16 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Były pastor lokalnego kościoła wyjechał do Polski, aby pomóc uchodźcom

Były pastor lokalnego kościoła wyjechał do Polski, aby pomóc uchodźcom

DENNISON, Teksas (KXII) – Były pastor kościoła w Texoma podróżuje do Polski, aby poświęcić swój czas i miłość ukraińskim uchodźcom.

„Musimy pomóc tym na naszym podwórku, co oznacza, że ​​są tu ludzie w potrzebie. To również prawda. Pomagamy im. I są ludzie na całym świecie” – powiedział wielebny dr Jim Bowden.

Wielebny Boden niedawno przeszedł na emeryturę po 35 latach posługi duszpasterskiej w północnym Teksasie. W ciągu tych 7 lat był pastorem Waples Memorial United Methodist Church w Denison.

„Zawsze czułem silne zaproszenie, by iść tam, gdzie Bóg mnie posyła” – powiedział Bowden.

Kiedy na Ukrainie wybuchła wojna, poczuł wezwanie do pomocy w najlepszy możliwy sposób.

„Nic cię nie powstrzyma, nie masz żadnych ograniczeń, żadnych ograniczeń. Jesteś w stosunkowo dobrym zdrowiu. Jesteś na emeryturze. Po prostu idź!” Powiedział z ukłonem.

Jego wezwanie do służby zaprowadziło go na cały świat, do takich miejsc jak Czechy, Kenia, Izrael i Korea Południowa, ale nigdy nie zaangażował się w poważną wojnę. Powell, który czeka na paszport, planuje wyjechać na początku maja.

„Jednym słowem kochanie. Lubię dawać te misie w ręce dzieci. Napełnię miski zupy, dam chleba. Wiem, że będę pracować niestrudzenie, aby nakarmić ludzkie umysły, ciała, dusze i duchy.” powiedział Bowden.

Społeczności kościelne w północnym Teksasie przekazały pieniądze i zaopatrzenie uchodźcom, w tym Waples.

„Trzymasz się z ludźmi w największych, najszczęśliwszych czasach ich życia, ale idziesz z nimi do piekła” – powiedział Bowden.

Planuje stworzyć stronę internetową i codzienny blog, aby dzielić się swoimi doświadczeniami. Każda darowizna przekazana bezpośrednio uchodźcom w Polsce może być przekazana Kościół Waple W Denison, w imieniu wielebnego Bowdena.

„To będzie kropla w morzu, ale to będzie kropla” – powiedział Bowden.

Prawa autorskie 2022 KXII. Wszelkie prawa zastrzeżone.

READ  Ten nadmorski dom o powierzchni 968 stóp kwadratowych w Polsce jest pełen kolorowych niespodzianek.