Amerykański gigant lotniczy Boeing otworzył nowe zakłady inżynieryjne w stolicy Polski, Warszawie, Gdańsku i Rzeszowie.
Platformy te mają wspierać strategiczny rdzeń firmy i będą działać w całym portfolio samolotów komercyjnych, systemach obronnych oraz programach badawczo-rozwojowych.
Boeing oświadczył, że planuje utworzyć w swoich zakładach kilkaset nowych stanowisk pracy, dodając do 1100 już zatrudnionych w Polsce. Role będą skupiać się na inżynierii strukturalnej i produkcyjnej, inżynierii oprogramowania i systemów, wsparciu biznesowym oraz projektach związanych z bezpieczeństwem i usługami.
Zakład w Rzeszowie jest głównym ośrodkiem inżynieryjnym Boeinga w Polsce i oferuje szeroki zakres funkcji inżynieryjnych, a także część wsparcia klienta. Oddział w Gdańsku koncentruje się na inżynierii systemów i awioniki, natomiast oddział w Warszawie specjalizuje się w inżynierii produkcji i testowaniu materiałów.
Linda Hopgood, wiceprezes Boeing Engineering w Polsce i na Ukrainie, powiedziała: „Boeing jest zaangażowany w budowanie silnej i długoterminowej obecności inżynieryjnej w Polsce. Otwarcie nowego centrum inżynieryjnego w Polsce jest dla nas, podobnie jak dla wielu naszych klientów, naturalnym krokiem. , partnerzy branżowi, partnerzy akademiccy i partnerzy naukowi, ceniony Łukasiewicz – w tym Instytut Lotnictwa, gdzie znajdujemy umiejętności potrzebne do naszych projektów inżynierskich.
Boeing działa w Polsce od 35 lat. Oprócz działalności inżynieryjnej w Warszawie mieszczą się biura Boeinga zajmujące się obroną, lotnictwem i obronnością; Boeing Digital Solutions & Analytics w Gdańsku; Części i usługi dostawcze na terenie Rzeszowa.
„Boeing wprowadza nowe zakłady inżynieryjne w Polsce” został pierwotnie opracowany i opublikowany przez Monitorowanie inwestycjiMarka będąca własnością GlobalData.
Informacje zawarte na tej stronie zostały zamieszczone w dobrej wierze i służą wyłącznie celom informacyjnym. Nie mają one stanowić porady, na której należy polegać, i nie składamy żadnych oświadczeń, rękojmi ani gwarancji, wyraźnych ani dorozumianych, co do ich dokładności i kompletności. Przed podjęciem lub powstrzymaniem się od podjęcia jakichkolwiek działań w związku z treścią naszej witryny należy zasięgnąć profesjonalnej lub eksperckiej porady.
„Muzyk. Miłośnik kawy. Oddany badacz jedzenia. Webman. Namiętny guru internetu”.
More Stories
Wpływ siły wyższej na małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce na przykładzie pandemii Covid-19: wnioski na przyszłość
W 2025 roku Polska zwiększy wydatki na obronność do rekordowego poziomu
„Zmiana zasad gry”: Lockheed przedstawia pierwszy polski F-35