3 października, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Daniel Khalife aresztowany: Londyńska policja znajduje w Chiswick zbiegłego podejrzanego o terroryzm

Daniel Khalife aresztowany: Londyńska policja znajduje w Chiswick zbiegłego podejrzanego o terroryzm

policja metropolitarna

Londyńska policja metropolitalna aresztowała w niedzielę Daniela Khalife’a po trzydniowym obławie.CNN

Funkcjonariusze londyńskiej policji metropolitalnej odnaleźli i aresztowali Daniela Khalifę – poinformowała w sobotę policja pod koniec trzydniowej kampanii. Pościg Dla podejrzanego o terroryzm, który w środę uciekł z więzienia.

„Funkcjonariusze policji metropolitalnej aresztowali Daniela Khalifę, który uciekł z HMP Wandsworth w środę 6 września” – głosi oświadczenie policji.

Policja podała, że ​​Khalifa został aresztowany na krótko przed godziną 11:00 czasu lokalnego (6:00 czasu wschodniego) w sobotę w dzielnicy Chiswick w zachodnim Londynie, gdzie poszukiwania wznowiono wcześniej tego dnia.

W oświadczeniu dodano: „Chcielibyśmy podziękować społeczeństwu i mediom za wsparcie podczas naszego śledztwa mającego na celu zlokalizowanie Khalify, a w odpowiednim czasie przekażemy dalsze informacje na temat jego aresztowania”.

Ucieczka 21-letniego podejrzanego o terroryzm z więzienia w Wandsworth w środę wywołała masową akcję poszukiwawczą, która doprowadziła do opóźnień lotów i wzmożonych kontroli w brytyjskich portach.

Według brytyjskiej agencji prasowej PA Media Khalifa, członek armii brytyjskiej, przebywa w więzieniu w oczekiwaniu na proces pod zarzutem terroryzmu za podłożenie fałszywych bomb w bazie wojskowej. Agencja informacyjna podała, że ​​zaprzeczył trzem stawianym mu zarzutom.

Khalifa uciekł z więzienia, przywiązując się do spodu ciężarówki dostawczej, przebrany za szefa kuchni. Zanim policja namierzyła ciężarówkę, dwie mile na wschód od więzienia, Khalifa zniknął, a po ucieczce pozostali jedynie funkcjonariusze, których znaleziono pod ciężarówką.

Incydent wywołał krytykę administracji więziennej i rządu i doprowadził do wszczęcia niezależnego śledztwa.

To rozwijająca się historia, więcej w przyszłości.

READ  Ośmiu kandydatów startuje na miejsce premiera Wielkiej Brytanii Johnsona