12 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dlaczego korekta ceny Bitcoina może trwać kilka miesięcy?

Dlaczego korekta ceny Bitcoina może trwać kilka miesięcy?

  • Wskaźnik Delta Gradient ujawnił, że potencjalny spadek kursu Bitcoina może trwać od jednego do dwóch miesięcy.
  • Spadek aktywnych adresów budzi obawy o popyt na Bitcoin.

Jeśli Bitcoin [BTC] Jeśli akcja cenowa będzie odpowiadać wzorcom historycznym, to z pewnością spadnie poniżej poziomu osiągniętego w ciągu ostatnich kilku dni. Krótko mówiąc, ten oczekiwany spadek może trwać miesiąc lub dwa.

Jednak AMBCrypto nie doszedł do tego wniosku bez niezbędnych danych i w tym artykule je rozłożymy. Jedną z najważniejszych metryk spełniających te oczekiwania jest gradient delta.

Południe jest drogą

Dla tych, którzy nie wiedzą, wskaźnik Delta Gradient mierzy względną zmianę pędu w porównaniu z rzeczywistym kapitałem organicznym kryptowaluty.

Gdy gradient jest dodatni, pojawia się tendencja wzrostowa. W większości przypadków trend wzrostowy trwa od 28 do 60 dni.

W chwili pisania tego tekstu trend spadkowy Bitcoina wynosi -2,34. Odczyt negatywny Oznacza to, że cena może nadal znajdować się w trendzie spadkowym. Ta oczekiwana tendencja spadkowa może utrzymać się przez podobny okres.

Korekta Bitcoina będzie kontynuowana

Źródło: Glassnode

W chwili pisania tego tekstu cena Bitcoina wynosi 61 062 USD. W ciągu ostatnich siedmiu dni był to spadek o 4,96%. Jeśli gradient delta będzie nadal spadał, cena Bitcoina może spaść poniżej 60 000 dolarów, tak jak miało to miejsce kilka dni temu.

Było to również spójne z reakcją Bitcoina na okres, w którym zrealizowana cena wzrosła powyżej wartości spot. Ponadto Trybunał zbadał zyski/straty osiągnięte na poziomie sieci.

Na wykresach pojawiają się mieszane sygnały

Metryka ta pokazuje wartość transakcji, które w ostatnim czasie wygenerowały zysk lub stratę. Dodatni odczyt na wskaźniku wskazuje, że realizacja zysków jest wysoka. W związku z tym może to skutkować niższymi cenami.

Jeśli jednak skala jest ujemna, oznacza to, że następuje wzrost zrealizowanych strat. Jeśli będzie intensywny, cena może zacząć rosnąć. Według Santiment zrealizowany zysk/strata sieci Bitcoin wyniósł -1,92 miliona.

READ  Cięcie produkcji ropy przez OPEC + pokazuje pogłębiającą się przepaść między Bidenem a saudyjską rodziną królewską

Oznacza to, że duża część transakcji ma charakter międzyłańcuchowy Skończyło się stratami.

Zwykle można się spodziewać, że taki spadek będzie zwiastunem wzrostu cen. Może się to jednak nie zdarzyć ze względu na malejącą aktywność w sieci Bitcoin.

W momencie publikacji prasy liczba aktywnych adresów całodobowych spadła do 694 000. Kilka dni temu liczba ta zbliżała się do miliona. Aktywne adresy są miarą aktywności użytkowników.

Aktywność sieci Bitcoin spada

źródło: Santiment

Dlatego też, gdy spada tak jak ostatnio, oznacza to, że uczestnicy rynku nie wchodzą w interakcje z BTC na wysokim poziomie. Może to zatem skutkować zauważalnym spadkiem popytu na walutę


Realistyczna czy nie, jest to kapitalizacja rynkowa BTC w przeliczeniu na ETH


Jeśli popyt będzie nadal spadać, cena również spadnie. Jednak analityk Michael van de Poppe mówi: Wyraź swoją opinię Możliwe, że korekta na BTC może wkrótce się zakończyć.

Według niego, niedawno zakończony tydzień był dobry dla waluty. Powiedział,

„Bardzo dobra świeca tygodniowa Bitcoina „Korekta już prawie nadeszła. Spodziewam się, że korekta względna się zakończy. Nie widzieliśmy też bardziej wyraźnych głębokich korekt z poprzednich sesji”.