24 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Drake został zwolniony z pozwu w sprawie tragedii Astroworld

Drake został zwolniony z pozwu w sprawie tragedii Astroworld

Zdjęcie: Książę Williams/WireImage

Sędzia z Teksasu oddalił Drake'a z pozwu w związku z tragedią w Astroworld. dla każdego Kronika Houstonraper został w piątek wycofany z głównego pozwu zbiorowego złożonego w następstwie festiwalu Astroworld w 2021 r. Drake pojawił się jako gość podczas koncertu Travisa Scotta w Houston, gdzie w panice tłumu zginęło 10 osób, a setki zostało rannych. Według pozwu Nabyty przez USA dziś, Sąd Rejonowy hrabstwa Harris uwzględnił wniosek Drake'a o wydanie wyroku podsumowującego i oddalił „wszystkie roszczenia wniesione przeciwko pozwanemu (Drake'owi) przez wszystkich powodów i interwenientów w tym procesie obejmującym wiele hrabstw”. Jego prawnicy argumentowali w marcu, że nie brał udziału w planowaniu festiwalu, nie odbył żadnych odpraw dotyczących bezpieczeństwa ani nie został poinformowany o żadnych problemach związanych z kontrolą tłumu ani nakazach zatrzymania występów przed swoim 14-minutowym wystąpieniem na scenie lub w jego trakcie.

W pozwie wymieniono kilkudziesięciu oskarżonych, w tym Scotta i Live Nation. Wytwórnia Drake'a i Scotta, Epic Records, została odrzucona. Tymczasem Associated Press Raporty Wnioski o oddalenie złożone przez Apple (który transmitował wydarzenie na żywo) i dwie firmy powiązane ze Scottem zostały odrzucone. Pierwsza rozprawa odbędzie się 6 maja.

Wielka ława przysięgłych w Houston zdecydowała wcześniej, że Scottowi i kilku organizatorom festiwalu Astroworld nie zostaną postawione zarzuty karne. Jednak uczestnicy i ich bliscy złożyli wiele pozwów cywilnych przeciwko Scottowi i innym oskarżonym. Pozew zbiorowy, z którego wycofano Drake'a, był połączeniem wielu roszczeń.

READ  Dzisiejsze Wordle #722 Wskazówki, wskazówki i odpowiedzi na niedzielę, 11 czerwca