18 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Chłopiec, który wyjechał z Afganistanu do Polski, zmarł po zjedzeniu grzybów

Lekarze z głównego szpitala pediatrycznego w Polsce twierdzą, że zmarł pięcioletni chłopiec z Afganistanu, niedawno wyrzucony z Kabulu, a jego sześcioletni brat, który przeszedł operację przeszczepu wątroby, jest w stanie zagrożenia życia po spożyciu trucizny. Grzyby.

Chłopcy i ich starsza siostra zachorowali w zeszłym tygodniu, gdy ich rodzina zbierała i jadła martwe grzyby w lasach wokół ośrodka dla uchodźców, w którym przebywali w Botkovej Lenie pod Warszawą.

Lekarze z Centrum Pomocy Dzieciom w Warszawie powiedzieli, że starszy brat przeszedł pomyślnie operację przeszczepu wątroby, ale uszkodzenie mózgu było poważne i zagrażające życiu. Młodszego brata uznano za zmarłego. Lekarze powiedzieli, że rodzice byli w szpitalu pod opieką psychologiczną.

17-letnia siostra chłopców została zwolniona w dobrym stanie. Niektórzy inni członkowie rodziny zostali przyjęci do innego szpitala, ale teraz wracają do zdrowia. Polska rodzina została ewakuowana na prośbę Wielkiej Brytanii po tym, jak talibowie przyznali się do odpowiedzialności w zeszłym miesiącu Afganistan. Ojciec pracował dla Brytyjczyków.

W osobnym incydencie w ośrodku pod Warszawą czterech Afgańczyków zjadło trujące grzyby i zostało hospitalizowanych, poinformował Urząd do Spraw Cudzoziemców.

Najbardziej trujące grzyby Death Cape na świecie są blisko spokrewnione ze słynnym, jadalnym parasolem z Polski.

READ  Sportowiec-Polski Top 4x400 Hybrid Relay Heat USA Bez kwalifikacji