25 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Don Henley obrał za cel plan sprzedaży mu skradzionych tekstów do „Hotelu California”: prokuratorów

Don Henley obrał za cel plan sprzedaży mu skradzionych tekstów do „Hotelu California”: prokuratorów

Trzej kolekcjonerzy spiskowali, by sprzedać odręczny tekst piosenki The Eagles „Hotel California” piosenkarzowi legendarnego zespołu rockowego w ramach planu zarobienia tysięcy na „skradzionych” rękopisach – oskarżyli prokuratorzy z Manhattanu na początku procesu w środę.

Sprzedawca rzadkich książek Glenn Hurwitz, były członek Rock and Roll Hall of Fame Craig Inciardi i sprzedawca pamiątek Edward Kosinki rzekomo wielokrotnie dawali współzałożycielowi Eagles Donowi Henleyowi przepustkę, gdy prosił o zwrot tekstów piosenek, które według prokuratorów zostały skradzione od niego kilkadziesiąt lat temu.

„Oskarżeni nie byli biznesmenami działającymi w dobrej wierze, ale przestępcami, którzy próbowali czerpać zyski z mienia, o którym wiedzieli, że zostało skradzione” – powiedział zastępca prokuratora okręgowego Nicholas Penfold podczas wystąpień otwierających przed Sądem Najwyższym Manhattanu.

Craig Inciardi (z lewej), Edward Kosinski i Glenn Hurwitz rzekomo próbowali sprzedać skradziony tekst „Hotel California” napastnikowi Eagles Donowi Henleyowi. Stevena Hirscha

Opisał tę trójkę jako „aktorów przestępczych, którzy oszukują i manipulują, aby udaremnić słuszne wysiłki Dona Henleya mającego na celu odzyskanie skradzionej własności i udaremnienie odpowiedzialności prawnej”.

Trzej trzej usłyszą zarzuty spisku mającego na celu posiadanie skradzionej własności i różnych innych przestępstw w procesie bez ławy przysięgłych.

Prokuratorzy zarzucili, że wstępny projekt piosenki z 1977 r., który Henley napisał, był wisienką na torcie dokumentów – obejmujących co najmniej 15 notatników i kolejnych 100 stron odręcznych tekstów piosenkarza – zabranych z jego domu w Malibu.

W skradzionych dokumentach znajdowały się także surowe wersje hitów, takich jak „Life in the Fast Lane” i „New Kid in Town”.

Były członek Rock and Roll Hall of Fame, Craig Inciardi, pojawi się w sądzie na rozprawie. Stevena Hirscha

W 2005 roku Horowitz, supergwiazda handlarz rzadkimi książkami, który pośredniczył w sprzedaży majątków literackich Vladimira Nabokova i Williama Faulknera, kupił arkusze z tekstami od Eda Sandersa, słynnego pisarza, który pracował nad nigdy niepublikowaną biografią Eagles. Prokuratorzy twierdzą, że za 50 000 dolarów.

W końcu w 2012 roku Horowitz przekazał notesy Inciardiemu i Kosinkiemu za 65 000 dolarów, co skłoniło Kosinkiego do umieszczenia czterech stron z tekstami „Hotelu California” na swojej stronie internetowej poświęconej pamiątkom, Gotta Have Rock and Roll, według biura prokuratora okręgowego na Manhattanie.

READ  Postępują negocjacje w sprawie strajku scenarzystów z Hollywood, ale nie osiągnięto jeszcze porozumienia

Henley, który ma zeznawać na rozprawie, dowiedział się o aukcji Kosinksiego i zgodził się kupić rzekomo skradzione teksty piosenek za 8500 dolarów w maju 2012 roku.

Kolekcja oskarżonych obejmowała 15 zeszytów i kolejnych 100 stron odręcznych tekstów piosenkarza, które zabrano z jego domu w Malibu. Redfernsa

Myślał, że to koniec gehenny – ale Henley odkrył później, że odręczne notatki do „Life in the Fast Lane” pojawiły się na aukcji w Sotheby’s w 2014 roku – a według prokuratorów był to kolejny zestaw skradzionych stron z tekstami piosenek.

Tym razem Henleyowi zaproponowano możliwość zakupu stron za 12 000 dolarów, ale według prokuratorów odmówił. Sprzedaż nigdy nie znalazła nabywcy.

W międzyczasie Inciardi i Kosinksi rzekomo ponownie próbowali dokonać sprzedaży za pośrednictwem Sotheby's – tym razem w ramach prywatnej umowy sprzedaży ze stycznia 2016 r. – ale prawnicy Henleya skontaktowali się z domem aukcyjnym i powiedzieli im, że teksty zostały skradzione, i zażądali ich zwrotu.

Gwiazda Orłów otrzymała wówczas ultimatum – albo przystąpić do aukcji i podzielić się zyskami, albo odkupić obiekt za 90 000 dolarów.

