22 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dla Apple WWDC 2022 dotyczy rozszerzonej rzeczywistości

Dla Apple WWDC 2022 dotyczy rozszerzonej rzeczywistości

Oprogramowanie Apple jest ogólnie bardzo dobre. Chociaż firma rozszerzyła swoje zainteresowanie na więcej platform niż kiedykolwiek wcześniej — macOS, iOS, iPadOS, tvOS, watchOS, jakiekolwiek oprogramowanie, które Apple tworzy dla swojego być może jednodniowego samochodu i wkrótce ma być zestaw słuchawkowy AR/VR — te platformy mają utrzymywał się w doskonałej. Minęło trochę czasu, odkąd przyjechaliśmy Fiasko stylu Apple Maps; Największy błąd Apple w tej chwili jest na poziomie Tryb paska adresu URL Safari w niewłaściwej części ekranu.

Ale to, co generuje cały ten sukces i dojrzałość, to poczucie, że program Apple dobiegł końca – a przynajmniej jest bardzo bliski. W ciągu ostatnich dwóch lat ogłoszenia programowe firmy na WWDC były częste i prawie wyłącznie addytywne, z niewielkimi lub żadnymi znaczącymi wahaniami. Ostatnie kilka lat Duże reklamy na iOSNa przykład wprowadzono pewne ulepszenia FaceTime i kilka nowych typów identyfikatorów, które działają w Apple Wallet. Poza tym Apple wprowadził głównie nowe menu ustawień: nowe opcje powiadomień, ustawienia trybu ostrości, narzędzia do ochrony prywatności – tego typu rzeczy.

To nie jest zła rzecz, ani fakt, że Apple jest czołowym stalkerem w oprogramowaniu, są niezwykle szybko dostosowują i udoskonalają nowe pomysły innych osób dotyczące oprogramowania. Urządzenia Apple są bogate w funkcje, trwałe, stabilne i użyteczne jak wszystko, co znajdziesz gdziekolwiek. Wiele firm cały czas próbuje wszystko wymyślać na nowo bez powodu i kończy się problemami tam, gdzie ich nie było. Apple jest niczym innym, jak bezwzględnie wydajną maszyną, a ta maszyna ciężko pracuje, wyostrzając każdy piksel, który wytwarza jej sprzęt.


Najlepsze z iOS 15, na wypadek gdybyś zapomniał.

Ale jesteśmy w punkcie zwrotnym w technologii, która będzie wymagać więcej od Apple. Teraz jest trochę jasne AR i VR to kolejna wielka rzecz dla AppleOgromny przemysł, który po smartfonie ma wstrząsnąć ziemią. Jabłko Prawdopodobnie nie będziesz afiszował się zestawem słuchawkowym W WWDC, ale wraz z rozszerzoną i wirtualną rzeczywistością pojawiającą się w coraz większej części naszego życia, wszystko w tym, jak doświadczamy i wchodzimy w interakcje z technologią, musi się zmienić.

READ  Wszystko na wyświetlaczu w Nintendo Direct Mini: Partner Showcase

Oczywiście Apple od lat popisuje się rozszerzoną rzeczywistością. Ale wszystko, co jest pokazane, to demonstracje, rzeczy, które można zobaczyć lub zrobić po drugiej stronie kamery. Niewiele dowiedzieliśmy się od firmy o tym, jak jej zdaniem sprzęt rozszerzonej rzeczywistości będzie działał i jak będziemy go używać. Firma, która lubi zachwycać się swoim sprzętem wejściowym, będzie potrzebować kilku nowych urządzeń i nowego modelu oprogramowania, aby dopasować. To właśnie zobaczymy w tym roku na WWDC.

Pamiętasz, jak w zeszłym roku Apple pokazało, że możesz zrobić zdjęcie kawałka papieru swoim iPhonem, który automatycznie skanuje i rozpoznaje dowolny tekst na stronie? Tekst na żywo to funkcja AR Na wskroś: to sposób na wykorzystanie aparatu telefonu i sztucznej inteligencji do rozumienia i kategoryzowania informacji w świecie rzeczywistym. Cała branża technologiczna uważa, że ​​to przyszłość – to właśnie robi Google z Mapami i Obiektywami oraz to, co robi Snapchat ze swoimi Obiektywami i filtrami. Apple potrzebuje wielu informacji, z których pochodzi Live Text.

