22 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Binance zobowiązuje się do stworzenia funduszu na przywrócenie przemysłu kryptowalut, wzywa do regulacji

Binance zobowiązuje się do stworzenia funduszu na przywrócenie przemysłu kryptowalut, wzywa do regulacji

NUSA DUA, Indonezja, 14 listopada (Reuters) – CEO Binance Changpeng Zhao powiedział, że giełda kryptowalut planuje uruchomić fundusz, aby pomóc projektom kryptograficznym w obliczu kryzysu płynności, gdy konkurencyjny bumerang FTX upada w branży.

Zhao powiedział w poniedziałkowym tweecie, że fundusz naprawczy pomoże „dalsze zmniejszyć negatywne skutki FTX” w stosunku do siebie, skupiając się na projektach, które „gdzie indziej są silne, ale przeżywają kryzys płynności”.

Binance, które zrezygnowało z ratowania FTX, nie odpowiedziało od razu na prośbę o komentarz w sprawie planowanej wielkości funduszu.

Branża kryptowalut boryka się z upadkiem konkurencyjnej giełdy Sam Bankman-Fried FTX, która w piątek złożyła wniosek o upadłość po tym, jak użytkownicy starali się wypłacić 6 miliardów dolarów w walutach cyfrowych w ciągu zaledwie 72 godzin.

Zhao powiedział w tweecie z 6 listopada, że ​​Binance zlikwiduje posiadane przez siebie oryginalne tokeny FTX, FTT, wzbudzając obawy inwestorów dotyczące bilansu FTX. Binance powiedział 8 listopada, że ​​rozważa zawarcie umowy ratunkowej dla FTX, która została później porzucona po przeprowadzeniu analizy due diligence.

Założyciel i dyrektor generalny giełdy kryptowalut Changpeng Zhao przemawia na imprezie z okazji piątej rocznicy Binance w Paryżu, Francja, 8 lipca 2022 r. REUTERS / Tom Wilson / File Photo

Wcześniej w poniedziałek Zhao wezwał do wprowadzenia nowych, ale stabilnych i jasnych przepisów dla branży, w świetle ostatnich wydarzeń i „ścięć na skróty” uczestników.

„Jesteśmy w nowej branży, widzieliśmy w zeszłym tygodniu, że w tej branży wszystko wariuje” – powiedział Zhao na spotkaniu przywódców G20 na szczycie na Bali. „Potrzebujemy jakiejś regulacji, musimy to zrobić dobrze, musimy to zrobić w stabilny sposób”.

„Myślę, że branża odgrywa zbiorową rolę w ochronie konsumentów i ochronie wszystkich. Więc nie są tylko regulatorami. Regulatorzy mają rolę, ale nie są w 100% odpowiedzialni za siebie” – powiedział Zhao.

W weekend Zhao napisał na Twitterze, że Binance przestał akceptować depozyty tokenów FTT FTX na swojej platformie, zachęcając inne giełdy do zrobienia tego samego.

READ  Inwestorzy ważą oczekiwania co do polityki stóp procentowych Fed

Zhao powiedział również w poniedziałkowym tweecie, że Binance „nigdy nie traci na FTT”.

„Nadal mamy portfel (FTT), ponieważ przestaliśmy sprzedawać FTT po tym, jak zadzwonił do mnie SBF (Sam Bankman-Fried). To bardzo droga rozmowa” – dodał.

Dodatkowe sprawozdania Franceski Nangue i Gayatri Suryo. Montaż przez Jacqueline Wong, Kirsten Donovan

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.