25 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dron z Las Vegas szkoli Ukraińców w pobliżu polskiej granicy, aby pomóc poprawić bezpieczeństwo.

Dron z Las Vegas szkoli Ukraińców w pobliżu polskiej granicy, aby pomóc poprawić bezpieczeństwo.

Las Vegas, New. (FOX5) – Gdzieś w Polsce, niedaleko granicy z Ukrainą, w ciągu ostatniego tygodnia ukraińscy ratownicy doskonalili swoje zdolności bojowe i obronne, ucząc się obsługi dronów taktycznych od załogi z Las Vegas.

W skład zespołu wchodzi 22-letni Blake Resnick, pochodzący z Summerlin, dyrektor generalny Bring Drones w Las Vegas. W listopadzie ubiegłego roku FOX5 przedstawił Ci Resnick I jego wynalazek, The Lemur S dron. Zainspirowana tragicznymi wydarzeniami z 1 października technologia młodego inżyniera ma na celu szybkie zebranie informacji wywiadowczych na temat ratowników, podejrzanych, ofiar i niebezpiecznych sytuacji.

Teraz południowa Nevada pomaga Ukraińcom w ich wysiłkach obronnych przed siłami rosyjskimi, a drony wyprodukowane w Las Vegas są gotowe do lotu na rozdartą wojną Ukrainę.

„To niesamowicie słuszny powód” – powiedział Resnick. „Chętnie robimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc”.

Resnick i jego załoga, z których część dorastała w Las Vegas, wrócili w niedzielę do Stanów Zjednoczonych po spędzeniu czterech dni w rejonie Polski w pobliżu granicy z Ukrainą.

„Właśnie zdecydowaliśmy:„ Przekażemy systemy ”- powiedział Resnick. „Ukraińcy mogli opuścić kraj i pojechać do Polski. My mogliśmy pojechać do Polski”.

Zespół Bring przekazał 10 swoich dronów ukraińskim służbom ratowniczym. W sumie przekazali sprzęt o wartości około 150 000 dolarów. Ale przeszkolili także zespół kilkunastu ukraińskich ratowników, jak używać noktowizora i umiejętności tłuczenia szyb, by ratować życie.

„To są funkcje, które znasz, wymaga to niewielkiej instrukcji” – powiedział Resnick.

Powiedział, że produkt będzie używany do ochrony przed rozległymi bombardowaniami w Rosji. Ich głównym celem jest „poszukiwanie i ratowanie” ocalałych lub zmarłych, ze szczególnym uwzględnieniem eksploracji niebezpiecznych budynków lub wnętrz.

„[Those buildings] Jeśli pierwsi ratownicy nie są strukturalnie spójni lub identyczni, mogą być jeszcze bardziej niebezpieczni. Tak więc w takiej sytuacji wyślą drony, aby szukały ocalałych, znajdowały ich i rozmawiały z nimi, ponieważ tworzymy jedynego drona na świecie, który może to zrobić ”- powiedział Resnick.

READ  bne IntelliNews - Rząd szacuje bezrobocie w Polsce na 6% w czerwcu

Mikrofony i głośniki wbudowane w Lemur tworzą dwukierunkowy system komunikacji.

Resnik mówi, że kolejnym dużym zadaniem jest ustalenie, gdzie w mieście mogą znajdować się wojska rosyjskie.

„Czy są w budynku, czy nie” – powiedział. „Więc to jest przydatna informacja, aby mogli wysłać drona”.

Resnick stworzył drona w Las Vegas, aby ratować życie w okresie dojrzewania i pomagać ratownikom w różnych sytuacjach.

„Pracowałem nad tą technologią po 1 października, aby ratować życie” — powiedział Resnick. „Teraz jest tam, gdzie jest, są wydarzenia, które to robią. Więc jest niesamowicie potężny, inspirujący i myślę, że to się dzieje.

Resnik jest pochodzenia ukraińskiego, więc starania jego zespołu są mu bardzo bliskie.

Biuro Brink Drones w Las Vegas znajduje się pod adresem 215 i Decatur Boulevard. Firma niedawno rozszerzyła się o biuro w Seattle.