25 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dlaczego talia Steam może być zbyt „odblokowana” dla Fortnite i Destiny 2?

Dlaczego talia Steam może być zbyt „odblokowana” dla Fortnite i Destiny 2?

Powiększenie / powierzchnia pary.

zawór

w Nasza najnowsza recenzja Steam Deck Przenośna konsola firmy Valve, zauważyliśmy, że ciągłe aktualizacje Warstwa kompatybilności protonowej firmy Pomogłoby to wielu grom zaprojektowanym dla systemu Windows dobrze działać na SteamOS opartym na systemie Linux. W przypadku kilku popularnych gier wieloosobowych online nieodłączne ograniczenia obsługi anty-cheat w systemie Linux mogą na zawsze uniemożliwiać kompatybilność ze SteamOS (i waniliowym Steam Deckiem).

Z pewnością wydaje się, że tak jest Los 2. W ostatniej aktualizacji do Strona pomocy do gryprogramista Bungie zauważa, że ​​„Los 2 Nie można uruchomić na Steam Deck ani w żadnym systemie używającym Steam Play’s Proton, chyba że system Windows jest zainstalowany i uruchomiony. Ponieważ instalacja systemu Windows nie jest obecnie opcją na Steam Deck (ze względu na pewne problemy ze sterownikami), Los 2 Gracze są teraz po prostu zdyskwalifikowani z imprezy Steam Deck.

Co więcej, Bungie zajmuje również skrajną pozycję „graczy próbujących zastąpić Los 2 niezgodność [on the Steam Deck] Gra zostanie zbanowana”. Oznacza to, że w grze występuje więcej niż drobne problemy funkcjonalne z Protonem.

Jest to gra elektroniczna Podobnie w tej chwili odchodzi od Proton/SteamOS, jak CEO Epic Games, Tim Sweeney ćwierkanie W zeszłym miesiącu. W tym przypadku dawno temu Rywalizacja między Epic Games a Valve Może to mieć coś wspólnego z konfliktem. „Epic byłby zachwycony, mogąc umieścić Fortnite na Steamie”, Sweeney ćwierkanie. „Nie bylibyśmy szczęśliwi, gdybyśmy przekazali Steamowi 20-30% przychodów z tej serii”.

w Los 2Chociaż gra Jest na Steamie od latbył nawet Przeniesiono na serwery strumieniowe oparte na systemie Linux w Stadia W 2020. Co to daje?

kwestia bezpieczeństwa

Chociaż Bungie nie podał szczegółowych powodów swojej twardej postawy wobec SteamOS, komentarze Sweeneya dotyczące Jest to gra elektroniczna W przypadku Linuksa może to dostarczyć pewnych wskazówek. Kiedy Sweeney był naciskany, aby dowiedzieć się, dlaczego firma Epic nie była zainteresowana nawigacją Jest to gra elektronicznaon jest PowiedziałNie mamy pewności, że będziemy w stanie zwalczać oszustwa na dużą skalę w szerokim zakresie konfiguracji jądra, w tym niestandardowych.

Pozornie sugestia Sweeneya, że ​​gry na Linuksa nie są zabezpieczone przed oszustami, jest nieco zagadkowa. W listopadzie ubiegłego roku, Valve Potwierdzony Ta słynna usługa anty-cheatowa w BattlEye (używana w plikach) Los 2) w Proton i że „Programista potrzebuje tylko dostępu do BattlEye, aby umożliwić mu uzyskanie swojego pseudonimu. Programista nie wymaga żadnej dodatkowej pracy poza tym połączeniem.” W tym czasie Valve ogłosiło, że sześć gier BattlEye będzie kompatybilnych ze SteamOS, w tym stosunkowo popularne gry, takie jak Dzień Z A Arma 3.

W styczniu Valve Postępowałem zgodnie z tym oświadczeniem do Publikując instrukcje Zarys W jaki sposób programiści mogą zintegrować Epic’s Easy Anti-Cheat (EAC, który jest używany w? Jest to gra elektroniczna) w swoich adresach zgodnych z Protonem za pomocą prostego przełącznika. Oznacza to, że gry EAC wykorzystujące podobne elden pierścień może uzyskać To cenna, zweryfikowana odznaka Steam Deck Wskazuje pełną kompatybilność.

READ  Według doniesień niektórzy wydawcy kwestionują wsparcie Xbox w związku z „płaską” sprzedażą.

Jednak Valve . Dokumentacja wsparcia Proton Anti-Cheat Wydaje się to wskazywać, dlaczego niektórzy programiści nie są zadowoleni z obecnych aplikacji do zwalczania oszustw na SteamOS. „W celu uzyskania najlepszych wyników zalecamy używanie komponentów przeciwdziałających oszustwom w przestrzeni użytkownika, ponieważ zazwyczaj można je włączyć środowisko wina i zapewniają ten sam poziom funkcjonalności” – pisze Valve. Rozwiązania dotyczące przestrzeni jądra nie są obecnie obsługiwane ani zalecane. „