23 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Co przebojowe umowy Microsoft i Sony oznaczają dla przyszłości gier

Co przebojowe umowy Microsoft i Sony oznaczają dla przyszłości gier

W branży gier wideo dzieją się wielkie ruchy. Microsoft, gigant technologiczny stojący za konsolą Xbox, ogłosił na początku 2022 r. swoje plany zakupu Activision Blizzardsiła stojąca za „Call of Duty” i „World of Warcraft”, między innymi ważnymi tytułami.

Oczekuje się, że przejęcie gotówki o wartości 68,7 mld USD wygaśnie w 2023 r. Jeśli zostanie zatwierdzona przez organy regulacyjne i akcjonariuszy, Byłaby to największa transakcja technologiczna w historii.

„W ciągu ostatnich kilku lat w przestrzeni gier zachodziła fala konsolidacji” — powiedział Eric Handler, dyrektor zarządzający i starszy analityk ds. badań w MKM Partners. „Do branży napływa dużo pieniędzy z niepublicznego rynku kapitałowego. Jest to bardzo rozdrobnione. To normalne, że widzimy fuzję. Microsoft to firma warta biliony dolarów, która może robić większe transakcje”.

Krótko po zakupie aktywacji Microsoft, Sony ogłasza plany kupna Bungie za 3,6 miliarda dolarów. Bungie jest obecnie twórcą serii Destiny, sieciowej gry wieloosobowej, która zawiera strzelankę z perspektywy pierwszej osoby i mechanikę RPG. Bungie jest nadal najbardziej znana z tworzenia oryginalnego Halo, strzelanki FPS, która pojawiła się wraz z pierwszą konsolą Xbox w 2001 roku. Przedstawiciele Sony i Microsoftu odmówili komentowania tej historii.

Obejrzyj film, aby zobaczyć, jak te oferty wpłyną na przyszłość gier.

READ  W sieci pojawił się pierwszy materiał filmowy przedstawiający występ Jean-Claude'a Van Damme'a jako Johnny'ego Cage'a w Mortal Kombat 1