25 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dom Phillips i Bruno Pereira: brazylijska policja aresztuje drugiego człowieka za „domniemane morderstwo” | Dom Phillips i Bruno Pereira

policja w Brazylia Mówią, że aresztowali innego mężczyznę w związku z „domniemanym morderstwem” brytyjskiego dziennikarza Doma Phillipsa i brazylijskiego obrońcy autochtonów Bruno Pereiry.

Osini da Costa de Oliveira, lat 41, został aresztowany we wtorek i jest przetrzymywany w Atalaia do Norte, odizolowanym mieście nad rzeką Phillips i Pereira, gdy próbowali dotrzeć Kiedy zniknęli w niedzielę 5 czerwca.

Policja federalna poinformowała w oświadczeniu, że Oliveira, znany jako „Dos Santos”, został aresztowany „pod zarzutem udziału w sprawie” wraz ze swoim bratem Amarildo da Costa de Oliveira, głównym podejrzanym. który był w areszcie od zeszłego tygodnia.

Przemawiając przed posterunkiem policji, gdzie obecnie przetrzymywani są ci dwaj mężczyźni, szef policji cywilnej Alex Perez powiedział dziennikarzom, że został aresztowany w swoim domu w Atalaya do Norte i nie stawiał oporu.

„Świadkowie umieścili ich na miejscu rzekomego przestępstwa” – powiedział Perez, który był otoczony przez policjantów federalnych uzbrojonych w karabiny.

Zapytany przez Guardiana o konkretne przestępstwo, o które podejrzany został aresztowany pod zarzutem, Perez odpowiedział: „Suposto homicídio qualificado” („rzekome kwalifikowane morderstwo”).

Śledczy podejrzewają, że Amarildo da Costa de Oliveira, lepiej znany jako Pelado, był odpowiedzialny za zasadzkę na Phillipsa i Pereirę, gdy podróżowali przez rzekę Itaqui w drodze powrotnej z czterodniowej podróży prasowej.

Policja federalna powiedziała również, że skonfiskowała kilka łusek ołowianych i wiosło podczas wykonywania dwóch nakazów przeszukania. Funkcjonariusze kryminalistyki widziano przybywających do portu Atlaia do Norte z wiosłem we wtorek po południu, gdy poszukiwania Phillipsa i Pereiry trwały dalej na skrawku zalanego lasu, gdzie rdzenni ochotnicy znaleźli w sobotę wiele męskich przedmiotów.

Pillado podobno zaprzeczył jakiemukolwiek udziałowi w zniknięciach. Raport w brazylijskiej gazecie O Globo we wtorek powiedział, że podczas przesłuchania twierdził, że nie opuścił swojego domu w nadrzecznej wiosce São Gabriel w dniu zniknięcia mężczyzn.

READ  Wybory na Węgrzech: Viktor Orban ogłasza zwycięstwo

Podejrzany przyznał, że widział łódź Pereiry w dniu zniknięcia, ale powiedział, że wyszedł dopiero następnego dnia, kiedy Pelado twierdził, że polował na świnie w swojej łodzi.

Źródła policyjne twierdzą, że Pelado był widziany, jak ścigał Phillipsa i Pereirę w jego łodzi z czterema innymi osobami, które śledczy próbowali zidentyfikować.