24 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Eksperci techniczni twierdzą, że Baldur’s Gate 3 na PS5 to wersja na PC z ustawieniami Ultra

Eksperci techniczni twierdzą, że Baldur’s Gate 3 na PS5 to wersja na PC z ustawieniami Ultra

Baldur’s Gate 3 ukaże się w tym tygodniu na PlayStation 5, po sierpniowej premierze na PC, a eksperci ds. technologii z Odlewnia cyfrowa Dokonali swojego wyroku.

według Odlewnia cyfrowaRozległa gra RPG inspirowana Dungeons & Dragons autorstwa Lariana to imponujący port na PS5, który działa na poziomie równoważnym wersji na PC przy ustawieniach Ultra, czyli przy najwyższym dostępnym zestawie opcji. Jak zauważyło Digital Foundry, nie jest to typowe dla większości gier konsolowych.

Wersja na PS5 umożliwia włączanie i wyłączanie trybu wydajności. Obydwa dają rozdzielczość 1440p. W trybie wydajności docelowe jest 60 klatek na sekundę i według Digital Foundry gra osiąga ten wynik przez większość czasu.

Podobnie jak w przypadku wersji na PC, w wersji na PS5 samo miasto Baldur’s Gate sprawia pewne problemy. Firma Digital Foundry zgłosiła w tym przypadku liczbę klatek na sekundę w najgorszym przypadku na poziomie dwudziestu. Larian powiedział, że pracuje nad poprawą wydajności w całej grze, a zwłaszcza w jej trzecim rozdziale.

Tryb jakości Baldur’s Gate 3 zakłada osiągnięcie 30 klatek na sekundę i, jak twierdzi Digital Foundry, osiąga ten cel bez żadnych problemów, z wyjątkiem rozdziału 3, w którym liczba klatek na sekundę spada do średnich lub niskich 20.

Digital Foundry przyjrzało się także grze Baldur’s Gate 3 na PS5 grającej na podzielonym ekranie (szczególnie tryb wieloosobowy na podzielonym ekranie był dla Larian takim wyzwaniem, że studio ostatecznie musiało to zrobić). Rezygnacja z obsługi tego trybu na Xbox Series S W celu uruchomienia gry na Xbox w 2023 roku). Są tu zrozumiałe spadki, ale 30 klatek na sekundę jest stosunkowo stabilne, z wyjątkiem rozdziału 3, gdzie liczba klatek na sekundę spada do niskich 20.

Baldur’s Gate 3 nie obsługuje obecnie rozgrywki typu cross-play, ale w niedawnym wywiadzie Larian potwierdził, że jest to „w planie działania”. Od czasu premiery w zeszłym miesiącu Larian ciężko pracował, aby naprawić liczne błędy i problemy z wydajnością, co zapewniło studiu mnóstwo pracy. Kiedy nadejdzie rozgrywka międzyplatformowa, fani Baldur’s Gate 3 będą mogli grać w trybie współpracy na PC i PS5.

READ  Źródła: Nintendo pokazało dema Switcha 2 na Gamescom

Chwaliliśmy Baldur’s Gate 3 w naszym regionie recenzjaNazywając to „przełomowym momentem w gatunku”.

„Czekałem 14 lat, aż gwiazdy znów się ułożą, abyśmy mogli uzyskać idealne połączenie staromodnej taktycznej walki RPG, epickiej, dobrze napisanej historii ze złożonymi postaciami, mnóstwem znaczących wyborów i poziomem kinowej prezentacji i dopracowanie, dzięki którym zobaczyłam pot i smutek na twarzach bohaterów.” w ich najciemniejszej godzinie” – napisaliśmy.

Właściciele PlayStation 5, którzy właśnie zapoznali się z grą RPG Larian, mogą zapoznać się z całą naszą witryną Wyjaśnienie Baldur’s Gate 3 wśród innych zasobów.

Wesley jest redaktorem wiadomości brytyjskich w IGN. Znajdziesz go na Twitterze pod adresem @wyp100. Możesz skontaktować się z Wesleyem pod adresem [email protected] lub poufnie pod adresem [email protected].