Według zastępcy prokuratora okręgowego Nicholasa Penfolda oskarżonymi byli „aktorzy przestępczi, którzy próbowali czerpać zyski z mienia, o którym wiedzieli, że zostało skradzione”. Stevena Hirscha

Po odmowie Henley wniósł oskarżenie na policję, a władze rozpoczęły konfiskatę rękopisów rzekomo skradzionych z domu Sotheby's i Kosińskiego w New Jersey.

Biuro prokuratora okręgowego Alvina Bragga złożyło akt oskarżenia w 2022 r., a wszyscy trzej oskarżeni nie przyznali się do winy.

Adwokat Horowitza, Jonathan Bach, przekonywał w środę, że jego klienta nie interesuje plan wzbogacenia się, który zmarnowałby dziesięciolecia jego pracy.

„Gdyby Glenn Horowitz wierzył, że te ochraniacze zostały skradzione, dlaczego miałby ryzykować karierę dla zaledwie 15 000 dolarów?” Powiedział, odnosząc się do kwoty, którą jego klient zarobił na sprzedaży tekstów piosenek.

Adwokat Kosińskiego, Matthew LaRouche, twierdził, że jego klient, kiedy je kupował, nie wierzył, że słowa zostały skradzione.

„Jeśli celebryta powie ci, że nieruchomość należy do niej, a ty nie masz zamiaru jej oddać, to w opinii opinii publicznej popełniasz przestępstwo posiadania skradzionej własności” – powiedział LaRouche, dodając, że planuje wnieść skargę. Umorzenie sprawy po zakończeniu procesu.

READ  Emmys 2022 na żywo: przyjazdy na czerwony dywan i nie tylko
Oczekuje się, że Henley będzie zeznawał na rozprawie. Zdjęcie: Gary Miller/Getty Images

Adwokat Inciardi, Stacy Richman, wyraziła nadzieję, że to prokuratorzy „przeproszą” jej klienta przed zakończeniem procesu.

„W tej sprawie chodzi o kontekst. Ludzie oskarżyli trzech niewinnych mężczyzn o przestępstwo, które nigdy nie miało miejsca” – powiedział Richman sędziemu Curtisowi Farberowi, który przewodniczy sprawie.

Prokuratorzy twierdzą, że gdy prawnik Henley próbował prześledzić ślad słów od jej zniknięcia, Horowitz i Inciardi wymyślali historie o tym, w jaki sposób Sanders zdobyła dokumenty.

Według biura prokuratora okręgowego, jeden z wątków spiskowych, który Horowitz zasugerował Sandersowi, głosił, że zmarły w 2016 roku współzałożyciel Eagles Glenn Frey był tym, który przekazał mu akta.

„Jeśli to Fry, to niestety nie żyje i został zidentyfikowany jako… [sic] Źródło sprawi, że to zniknie raz na zawsze. Proszę o przemyślenia?” Horowitz rzekomo napisał w e-mailu z 22 lutego 2017 r.

Adwokat Kosińskiego twierdził, że gdy je kupował, nie wierzył, że teksty piosenek zostały skradzione. Stevena Hirscha

W innym e-mailu Inciardi zasugerował, że Horowitz zwalił winę na swój wiek, ponieważ zapomniał, skąd wziął teksty piosenek – twierdzą prokuratorzy.

„To było około 35 lat temu i pamięć mi się zamazuje!” „Nie zrobiłby tego” – napisał Inciardi, na co Horovitz odpowiedział.

Irving Azoff, wieloletni menedżer drużyny Eagles i pierwszy świadek, który zajął stanowisko, zeznał w środę, że Henley „czuł się, jakby był szantażowany” i zdecydował się złożyć raport na policji w Kalifornii po zażądaniu w 2014 roku 12 000 dolarów.

„[Henley] Nie wiedziałem, jaki jest zasięg tego, co tam było i [would] „Otwórz puszkę robaków, jeśli będzie wypisywał coraz więcej czeków, aby odzyskać słowa” – powiedział Azoff, były dyrektor generalny Ticketmaster.

Azoff ujawnił później, że The Eagles zapłacili Sandersowi łącznie 75 000 dolarów za jego nieudaną autobiografię, co pozostawiło ich „bardzo rozczarowanych” – po części dlatego, że Sanders zagroził, że napisze do magazynu artykuł o rozpadzie zespołu w 1980 roku.

READ  Showtime łączy się z Paramount +, rebranding z nową nazwą

„Ed zagroził, że opublikuje artykuł o rozwiązaniu Eagles i byłoby to zakwaterowanie, które go uszczęśliwi” – ​​powiedział.

W czwartek Azoff wraca na podium. Oczekuje się, że proces potrwa co najmniej tydzień.