24 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dochody z kredytów Truista nie odpowiadają szacunkom z uwzględnieniem kosztów depozytów

Dochody z kredytów Truista nie odpowiadają szacunkom z uwzględnieniem kosztów depozytów

(Bloomberg) — Truist Financial Corp. odnotowała niższe zyski z działalności kredytowej w pierwszym kwartale, niż oczekiwali analitycy, ponieważ była zmuszona płacić klientom więcej za depozyty ze względu na utrzymujące się wysokie stopy procentowe, a bank obniżył swoje prognozy przychodów na resztę roku.

Najczęściej czytane w serwisie Bloomberg

Pożyczkodawca z siedzibą w Charlotte w Karolinie Północnej odnotował dochód z tytułu odsetek netto na podstawie podstawy opodatkowania w wysokości 3,43 miliarda dolarów, co oznacza spadek w porównaniu z poziomem z poprzedniego kwartału i nie uwzględnia średniej szacunków Narodowego Instytutu Ubezpieczeń na poziomie 3,47 miliarda dolarów sporządzonych przez analityków, czyli kwoty, jaką banki zarabiają na spłatach kredytów co płacisz. Płatność depozytu.

„Popyt na kredyty jest słaby, a koszty depozytów pozostają pod presją” – stwierdził w oświadczeniu dyrektor generalny Bill Rogers. Oczekuje się, że NII osiągnie najniższy poziom w drugim kwartale i będzie się nieznacznie poprawiać przez resztę roku, stwierdzili w poniedziałek dyrektorzy podczas telekonferencji z analitykami.

Akcje spadły o 0,8% do 36,52 dolarów o godzinie 9:37 w Nowym Jorku, a w tym roku spadły o 0,9%.

Inwestorzy uważnie monitorują wyniki banków, ponieważ koszty pożyczek pozostają wyższe przez dłuższy czas, a Rezerwa Federalna niechętnie obniża stopy procentowe, ponieważ inflacja utrzymuje się powyżej poziomu docelowego przez decydentów. Chociaż wyższe stawki pozwalają bankom na pobieranie wyższych opłat od pożyczkobiorców, zwiększają one również koszt depozytów, ponieważ klienci żądają więcej za swoje oszczędności. Banki, w tym JPMorgan Chase & Co. i Wells Fargo & Co. Ogłaszając w tym miesiącu wyniki za pierwszy kwartał, spółka nie podała szacunków National Insurance.

Przeczytaj więcej: Byczy argument mówiący, że duże banki chcą pozyskać więcej kredytów, nie sprawdza się

Całkowite przychody firmy Truist w pierwszym kwartale podlegające opodatkowaniu wyniosły 4,87 miliarda dolarów z działalności kontynuowanej.

READ  Opinia: Akcje Adobe zostały zaatakowane za wydanie 20 miliardów dolarów na Figma. Ale teraz ma rzadką firmę.

Truist spodziewa się obecnie, że dochód równoważny podatkowi spadnie o około 4% do 5% z 20,2 miliarda dolarów w zeszłym roku, przy nowych wytycznych opartych na działalności kontynuowanej i po wyłączeniu wpływu dochodów odsetkowych uzyskanych ze sprzedaży jednostek ubezpieczeniowych i potencjalnych kredytów. – Zmień położenie papieru. Bank wcześniej odnotował spadek przychodów o 1% do 3% z 23,6 miliarda dolarów w zeszłym roku.

Spółka stwierdziła, że ​​jest w stanie wznowić skup akcji pod koniec tego roku, w zależności od czynników, w tym warunków rynkowych.

W tym kwartale Truist ogłosił długo oczekiwaną transakcję sprzedaży reszty Truist Insurance Holdings grupie kierowanej przez Stone Point Capital i Clayton Dubilier & Rice. W ramach transakcji wyceniona została jednostka pośrednictwa ubezpieczeniowego na 15,5 miliarda dolarów, a Truist powiedział, że rozważy szereg opcji zaangażowania kapitału. Oczekuje się, że sprzedaż zakończy się w drugim kwartale, jak podali dyrektorzy podczas rozmowy telefonicznej.

Przeczytaj więcej: Truist zgadza się sprzedać resztę działu ubezpieczeniowego firmie Stone Point, CD&R

W zeszłym tygodniu spółka poinformowała pracowników bankowości inwestycyjnej, że począwszy od czerwca będą oni pracować w biurze pięć dni w tygodniu.

Czytaj więcej: Truist wzywa, aby pracownicy bankowości inwestycyjnej pracowali pięć dni w tygodniu

Truist powstał w wyniku połączenia BB&T Corp. i SunTrust Banks Inc. w 2019 r. W zeszłym roku zdecydowała się na zmniejszenie składu zarządu, aby lepiej dostosować się do konkurentów z branży. W ubiegłym roku osiągnął gorsze wyniki od swoich konkurentów, co czyni go jednym z najgorzej radzących sobie banków w Indeksie KBW Bank, a jego akcje spadły o 14% w 2023 roku.

(Aktualizacje prognoz National Insurance, akcji i szczegółów umów ubezpieczeniowych zaczynają się od trzeciego akapitu. Wcześniejsza wersja tej historii została poprawiona w celu usunięcia nieporównywalnych szacunków analityków dotyczących przychodów.)

Najczęściej czytane w Bloomberg Businessweek

READ  Obejrzyj starcia niemieckiej policji z protestującymi w fabryce Tesli w Berlinie

©2024 Bloomberg L.P