22 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Covid-19 i wiadomości o szczepionkach: aktualizacje na żywo

Covid-19 i wiadomości o szczepionkach: aktualizacje na żywo

kredyt…Karsten Moran dla The New York Times

Ponieważ mandaty federalne na pokładzie i na lotnisku wygasają w przyszłym miesiącu, związek stewardów naciska na administrację Bidena, aby rozszerzyła wymagania dotyczące masek, aby więcej osób mogło być zaszczepionych przeciwko koronawirusowi.

W oświadczeniu CWA powiedział, że pozwolenie na wygaśnięcie wymogu masek w dniu 18 marca naraziłoby na ryzyko medycznie wrażliwych podróżnych, a także pasażerów poniżej piątego roku życia, którzy nie kwalifikują się jeszcze do szczepienia w Stanach Zjednoczonych.

„Wielowarstwowe podejście do bezpieczeństwa obejmuje maski”, powiedział związek, który reprezentuje 50 000 stewardes w 20 liniach lotniczych, we wtorkowym oświadczeniu.

Administracja Bidena narzuciła zasadę maski na loty rok temuPodczas brutalnego wzrostu zachorowań na koronawirusa w całym kraju, zanim szczepionki były powszechnie dostępne. Ludzie, którzy nie zastosowali się, byli Podlega grzywnom. Urzędnicy dwukrotnie przedłużali mandat Gdy przez cały naród przetoczyły się nowe, śmiertelne fale infekcji.

Ponieważ ostatnia fala, na czele z wysoce zaraźliwym wariantem Omicron, osłabła w ostatnich tygodniach, stany i władze lokalne w Stanach Zjednoczonych złagodziły wymagania dotyczące masek, podobnie jak niektórzy główni pracodawcy. Jednak wiele form transportu publicznego, w tym podróże lotnicze, jest regulowanych przez Federalną Administrację Bezpieczeństwa Transportu, której wymagania dotyczące masek dla pasażerów i członków załogi nie zostały podniesione.

Rzeczniczka TSA Patricia Mancha powiedziała we wtorek wieczorem, że wymóg jest nadal na dobrej drodze do wygaśnięcia 18 marca. e-mail. „Jak dotąd nie ma nic nowego do udostępnienia”.

Wiele załóg lotniczych jest zaniepokojonych taką możliwością.

Nieporozumienia dotyczące masek i odmowa noszenia ich przez niektórych pasażerów często prowadziły do ​​krzykliwych meczów, bójek i innych problemów z hałaśliwymi pasażerami podczas pandemii. Od 1 stycznia do 15 lutego FAA otrzymała około 400 raportów hałaśliwych pasażerów, w tym 255 doniesień o pasażerach odmawiających podporządkowania się federalnemu mandatowi masek.

READ  Które firmy technologiczne zerwały więzi z Rosją w związku z jej wojną na Ukrainie?

W zeszłym miesiącu mężczyzna wsiadł na pokład linii Delta Airlines z Dublina do Nowego Jorku kto odmówił noszenia maski Zdjął spodnie i odsłonił pośladki, a lot American Airlines z Miami do Londynu W swojej podróży zawrócił około godziny Ponieważ pasażer odmówił noszenia maski.

Takie przypadki są powodem menedżerowie linii lotniczych i Stowarzyszenie Zawodowych Stewardów Władze federalne wezwały do ​​stworzenia federalnej listy zakazu lotów dla destrukcyjnych podróżnych.

Wiele stewardów popiera również rozszerzenie wymagań dotyczących masek. „Ważne jest również, abyśmy zachowali zaufanie pasażerów do bezpieczeństwa podróży lotniczych” – powiedział związek w swoim oświadczeniu.

Federalna autoryzacja masek do podróży lotniczych stanęła w obliczu wyzwań sądowych – Texas Republican Attorney General Ten pozew został złożony w zeszłym tygodniu – Ale do tej pory sądy tak utrzymywały.

Niektórzy dyrektorzy linii lotniczych kwestionowali skuteczność masek w samolotach. w Sesja Senatu w grudniu„Sprawa jest zbyt mocna, aby maski mogły dodać wiele, jeśli w ogóle, do aerodynamicznego środowiska kabiny” – powiedział dyrektor generalny Southwest Airlines, Gary Kelly.

Ale dr Anthony S. Fauci, największy w kraju ekspert ds. chorób zakaźnych, Podróżni zachęcani do noszenia masek na twarz Na lotniskach i podczas lotów. „Nawet jeśli masz dobry system filtracji, nadal uważam, że maski są mądrym posunięciem i musimy to zrobić” – powiedział kilka dni po sesji.