19 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Christian Horner: Według doniesień Red Bull zawiesza pracownika, który oskarżył menadżera zespołu o niewłaściwe zachowanie

Christian Horner: Według doniesień Red Bull zawiesza pracownika, który oskarżył menadżera zespołu o niewłaściwe zachowanie

Clive’a Masona/Getty Images

Szef zespołu Red Bulla, Christian Horner, chce zapomnieć o kontrowersjach.CNN

Red Bull zawiesił pracownika, który oskarżył menadżera zespołu F1 Christiana Hornera Do Nieodpowiednie zachowaniewedług wielu raportów.

Rozmawiając z reporterami w Dżuddzie przed Grand Prix Arabii Saudyjskiej, które odbędzie się w ten weekend, Horner powiedział, że nie może wypowiadać się na temat zgłoszonego zawieszenia ze względu na „ograniczenia poufności”.

CNN skontaktowało się z Red Bull Racing i Red Bull GMBH, ale nie otrzymało odpowiedzi.

Red Bull w lutym ubiegłego roku wszczął niezależne dochodzenie po oskarżeniu Hornera o niewłaściwe zachowanie wobec członka zespołu wyścigowego, którego tożsamość nie została ujawniona.

To był Horner do badania dopuścił się wykroczenia w zeszłym tygodniu, a później potwierdził, że później zaprzeczył zarzutom Rzekome wycieki wiadomości Rozpowszechniany wśród członków społeczności F1 na Dysku Google. CNN nie było w stanie potwierdzić jego autentyczności, a Red Bull stwierdził, że komentowanie tej sprawy byłoby „niewłaściwe”.

„Faktem jest, że złożono skargę, która została rozpatrzona przez grupę w najbardziej profesjonalny sposób, a nie przez Red Bull Racing, ale przez właścicieli Red Bull GMBH, którzy wyznaczyli niezależnego KC, i to jest jeden z najbardziej znanych KC na świecie” – powiedział Horner. „Kraj”.

„Poświęcił czas, aby w pełni zbadać wszystkie fakty, przeprowadzając wywiady ze wszystkimi zaangażowanymi osobami, a także innymi zainteresowanymi osobami.

„Przeanalizował wszystko, miał wszystkie fakty i doszedł do wniosku, że oddalił skargę. Dla mnie, dla Red Bulla, idziemy do przodu.”

W mediach pojawiły się spekulacje, że trzykrotny mistrz świata Formuły 1 Max Verstappen może opuścić Red Bull Racing, podążając za ojcem. Gusa Verstappena W związku z zarzutami nawoływał do zwolnienia Hornera. Maxa Verstappena Broń się później Głos zabrał jego zdeklarowany ojciec.

READ  MLB przyjmuje zegar skoku, limity przesunięcia i większe zasady na rok 2023

„Oczywiście jestem świadomy komentarzy, jakie zostały poczynione” – powiedział Horner. „Był komentarz, była dyskusja po wyścigu i myślę, że wszyscy skupiają się bardzo na przyszłości”.

Clive’a Rose’a/Getty Images

Horner i Jos Verstappen na torze przed treningami przed Grand Prix Bahrajnu, które odbędzie się 29 lutego.

Horner dodał, że spodziewa się, że Verstappen wywiąże się z kontraktu z zespołem do 2028 roku.

„Jestem pewien, że (wypełni swój kontrakt)” – powiedział Horner.

„Ma wokół siebie świetny zespół. Ma wielkie zaufanie do tego zespołu. Wiele wspólnie osiągnęliśmy, więc jest zaangażowany w umowę do 2028 roku”.

„Ze strony zespołu i Maxa jesteśmy zdeterminowani, aby wykorzystać sukces, który już osiągnęliśmy, a wszystkie te 55 zwycięstw zdobyliśmy w samochodach Red Bulla”.

Kontrowersje wokół Hornera skradły prawie wszystkie pierwsze strony gazet, ponieważ nowy sezon rozpoczyna się w drugi weekend wyścigów.

Dyrektor generalny McLaren Racing, Zak Brown, powiedział Amandzie Davies z CNN, że „niezwykle niefortunny” jest dalszy ciąg tej sagi i stwierdził, że potrzebny jest większy „przejrzystość”, aby ludzie czuli się usatysfakcjonowani wynikiem.

Brown przyznał, że trudno jest bezpośrednio komentować sprawę Hornera, ponieważ nie zna wszystkich szczegółów, i powiedział, że McLaren zawiesiłby tę osobę na czas śledztwa, gdyby coś podobnego wydarzyło się w ich zespole.

Powiedział także, że organ zarządzający sportem, FIA, musi zadbać o odpowiednie rozwiązanie tej sprawy, aby nie zaszkodzić reputacji sportu.

„Myślę, że jest to odosobniony przypadek z udziałem jednego lub dwóch zespołów, więc myślę, że musimy spojrzeć na to w ten sposób, a nie jako szerszy problem w Formule 1” – powiedział Brawn.