Tekst na żywo to funkcja AR na wskroś.
Zdjęcie: Jabłko

Z perspektywy prostego interfejsu użytkownika jedyną rzeczą, jakiej wymaga rzeczywistość rozszerzona, jest wydajniejszy system pozyskiwania informacji i wykonywania zadań. Nikt nie nosiłby okularów rozszerzonej rzeczywistości, które wysyłałyby mu reklamy Apple Music i powiadomienia o wiadomościach co sześć minut, prawda? Aplikacje pełnoekranowe, które wymagają indywidualnej uwagi, będą w coraz większym stopniu odchodzić do przeszłości.

Możemy uzyskać kilka wskazówek na temat tego, jak to będzie wyglądać: Wygląda na to, że „Korzystaj z telefonu, nie gubiąc się w telefonie” będzie tematem tegorocznej edycji WWDC. według BloombergW przypadku Marka Gurmana możemy zobaczyć ekran blokady iOS wyświetlający przydatne informacje bez konieczności odblokowywania telefonu. Bardziej widoczny iPhone wydaje się być doskonałym pomysłem i dobrym sposobem na powstrzymanie ludzi przed odblokowywaniem telefonów w celu sprawdzenia pogody tylko po to, aby znaleźć się głęboko w dziurze TikTok trzy i pół godziny później. To samo dotyczy interaktywnych widżetów, o których mówi się, że umożliwiają wykonywanie podstawowych zadań bez konieczności otwierania aplikacji. A jeśli tryb ostrości zostanie podobno ulepszony – zwłaszcza jeśli Apple może ułatwić konfigurację i używanie trybu ostrości – może to być naprawdę przydatne narzędzie w telefonie i absolutnie niezbędne narzędzie w okularach AR.

Oczekuję również, że Apple będzie nadal zbliżać swoje urządzenia do siebie pod względem tego, co robią i jak to robią, aby cały ekosystem był bardziej użyteczny. Z prawie całą linią komputerów Mac i iPadów działających na chipie M firmy Apple – i prawdopodobnie całej linii po WWDC, jeśli długo oczekiwany Mac Pro w końcu wyjdzie – nie ma powodu, dla którego urządzenia nie mogą dzielić więcej DNA. Universal Control, być może najbardziej ekscytująca zapowiedź dla iOS 15, nawet jeśli nie została wydana do lutego, jest dobrym przykładem tego, jak Apple wygląda, by traktować wiele ekranów jako część ekosystemu. Jeśli iOS 16 zapewnia prawdziwie swobodne wielozadaniowość na iPadzie (i mam nadzieję, że tak), iPad z klawiaturą jest w zasadzie komputerem Mac. Apple zwykł unikać tej zbieżności; Teraz wydaje się, że to obejmuje. A jeśli zobaczy, że wszystkie te urządzenia są w końcu towarzyszami i akcesoriami do okularów rozszerzonej rzeczywistości, będą potrzebować ich wszystkich, aby dobrze wykonać swoją pracę.

Ostatni raz Apple – piekło, ostatni raz ktokolwiek – Miał naprawdę nowy pomysł na to, jak używaliśmy gadżetów w 2007 roku, kiedy iPhone został wprowadzony na rynek. Od tego czasu branża podąża drogą „tak”, stając się coraz lepsza, poprawiając i poprawiając bez odchodzenia od podstaw multidotyku. Ale rozszerzona rzeczywistość to wszystko zepsuje. Inaczej nie może działać. Dlatego firmy pracują nad interfejsami neuronowymi, próbując tego Doskonała kontrola gestówi próbujesz wymyślić, jak wyświetlić wszystko, od przetłumaczonego tekstu po mapy i gry na małym ekranie przed twoją twarzą. Meta już wysyła i sprzedaje swoje najlepsze pomysły; Google wprowadza wspaniałe funkcje Obiektywu i Wideo. Teraz Apple musi zacząć pokazywać światu, jak myśli o przyszłości rozszerzonej rzeczywistości. Słuchawki lub bez słuchawek, to będzie historia WWDC 2022.