22 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Boeing Starliner po raz pierwszy dokuje na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Boeing Starliner po raz pierwszy dokuje na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Boeing CST-100 Starliner po raz pierwszy zadokował na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w piątek wieczorem.

Sonda nawiązała pierwszy kontakt z modułem Harmony Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) o godzinie 20:28 EDT.

Boeing powiedział – oprócz kontrolerów naziemnych w Houston – Astronauci na stacji kosmicznej Obserwował Starlinera przez cały lot i od czasu do czasu dowodził statkiem kosmicznym, aby sprawdził jego możliwości sterowania.

Test lotu orbitalnego Boeinga 2 NASA: co wiesz

Chociaż dwa z silników odrzutowych zawiodły, spotkanie z robotem wystartowało bez większych problemów.

Starliner wystartował na rakiecie United Launch Alliance Atlas V ze stacji kosmicznej Cape Canaveral na Florydzie o 18:54 w czwartek.

ten Test lotu orbitalnego Boeinga-2 (OFT-2) Jest to drugi bezzałogowy lot testowy komercyjnego statku kosmicznego.

To zdjęcie z NASA TV pokazuje Boeinga Starlinera przygotowującego się do dokowania na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, piątek, 20 maja 2022 r. Kapsuła astronautów Boeinga przybyła na Międzynarodową Stację Kosmiczną na krytyczny, powtórny lot testowy. Tylko test na dom (NASA za pośrednictwem AP/AP Newsroom)

Misja ma na celu dostarczenie Boeingowi i NASA wystarczającej ilości danych do certyfikacji statku kosmicznego na długie, załogowe misje na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

„Starliner spędził pierwsze godziny w kosmosie, przeprowadzając serię demonstracji systemu, które pozwalają kierownikom misji zweryfikować, czy statek kosmiczny jest sprawny i zdolny do bezpiecznego manewrowania. Po zadokowaniu Starliner naładował akumulatory za pomocą paneli słonecznych modułu serwisowego” – powiedział Boeing.

wstążka ochrona w przeciwnym razie oni się zmieniają zmieniają %
Licencjat Firma Boeinga 120,70 -6,44 – 5,07%

Podczas dokowania załoga stacji będzie unosić się na pokładzie Starlinera, odbyć wstępną wycieczkę po kabinie i okresowo przeprowadzać kontrole systemu, podczas gdy kontrolerzy naziemni oceniają dane zebrane podczas lotu.

READ  Naukowcy NASA oferują teorię, dlaczego nigdy nie spotkamy innego inteligentnego życia. To zmiażdżyć.

Zabierz swoją firmę FOX w biegu, klikając tutaj

Według NASA otwarcie automatu Starliner ma rozpocząć się w sobotę o godzinie 11:45 EDT.

Starliner opuszcza stację kosmicznąniosąc ponad 600 funtów towarów, w środę, 25 maja.

Przesyłka ta będzie obejmować zbiorniki wielokrotnego użytku z systemu ładowania tlenowo-azotowego, które zapewniają powietrze do oddychania członkom załogi stacji. Czołgi zostaną odnowione i sprowadzone z powrotem na Międzynarodową Stację Kosmiczną na futurystyczny lot.

po certyfikacji, Misje NASA na Starliner Przewiezie do czterech członków załogi.

Uruchomienie Boeinga Starlinera

Rakieta Atlas V należąca do United Launch Alliance, przewożąca kapsułę załogi Boeing Starliner, wystartowała w drugi lot testowy na Międzynarodową Stację Kosmiczną z kompleksu kosmicznego 41 na stacji kosmicznej Cape Canaveral w Cape Canaveral na Florydzie w czwartek. (AP Photo/John Raoux/AP Newsroom)

„OFT-2 dostarczy cennych danych NASA, certyfikując system transportu załogi Boeinga dla regularnych lotów z astronautami do i ze stacji kosmicznej” – napisała agencja.

„Starliner udowodnił, że jest bezpieczny, autonomiczny i posiada zdolność dokowania” – powiedział w oświadczeniu Jim Shelton, starszy wiceprezes Boeing Space and Launch. „Jesteśmy zaszczyceni dołączeniem do floty komercyjnych statków kosmicznych zdolnych do świadczenia usług transportowych na stację kosmiczną NASA”.

Obydwa Boeing i SpaceX W 2014 roku otrzymała od NASA kontrakty na budowę statku kosmicznego zdolnego do przewożenia załóg do laboratorium na orbicie, ale SpaceX jest jak dotąd jedyną firmą, która zabiera astronautów.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZECZYTAĆ WIĘCEJ O FOX BUSINESS

Jedynym innym razem, gdy Starliner był w kosmosie, znalazł się na niewłaściwej orbicie.

Pierwszy lot testowy firmy w 2019 roku został przerwany z powodu błędów oprogramowania, a skorodowane zawory uniemożliwiły start kapsuły zeszłego lata.

Bree Stimson z Fox Business i The Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.