24 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Drobne, ale dobre zmiany w prognozie zaćmienia słońca w Teksasie

Drobne, ale dobre zmiany w prognozie zaćmienia słońca w Teksasie

Prognoza pogody na poniedziałek, 8 kwietnia:

Już niecały tydzień dzieli nas od całkowitego zaćmienia słońca. Poniedziałek zapowiadał się ponuro dla całego stanu. Obecnie oba modele dalekiego zasięgu wykazują niewielką poprawę w wyświetlaniu pogody.

Kluczem do pogody na zaćmienia są te dwa obszary niskiego ciśnienia w pobliżu Alaski i Rosji.

Te depresje są kluczem do naszej pogody w poniedziałek 8 (Prawa autorskie 2024 KPRC Click2Houston – wszelkie prawa zastrzeżone.)

Oto różnica w porównaniu z wczoraj. Pierwszy spadek, zamiast przemieszczać się na północny wschód, ma dziś ruch bardziej na północ. Drugie dno jest nadal w tym samym miejscu. Ale ten pierwszy spadek zmienia strumień strumieniowy. Prawie tworzy mały grzbiet wysokiego ciśnienia nad Teksasem. Nie chcę tego zbytnio wyolbrzymiać, ale spowodowało to, że w poniedziałek pojawiły się luki w chmurach.

W poniedziałek, 8 kwietnia o godzinie 13:00 (Prawa autorskie 2024 KPRC Click2Houston – wszelkie prawa zastrzeżone.)

Prognozy te ulegną zmianie:

Po przejściu frontu chłodnego w niedzielę od poniedziałku do środy możliwe są opady deszczu. Poniedziałkowe szanse w Houston są niższe, ale nie zerowe. Ale przynajmniej wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Czego się spodziewać do czwartku przyszłego tygodnia (Prawa autorskie 2024 KPRC Click2Houston – wszelkie prawa zastrzeżone.)
Mała nadzieja:

Modele, którym się przyglądamy, to poglądy amerykańskie i europejskie. Wczoraj w całym stanie spadł deszcz w modelu amerykańskim. Teraz deszcz pada tylko w południowo-wschodnim Teksasie. W Europie jest teraz kilka przebłysków słońca w porównaniu z wczoraj. Mamy nadzieję, że tendencja do suchej pogody i czystszego nieba utrzyma się na trasie. Uważnie to monitoruję i będę otrzymywać aktualizacje każdego ranka, a wieczorem Frank i Justin przedstawią wam prognozę.

Chociaż oba modele są nadal pochmurne, widać niewielką poprawę. (Prawa autorskie 2024 KPRC Click2Houston – wszelkie prawa zastrzeżone.)
Ważne rodzaje wypłat:

Najgorszy scenariusz Od 13:00 do 14:00 8 kwietnia mamy chmury niskie stratus. Chmury te całkowicie zablokują promienie słoneczne, a całkowite zaćmienie słońca będzie beznadziejne. Podczas całkowitego zaćmienia zrobi się ciemno, ale będzie ono podobne do tego, jak wygląda, gdy zbliża się silna burza.

READ  „Dylatacja czasu” – nasze postrzeganie czasu uległo spowolnieniu
Niskie chmury warstwowe powodują zachmurzenie nieba (Prawa autorskie 2024 KPRC Click2Houston – wszelkie prawa zastrzeżone.)

Chmury cumulusowe średniego poziomu W zależności od tego, gdzie obejrzysz całkowite zaćmienie, będzie ono trwało od minuty do około czterech i pół minuty. Chmury Cumulus mają otwory, ale czasami chmury ekliptyki je zasłaniają. To byłoby niesamowicie frustrujące! W myślach poczujesz, jak zegar tyka. Kiedy chmury zakrywają słońce, odwróć wzrok od zaćmienia i zobacz chmury wzdłuż horyzontu. Chmury zmienią kolory, a horyzont we wszystkich kierunkach będzie wyglądał jak zachód słońca. Kiedy chmury odejdą, spójrz na słońce.

Chmury cumulusowe średniego poziomu (Prawa autorskie 2024 KPRC Click2Houston – wszelkie prawa zastrzeżone.)

Chmury cirusowe wysokiego poziomu – Chociaż chmury te nie są całkowicie przejrzyste, są na tyle cienkie, że będzie można doświadczyć całkowitego zaćmienia.

Chociaż nie jest idealny, jest lepszy niż alternatywy (Prawa autorskie 2024 KPRC Click2Houston – wszelkie prawa zastrzeżone.)
Co wtedy:

Oczekiwania jutra są kluczowe. Czy ten trend suchszej pogody utrzyma się na trasie całkowitego zaćmienia, czy też powróci do wczorajszej prognozy?

Prognoza z dnia 3 Późny piątek to moment, w którym zaczynają pojawiać się prognozy w wysokiej rozdzielczości. Będą one dokładniejsze w zależności od rodzaju chmur, których możemy się spodziewać w poniedziałek 8-go. Każdy model prezentowany w sobotę i niedzielę pokaże szczegóły zachmurzenia w Teksasie, a także w pozostałej części kraju.

Miejmy nadzieję, że będzie najlepiej.

Prawa autorskie 2024 KPRC Click2Houston – Wszelkie prawa zastrzeżone.