30 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dow Jones traci 100 punktów;  W centrum uwagi akcje Salesforce i Dollar General

Dow Jones traci 100 punktów; W centrum uwagi akcje Salesforce i Dollar General

Giełdy w USA chcą zakończyć sierpień na wysokim poziomie, ale jak dotąd wyniki są mieszane.

Wszystkie trzy główne indeksy przez większą część czwartku znajdowały się na zielono, próbując utrzymać pięciodniową passę zwycięstw. Może to jednak nie wystarczyć, aby w tym miesiącu rynki znalazły się na plusie, ponieważ S&P 500 i Nasdaq Composite są na dobrej drodze do odnotowania pierwszych miesięcznych strat od lutego.

Czwartkowe dane federalne pokazały, że konsumenci w USA wydali w lipcu w szybszym tempie, podczas gdy uważnie obserwowana miara podstawowej presji cenowej pozostała niezmieniona. Może to skomplikować dyskusję Rezerwy Federalnej na temat utrzymania stóp procentowych na stałym poziomie we wrześniu.

Od czwartkowego popołudnia:

Indeksy giełdowe w większości w górę. Rosły indeksy Nasdaq i S&P 500, na czele którego stał skupiony na technologii Nasdaq. Spadł niebieski indeks Dow Jones.

Rentowności obligacji skarbowych wahały się. Rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych kształtowała się ostatnio na poziomie 4,093%, po tym jak w środę ustaliła się na poziomie 4,117%.

Salesforce wkroczył do akcji. Po wzroście zysków o prawie 4%, firma technologiczna stała się spółką najlepiej radzącą sobie w indeksie Dow Jones. Apple liczyło na piąty dzienny wzrost z rzędu.

Ogólny dolar spadł. Sieć detaliczna spadła o około 12%, co czyni ją największym przegranym w indeksie Standard & Poor’s 500 po obniżeniu prognoz sprzedaży i zysków.

Chińskie giełdy zakończyły zły miesiąc. Indeks Shanghai Composite Index odnotował najgorsze miesięczne wyniki od września 2022 r., podczas gdy indeks Hang Seng w Hongkongu w sierpniu pogrążył się w bessie. W Europie obligacje rosły, podczas gdy euro spadało.

W piątek rząd USA ma opublikować sierpniowy raport o zatrudnieniu.