18 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Bitcoin spada o 7% po ataku Iranu na Izrael

Bitcoin spada o 7% po ataku Iranu na Izrael

Górna linia

Cena Bitcoina spadła w sobotę o 7% w ciągu niecałej godziny, a ceny innych kryptowalut również gwałtownie spadły po ataku Iranu na Izrael.

Kluczowe fakty

Cena Bitcoina spadła o 7% do 62 570 USD od godziny 16:40 w sobotnie popołudnie, po tym jak kryptowaluta na krótko spadła do najniższego poziomu z poprzedniego dnia, wynoszącego 60 908 USD.

Ethereum spadło o ponad 9% do 2923 dolarów, podczas gdy ceny monet Binance i Solana spadły odpowiednio o 9% i około 18%.

Ceny kilku mniej popularnych kryptowalut spadły o co najmniej 15%, w tym Avalanche (20%), XRP (20%) i tokena dogecoin (18%).

Duża liczba

73 750 dolarów. Jest to cena Bitcoina z 24 marca, najwyższa cena tej kryptowaluty w historii.

Główne tło

W ostatnich dniach na rynkach amerykańskich ciążyły obawy związane z narastającym konfliktem geopolitycznym na Bliskim Wschodzie. Średnia przemysłowa Dow Jones Występ wzrosła o 475 punktów w piątek po tym, jak Biały Dom stwierdził, że Stany Zjednoczone i Izrael przygotowują się na możliwy atak Iranu. Dyrektor generalny JPMorgan Chase, Jamie Dimon, powiedział inwestorom, że konflikt geopolityczny jest powodem do niepokoju, zauważając, że „może mieć kluczowe znaczenie dla tego, co stanie się z światową gospodarką, jeśli ceny ropy i gazu znacząco wzrosną” – podaje CNN. wspomniany.

Dogłębna lektura

Iran przeprowadza atak dronem na Izrael (Forbesa)

READ  Cel ostrzega przed zwiększoną presją na marże wraz ze wzrostem wagi zapasów