12 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Chcesz wiedzieć, co burza może zrobić tam, gdzie się znajdujesz? Sprawdź aplikację pogodową na swoim telefonie – Space City Weather

KrótkoCieszymy się, że Dwight Silverman, doświadczony dziennikarz technologiczny z Houston, który współpracuje z nami za kulisami, udostępnił ten artykuł na temat wyszukiwania informacji o prognozach lokalnych na wydajnym komputerze w kieszeni. Dwight odkrywa niektóre funkcje i dane w aplikacjach pogodowych na telefonie, o których istnieniu możesz nie wiedzieć.

Ilekroć w okolice Houston nawiedza burza, Eric i Matt są zasypywani pytaniami o warunki w lokalizacjach ich indywidualnych czytelników. Mieli czas, aby odpowiedzieć na kilka z nich, ale biorąc pod uwagę to, co należało zrobić i ilość pracy, jaką musieli wykonać, nie byli w stanie odpowiedzieć na wszystkie.

Ale jest dobra wiadomość: często odpowiedzi, których szukasz, można znaleźć w zasięgu ręki.

Prawie każdy nosi smartfona, a wiele wbudowanych w nie aplikacji pogodowych może dostarczyć znacznie więcej szczegółów niż tylko aktualna temperatura i prawdopodobieństwo opadów. Niektóre pozwalają Ci uzyskać szczegółowe informacje na temat najważniejszych parametrów poważnej burzy — prędkości wiatru i opadów. Chcesz wiedzieć, jakie są maksymalne porywy wiatru, gdy spodziewana jest burza najbliżej Ciebie? Lub ilość opadów spodziewanych w Twojej okolicy? Jest już do tego aplikacja. Nie jest doskonały i nie radzi sobie najlepiej z niepewnością prognoz, ale zapewnia solidne przybliżenie tego, czego się spodziewać.

Celem tego artykułu nie jest przewodnik po aplikacjach pogodowych, ale raczej rzucenie światła na niektóre funkcje, o których możesz nie wiedzieć lub które mogą być ukryte w głębokich warstwach projektu aplikacji. Istnieje wiele aplikacji pogodowych innych firm i nie będę próbował omówić ich wszystkich. Ale podam Ci wskazówki dotyczące lepszych aplikacji, tych wbudowanych w Twój telefon.

Kosmiczna pogoda miejska

Może słyszałeś, że mamy własną bezpłatną aplikację? Zgadza się i jest to dostępne dla obu stron Produkty Apple (iPhone’y, iPady, komputery Mac) I Urządzenia z AndroidemAplikacja ma na celu przede wszystkim umożliwienie szybkiego dostępu do postów Erica i Matta, aktualnych warunków, prognoz godzinowych i dziennych na tydzień, a także radaru dla dowolnego z dwunastu miast w naszej okolicy. Ale jednej rzeczy, z której możesz nie zdawać sobie sprawy, jest to, że zawiera szczegółowe, aktualne prognozy i wytyczne National Weather Service dotyczące burz i niebezpiecznych warunków.

READ  Tajemnicze sposoby Elona Muska są widoczne w eksperymencie Tesli na Twitterze
Ikona w prawym dolnym rogu strony głównej aplikacji Space City Weather przenosi Cię do aktualnych prognoz i alertów National Weather Service.

Otwórz aplikację SCW i dotknij ikony dzwonka w prawym dolnym rogu ekranu, aby uzyskać dostęp do aktywnych alertów oraz ostrzeżeń krótko- i długoterminowych. Podczas przewijania w dół toczą się także dyskusje na temat pogody w powietrzu i na morzu. (Uwaga: linie lotnicze nie poinformują Cię, jeśli Twój lot został odwołany! Skontaktuj się ze swoją linią lotniczą i miej oko na Strona internetowa dotycząca statusu lotniska FAA.)

Pogoda jabłkowa

Po tym, jak Apple kupił popularną aplikację Dark Sky, szybko przeprojektował aplikację dołączoną do iPhone’a, iPada i komputera Mac, aby uwzględnić funkcje prognozowania hiperlokalnego z poprzedniej aplikacji. Aplikacja poda Ci szczegółowe informacje na temat warunków – obecnych i przyszłych – w stosunkowo precyzyjnych lokalizacjach.

Jednak integracja ta nie przebiegała gładko. Na przykład w zeszłym roku wydano aplikację Nie ładuję danychW innych przypadkach tak było Prognozowanie opadów, gdy ich nie byłoWygląda na to, że stan pacjenta ostatnio się ustabilizował, ale warto jeszcze raz sprawdzić, co widzisz w aplikacji Pogoda firmy Apple, z innych źródeł. (Możesz dowiedzieć się, skąd Apple pobiera dane pogodowe Tutaj.)

Aplikacja ułatwia jednak przeglądanie prognoz dotyczących określonych warunków, zwłaszcza wiatru i opadów, w Twojej lokalizacji. Na iPhonie, iPadzie i komputerze Mac warunki są wyświetlane w oddzielnych polach, a dotknięcie dowolnego z nich powoduje przejście do ekranu, na którym można przejść do przodu i sprawdzić prognozę dotyczącą konkretnego warunku.

Dotykając dowolnego kafelka w aplikacji Apple Weather, możesz uzyskać więcej szczegółów, w tym prognozy dotyczące określonych warunków.

Na przykład, jeśli przewiniesz w dół na iPhonie do pól Wiatr lub Opady i dotkniesz jednego z pól, zobaczysz na wykresie aktualne warunki na dany dzień. Przesuń w lewo, aby przejść do następnego dnia, lub dotknij daty kalendarza u góry.

