30 listopada, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Członkowie SAG-AFTRA twierdzą, że woleliby kontynuować strajk niż „jaskinię”

Członkowie SAG-AFTRA twierdzą, że woleliby kontynuować strajk niż „jaskinię”

Ponad 3600 członków SAG-AFTRA podpisało list otwarty, w którym stwierdził, że woleliby kontynuować strajk, niż „poddać się” złemu porozumieniu.

Grupa sama się nazywa Członkowie Solidarnościw tym Julia Louis-Dreyfus, Jon Hamm, Maya Hawke, Marisa Tomei, John Leguizamo i Bryan Cranston, a także wiele innych znanych nazwisk.

W liście wyrażono poparcie dla komisji negocjacyjnej SAG-AFTRA i stwierdzono, że wypowiada się ona w imieniu większości związku, który „nadal solidaryzuje się, jest gotowy do strajku tak długo, jak będzie to konieczne, i zniesie wszystko, co konieczne, aby osiągnąć porozumienie”. „To jest warte naszych zbiorowych poświęceń”.

SAG-AFTRA strajkowała przez 105 dni, wstrzymując prawie całą produkcję filmową i telewizyjną w Ameryce Północnej.

„Nie dotarliśmy jeszcze do jaskini” – głosiła wiadomość. „Nie pozostaliśmy bez pracy, bez wynagrodzenia i miesiącami maszerowaliśmy na pikietach, żeby porzucić wszystko, o co walczyliśmy. Nie możemy i nie będziemy akceptować kontraktu, który nie rozwiązuje istotnych, egzystencjalnych problemów, z którymi wszyscy musimy się zmierzyć. naprawić.”

List pojawia się w krytycznym momencie strajku, kiedy wielu członków zaczyna odczuwać niepokój.

W zeszłym tygodniu George Clooney przewodził grupie celebrytów, próbując przedstawić przywódcom związku alternatywne propozycje, które, jak mieli nadzieję, pomogą przełamać impas. Fran Drescher, przewodnicząca związku, odrzuciła tę ofertę, twierdząc, że pomysły naruszają prawo pracy i „nie wytrzymują”.

Od tego czasu było więcej niechęci niż niezadowolenia, a wielu członków chciało wrócić do pracy.

„W każdym związku zawsze znajdzie się mniejszość, która nie będzie skłonna do tymczasowych poświęceń dla dobra wspólnego” – podkreślono w liście.

Wśród sygnatariuszy jest Gabrielle Carteris, która poprzedziła Fran Drescher na stanowisku przewodniczącej związku.

Największe studia wróciły we wtorek do stołu negocjacyjnego z nową ofertą. Negocjatorzy SAG-AFTRA rozpatrzyli tę sprawę w środę i przekazali odpowiedź w czwartek.

READ  „Cruel Summer” Taylor Swift staje się singlem 4 lata po wydaniu - Billboard

Obie strony pozostają w sporze w wielu kwestiach, a branży kończy się czas na uratowanie sezonu telewizyjnego 2023–24 i sprzedaży biletów w lecie 2024 r.