30 listopada, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Były Prezydent Polski, inni poszukują bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Nigerii

Były Prezydent Polski, inni poszukują bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Nigerii

LAGOS, Nigeria – (Newsfile Corp. – 29 października 2023 r.) – Były Prezydent Polski, Jego Ekscelencja Bronisław Komarowski, poprowadzi w grudniu innych światowych przywódców do Nigerii na Konferencję Przemysłu i Rozwoju Afryki.

Szczyt odbywający się pod hasłem „Energia i zrównoważony rozwój w Afryce” jest organizowany przez Dotmount Communications we współpracy z Yahoo Finance.

W oświadczeniu podpisanym i udostępnionym przez prezesa Todmount Communications, Adedotun Olalua, stwierdził, że konferencja przedstawi możliwości w zakresie energii odnawialnej dla producentów energii odnawialnej w Nigerii i Afryce jako ich kolejnego miejsca inwestycji.

„W tym krytycznym momencie gospodarki narodowej i wielu wyzwań gospodarczych, przed którymi stoi naród, ważne jest, aby wszystkie zainteresowane strony współpracowały, aby zapewnić zrównoważony rozwój naszego narodu i wspierać wysiłki rządu mające na celu przekształcenie i ożywienie schorowanej gospodarki narodowej”. Olalua argumentowała dalej, że temat ten jest obecnie ważny, ponieważ Afryka dysponuje obfitymi zasobami odnawialnymi, które przekształcą światowy sektor energetyczny, zapewniając ekologiczny wzrost przy niskiej emisji gazów cieplarnianych. Szacuje się, że potencjał kontynentu w zakresie energii odnawialnej jest „ogromny”. Dzięki odpowiednim technologiom i wspierającym mechanizmom finansowym Afryka ma światowy potencjał zmiany sytuacji w zakresie energii odnawialnej na całym świecie.

Bronisław Komorowski, Prezydent RP w latach 2010-2015, będzie towarzyszył delegacji wysokiej rangi polskich przedsiębiorców. Celem wizyty jest zintensyfikowanie powiązań gospodarczych pomiędzy obydwoma krajami oraz zbadanie możliwości inwestycyjnych w Nigerii.

„Jestem zaszczycony możliwością wystąpienia jako główny mówca i nie mogę się doczekać spotkania z delegatami na nadchodzącej Konferencji Przemysłu i Rozwoju Afryki w Nigerii” – powiedział były polski prezydent w filmie udostępnionym przez organizatorów.

Ważnym wydarzeniem w stosunkach dwustronnych obu krajów była wizyta Bronisława Komorowskiego w Nigerii. Dzieje się to w czasie, gdy Nigeria pragnie zacieśnić swoje więzi z kluczowymi partnerami międzynarodowymi, a Polsce zależy na rozszerzeniu swojej obecności w Afryce.

READ  Premier Polski powiedział, że Francja i Niemcy robią za mało, by wesprzeć Ukrainę

Bronisław Komarowski dołącza do innych głównych mówców, dr Thani bin Ahmeda Al Zayudiego, Ministra Spraw Zagranicznych Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Suhaila Mohammeda Al Mazrouei, Ministra Energii i Infrastruktury Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Francesco La Camera, Dyrektora Generalnego IRENA (Agencji Międzynarodowej) oraz Dubai Multi Commodities Center Prezes wykonawczy Ahmad Bin Sulayem, minister rozwoju minerałów stałych Dele Alage oraz założyciel i dyrektor zarządzający Tajbanku Hamid Joda.

Ponadto w tym długo oczekiwanym wydarzeniu weźmie udział także delegacja Katarskiego Urzędu ds. Inwestycji.

Dalsze dyskusje toczą się wokół trzech paneli, każdy reprezentujący inny sektor gospodarki, a prowadzone będą przez ekspertów branżowych i liderów myśli, w tym przedstawicieli sektora energetycznego, sektora naftowo-gazowego oraz sektora finansowego.

Szczyt stanowi okazję do dalszego rozwoju dialogu i tworzenia sieci wokół wspólnych wartości, jakimi są postęp, rozwój i postęp dla naszego kontynentu.

Bronisław Komarowski

Aby wyświetlić zaktualizowaną wersję tej grafiki, odwiedź:
https://images.newsfilecorp.com/files/8700/185563_9bce6d6314acf89e_001full.jpg

Komunikacja medialna
Nazwa firmy: Komunikacja Dotmount
Osoba kontaktowa: Adedotun Ololuwa
E-mail: [email protected]
Telefon: +234 902 598 0912
Strona internetowa: www.aidca.afryka

Kontakt PR
Ahsana Tarika
[email protected]
www.pinionnewswire.com

Aby zobaczyć oryginalną wersję tego komunikatu prasowego, odwiedź stronę https://www.newsfilecorp.com/release/185563