Czy podróżujesz i chcesz poznać warunki pogodowe i prognozę dla innej lokalizacji? Wpisz swój kod pocztowy w polu wyszukiwania. Możesz zapisać dowolną lokalizację do wykorzystania w przyszłości. Będziesz także widzieć alerty, ostrzeżenia i prognozy pogody dla tych lokalizacji.

READ  Micron, Lululemon, RH i nie tylko

Urządzenia z Androidem

W przeciwieństwie do urządzeń Apple, które mają tę samą szczegółową aplikację pogodową, smartfony i tablety z Androidem korzystają z różnych aplikacji i usług, w zależności od producenta sprzętu. Na przykład telefony Pixel firmy Google korzystają z własnej usługi pogodowej Google do wyświetlania większości informacji na ekranie, natomiast telefony Samsung i OnePlus przenoszą zwykle na stronę pogodową pogoda.com.

Istnieje jednak ogólna strategia, której możesz użyć: na liście prognoz pięcio- lub siedmiodniowych wybierz i kliknij dzień, który chcesz zbadać, a następnie wyszukaj miarę – wiatr lub opady – dla swojej lokalizacji docelowej.

W Google Pixel 6 Pro po dotknięciu widżetu pogody na ekranie głównym możesz przejść do informacji o pogodzie Google, gdzie możesz uzyskać dostęp do określonych danych prognozy.

Na powyższym obrazku po dotknięciu domyślnego widżetu pogody na ekranie głównym Pixela zostaniesz przeniesiony do ogólnej strony pogody. Następnie kliknij dzień, dla którego chcesz uzyskać szczegółowe informacje, a następnie przewiń w dół, aby wyświetlić prognozę wiatru i opadów na ten dzień.

Wypróbuj aplikację na telefonie z Androidem, aby znaleźć najlepszy sposób uzyskania potrzebnych informacji.

Następnie przyjrzyjmy się kilku aplikacjom innych firm, które choć nie są bezpłatne i obsługują wszystkie funkcje, warto je kupić, jeśli mieszkasz na wybrzeżu Zatoki Teksasskiej.

Zakres radarowy

RadarScope to jedna z najlepszych dostępnych aplikacji do przeglądania danych radarowych z powietrza. To jedna z ulubionych aplikacji Erica, Matta i mnie. Chociaż bezpłatny poziom jest ograniczony, warto wykupić roczną subskrypcję Pro 1 za 9,99 USD. (Istnieje wersja Pro 2, ale większość ludzi będzie potrzebować tylko wersji Pro 1). Jest dostępna dla Urządzenia Apple – Dzięki jednorazowej płatności możesz korzystać z niej na wszystkich produktach Apple, w tym na urządzeniu do strumieniowego przesyłania strumieniowego Apple TV 4K. To jest również Dostępne dla urządzeń z AndroidemObok Komputery z systemem Windows.

Jest to naprawdę profesjonalna aplikacja, która daje dostęp do różnego rodzaju technologii i widoków radarowych. Po odblokowaniu poziomu Pro będziesz mógł zobaczyć kierunek, w którym zmierzają komórki burzowe, lokalizację uderzeń piorunów oraz raporty o lokalnych burzach i zniszczeniach z Aplikacja MPing pochodząca z crowdsourcingu od NWS.

READ  Najnowszy lunch charytatywny Warrena Buffetta ustanawia rekord eBaya
RadarScope pokazuje na radarze wiele szczegółów na temat burz, a tutaj pokazuje początkowe pasma burzy tropikalnej Beryl przemieszczającej się w kierunku Houston rankiem w niedzielę 7 lipca 2024 r.

Możesz wybrać określone stacje radarowe, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i za granicą, w tym 13 stacji w Teksasie. Łatwiej jest używać i nawigować na tradycyjnym komputerze, ale nadal jest bardzo przydatny na telefonie. Przydatne są pliki pomocy w wersji na komputery stacjonarne, które również są Grupa na Facebooku, do której możesz dołączyć Aby uczyć się od innych użytkowników.

wietrzny

Windy jest dostępny jako strona internetowa I iOS/iPadOS I Android Jak sama nazwa wskazuje, aplikacja początkowo koncentruje się na warunkach wiatrowych, ale w rzeczywistości jest w pełni funkcjonalną aplikacją pogodową z bardzo interesującą funkcją: możesz śledzić burze w oparciu o komputerowe modele pogody. Wybierz żądany model wraz z datą i godziną prognozy, a burza będzie animowana na pięknie narysowanej mapie.

Aplikacja Windy pozwala wybrać model pogody, a następnie animuje powstałą prognozę burzy na mapie.

Na ekranie głównym naciśnij i przytrzymaj ikonę ekranu głównego. Kliknij podstawową etykietę na dole, aby zobaczyć różne dostępne modele prognozowania. Wybierz jedną, aby zobaczyć burzę w bieżącej lokalizacji, a następnie przewiń oś czasu, aby zobaczyć, gdzie według prognozy modelu spodziewana jest burza.

Chociaż większość funkcji Windy jest dostępna bezpłatnie, niektóre – jak 15-dniowa prognoza pogody – wymagają subskrypcji, zaczynającej się od 2,99 USD miesięcznie i aż do 29,99 USD rocznie. Ale większość ludzi radzi sobie dobrze z bezpłatną wersją.

Istnieje wiele innych aplikacji i witryn pogodowych, które mogą pomóc w śledzeniu rozwoju burz i jak powiedziałem na początku, ta lista nie jest wyczerpującą listą zasobów. (nawet nie wspomniałem o moim ulubionym, Szczęśliwe nieboktóry został opracowany Dla tych, którym brakuje wyglądu i stylu starej aplikacji Dark Sky. Och, czekaj, właśnie to zrobiłem!). Jeśli jest jakaś aplikacja, która Ci się podoba, możesz dać znać innym w komentarzach.