16 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Bungie podobno ostrzegł pracowników przed „gwałtownym spadkiem” popularności Destiny 2 przed zwolnieniami

Bungie podobno ostrzegł pracowników przed „gwałtownym spadkiem” popularności Destiny 2 przed zwolnieniami

Wczorajsze zwolnienia w deweloperze Destiny 2, Bungie, dotknęły podobno 100 pracowników – około 8% z 1200 pracowników – i miały miejsce zaledwie kilka tygodni po tym, jak kierownictwo ostrzegło pracowników, że przychody za ten rok były znacznie poniżej oczekiwań.

Ten Według Bloomberga, z którego wynika, że ​​zaledwie dwa tygodnie temu pracownicy Bungie otrzymali „srogie ostrzeżenia” mówiące, że przychody były o 45 procent niższe od oczekiwań. Mówi się, że ten kryzys jest wynikiem „gwałtownego spadku” popularności Destiny 2, a dyrektor generalny Bungie, Pete Parsons, podobno podkreślał wówczas słabą retencję graczy.

Według obecnych źródeł Bloomberga Parsons powiedział pracownikom, że na tym samym spotkaniu kolejny dodatek do Destiny 2, The Final Shape – kończący istniejącą w grze sagę Światła i Ciemności – zbiera jedynie „dobre”, a nie „świetne” opinie. W związku z tym kierownictwo planowało opóźnienie wydania w celu ulepszenia produktu.

Bungie ogłosiło wydanie w lutym 2024 r. dodatku The Final Shape do Destiny 2 w sierpniu.

Mówi się również, że podczas spotkania Parsons nakreślił środki mające na celu zmniejszenie kosztów, łącznie z zamrożeniem wynagrodzeń i zatrudniania, a także powiedział pracownikom, że będą musieli „współpracować, aby przetrwać burzę”. Mówi się jednak, że wielu pracowników wczoraj poniedziałkowy poranek rozpoczęło od tajemniczego 15-minutowego spotkania, podczas którego ostatecznie zostaną poinformowani o zwolnieniu z firmy.

Bloomberg twierdzi na podstawie dokumentów sprawdzonych przez gazetę, że około 8 procent, czyli około 100 pracowników, zostało zwolnionych, głównie w działach wsparcia firmy, w tym w zarządzaniu społecznością i wydawnictwach. Według doniesień wszyscy pracownicy, których to dotyczy, otrzymają co najmniej trzymiesięczną odprawę i trzymiesięczne ubezpieczenie zdrowotne COBRA płacone Bungie, ale dodatkowe świadczenia mają zakończyć się w poniedziałek.

Bloomberg twierdzi, że zwolnienia są częścią „większej inicjatywy oszczędzania pieniędzy” w PlayStation, która doprowadziła również do zwolnień w Media Molecule, Naughty Dog i innych obszarach działalności.

Po wiadomościach o zwolnieniach w Bungie Parsons w mediach społecznościowych nazwał ten dzień „smutnym dniem” dla studia. „To, co te wyjątkowe osoby wniosły do ​​naszych gier i kultury Bungie, jest ogromne i nadal będzie częścią Bungie przez długi czas” – napisał. „To naprawdę utalentowani ludzie”.

READ  Dlaczego aplikacje na Pixel Tablet i Pixel Fold są tak małe?