19 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dow wzrósł w piątek o 300 punktów po mocnym sierpniowym raporcie o zatrudnieniu, odrabiając tygodniowe straty

Dow wzrósł w piątek o 300 punktów po mocnym sierpniowym raporcie o zatrudnieniu, odrabiając tygodniowe straty

Akcje wzrosły w piątek, odrabiając tygodniowe straty, ponieważ Raport o pracach w sierpniu Przyszło zgodnie z oczekiwaniami. Dane rozwiały obawy, że gorętszy rynek pracy może dać Rezerwie Federalnej pole do umocnienia przy wyższych stopach procentowych.

Indeks Dow Jones Industrial Average wzrósł o 304 punkty, czyli 1%. S&P 500 awansuje o 1,2% do wspinać się nad Poziom 4000. Nasdaq Composite wzrósł o 1,3%.

Inwestorom ulżył długo oczekiwany raport o zatrudnieniu, który pokazał gospodarkę Dodano 315 000 miejsc pracy Za miesiąc trochę mniej Ocena Dow Jonesa 318 000. Steve Sosnick, główny strateg w Interactive Brokers, określił to jako raport „Złotowłosa”.

„Nie za gorąco. Nie za zimno. Jest blisko oczekiwań. Nic tu nie mieści 75 [basis points] Powiedział: „Poza stołem, liczba, która mieści się w oczekiwaniach, niczego nie zmienia. To, co teraz widzimy, jest rajdem ulgowym”.

Stopa bezrobocia wzrosła do 3,7%, o jedną dziesiątą punktu procentowego powyżej oczekiwań. Sierpniowy raport jest szczególnie ważny, ponieważ jest jednym z ostatnich dużych raportów ekonomicznych, które Rezerwa Federalna oceni przed podwyżką stóp procentowych na wrześniowym posiedzeniu. Ten punkt danych może pomóc bankowi centralnemu w ustaleniu, czy podnieść o 75 punktów bazowych.

Ostatnim ważnym raportem ekonomicznym jest sierpniowy CPI z 13 września i prawdopodobnie do ustalenia Jak agresywny powinien być Fed w najbliższym czasie.

Dow i S&P 500 zakończyły dzień wyżej w poprzedniej sesji, aby rozpocząć się we wrześniu, po czterech dniach strat. Mając to na uwadze, główne średnie zakończą tydzień niżej i osiągną trzeci ujemny tydzień z rzędu, po cofnięciu się w ostatnich dniach sierpnia. Dow i Standard & Poor’s mają odnotowywać tygodniowy spadek o ponad 1,5%. Nasdaq Composite zbliża się w tym tygodniu do 2,5%.

Na akcje wpłynęły jastrzębie komentarze przedstawicieli Rezerwy Federalnej sugerujące, że podwyżki stóp procentowych nie wygasną w najbliższym czasie. Teraz handlowcy obserwują, czy akcje ponownie przetestują swoje czerwcowe minima, zwłaszcza że wrzesień jest historycznie słabym miesiącem dla rynku.

READ  Firma elektryczna zasilana bateriami Britishvolt unika natychmiastowego krachu dzięki krótkoterminowemu finansowaniu

A akcje detalisty Lululemon wzrosły po tym o około 10% Raportowanie wyników kwartalnych, które przewyższają oczekiwania Wall Street.

Patti Doom z CNBC przyczynił się do powstania tego raportu.