, że nagrody te wyróżniają przykładowe projekty i inicjatywy w zakresie zrównoważonego rozwoju w dziedzinie produkcji papieru i produktów z drewna.

Heidi Brock, prezes i dyrektor generalny AF&PA, powiedziała: „Ten rok był rekordowy. Otrzymaliśmy więcej zgłoszeń niż kiedykolwiek wcześniej. Ten trend podkreśla wartość zrównoważonego rozwoju w naszej branży. Nasi członkowie dążą do osiągnięcia nowych możliwości, a te nagrody pozwalają skupić się na innowacjach przemysłowych.

Według doniesień prasowych z AF&PA, zdobywcy nagrody Sustainability Award pokazują zaangażowanie branży w doskonalenie praktyk na rzecz lepszej przyszłości i lepszej planety. Tegorocznymi zwycięzcami są:

Nagroda Leadership in Sustainability Award — Efektywność energetyczna / Redukcja przypadków cieplarnianych

Georgia-Pacific, Atlanta: Northern Ultra Soft & Strong

Marka Georgia-Pacific Guilded Northern oszczędza o 30 procent więcej wody i wyciska więcej wody z bibuły przed suszeniem przy użyciu wydajnej technologii produkcji zużywającej o 30 procent mniej energii.

Nagroda Leadership in Sustainability Award — Bezpieczeństwo

Westrock, Atlanta: Projekt Łowcy Zagrożeń

Westrock twierdzi, że program Hazard Hunter obejmuje członków zespołu, którzy identyfikują i eliminują potencjalne zagrożenia w przypadku incydentów związanych z bezpieczeństwem. Nowe i ulepszone praktyki bezpieczeństwa są udokumentowane w tradycyjnych standardowych praktykach operacyjnych, ale są również filmowane dla bibliotek wideo obsługujących wielowymiarowe uczenie się. Podejście zespołowe identyfikuje setki potencjalnych zagrożeń i poprawia cel WestRock, jakim jest stuprocentowe bezpieczeństwo miejsca pracy.

Nagroda Leadership in Sustainability Award — Zrównoważona gospodarka leśna

Opakowania Green Bay, Green Bay, Wisconsin

Firma Green Bay Packaging nawiązała współpracę z pionierem i certyfikacją modułu SFI Small Lands Group, inicjatywą Sustainable Forest Initiative (SFI), American Forest Foundation i American Tree Farm System. Green Bay twierdzi, że od rozpoczęcia projektu w 2020 roku zakwalifikował ponad 100 właścicieli gruntów reprezentujących ponad 40 000 akrów ziemi. To partnerstwo dodaje wartości rodzinnym właścicielom gruntów, zwiększając certyfikowaną, zrównoważoną gospodarkę leśną w Stanach Zjednoczonych, jednocześnie zmniejszając bariery, takie jak koszt certyfikacji.

READ  Prezydent Polski na igrzyskach olimpijskich w Pekinie pomimo bojkotu dyplomatycznego USA

Nagroda Leadership in Sustainability Award — Woda

Essity, Sztokholm, Szwecja: Region Środkowo-Zachodni

Bez inicjatywy, kreatywnego myślenia i pracy zespołowej oraz dużych inwestycji kapitałowych zespół Essity Midwest poprawił jakość ścieków i zwiększył bezpieczeństwo wody. W swojej papierni Menasha w stanie Wisconsin firma Essity zmniejszyła bezpośrednią emisję fosforu o 55 procent i całkowitą zawiesinę o 35 procent, zmniejszając zużycie słodkiej wody o 20 procent. W swoim zakładzie konwersji w Ninie grupa zmniejszyła zużycie wody miejskiej o 20 procent.

Nagroda Leadership in Sustainability Award — Odzyskiwanie papieru do recyklingu

New-Indy Ontario, Ontario, Kalifornia

Firma New-Indy zmodernizowała system napędowy, dodając dodatkowe możliwości przesiewania i usuwania śmieci w zakładzie w Ontario w Kalifornii. Dodatkowe wyposażenie zapewniło wysoką wydajność odzyskiwania włókien i zdolność do wchłaniania papieru kompozytowego we wszystkich produktach bez utraty jakości. Oprócz oszczędności na kosztach surowców, zmniejszono również ścieki w Nowych Indiach. Ulepszona zdolność odzysku włókien pozwoliła usunąć z zakładu mniej niż 5500 ton odpadów. Ponadto zakład bez punktów sprzedaży przetworzył 10 000 ton arkuszy kompozytowych i zawrócił je ze składowiska.

Nagroda Leadership in Sustainability Award — Odzyskiwanie papieru do recyklingu

Westrock, Atlanta

Aby wyjaśnić nieporozumienia dotyczące recyklingu pudełek po pizzy, Westrock połączył siły z Domino’s i innymi partnerami branżowymi. W projekcie przyjęto następujące podejście:

  • Zbadanie wpływu tłuszczu i sera na recykling;
  • Oceń dostęp konsumentów do recyklingu pudełek po pizzy; I
  • Uruchom publiczny portal edukacyjny, aby rozpowszechniać informacje, że pudełka po pizzy nadają się do recyklingu.

Zgodnie z wpisem dotyczącym nagrody, każdego roku w Stanach Zjednoczonych konsumuje się 3 miliardy pizz lub 600 000 ton potencjalnego odzysku błonnika.

Nagroda za zrównoważony rozwój

Georgia-Pacific, Atlanta

Wprowadziliśmy trzy innowacje w 2020 roku w celu rozwiązania problemu recyklingu produktów Gruzji i Pacyfiku. We współpracy z dużym sprzedawcą internetowym Georgia-Pacific opracowała papierową kopertę pocztową w 100% nadającą się do recyklingu przy krawężniku. Firma wyprodukowała gorące kubki Dixie ecosmart w 100% z włókien pochodzących z recyklingu z 100% włókien pochodzących z recyklingu pokonsumenckiego. Działa na rzecz zwiększenia recyklingu plików papierowych poprzez inwestycje w infrastrukturę recyklingu Gruzji i Pacyfiku oraz współpracuje z gminami w celu zwiększenia akceptacji papierowych kubków w celu kontrolowania programów recyklingu.

READ  Richter otwiera nowe polskie biuro

Nagroda za zrównoważony rozwój

Sonoco Hartsville, Kalifornia

Wprowadzenie opakowania Sonoco EnviroSense PaperBlister, które jest nadającą się do recyklingu alternatywą dla tradycyjnych opakowań blistrowych, które współpracują z istniejącymi narzędziami do zgrzewania. Opakowania EnviroSense PaperBlister są wykonane w całości z zasobów odnawialnych i nadają się do recyklingu przy krawężniku. Zgodnie z danymi wejściowymi wszystkie opakowania papierowe oferują standardową opcję, która jest wysoce wydajna w strumieniu dostaw, co pozwala na zwiększenie liczby paczek na ładunek ciężarówki i obniżenie kosztów wysyłki.

Zwycięzcy nagrody AF&PA 2021 Sustainability Award zostali wybrani przez panel ekspertów ds. stabilności z Departamentu Energii, Green Blue, Quad Packaging oraz Wisconsin Institute for Sustainable Technology.