8 września, 2024

Bill Belichick zawodzi przy czwartej próbie: Jeśli kopniemy, zapytasz, dlaczego tego nie zrobiliśmy

Główny trener Patriots, Bill Belichick, nie traci wątpliwości po tym, jak dwukrotnie uniknął czwartych upadków z dystansu w czwartej kwarcie niedzielnego meczu, w którym Patriots przegrali 25-20.

Gdyby Patriots strzelili dwa gole z gry, wygraliby 26-25. Jednak po pierwszej, czwartej i trzeciej próbie na własnej linii 17 jardów, na 9:32 przed końcem czwartej kwarty, Belichick zdecydował się wyjść na prowadzenie, a podanie Macka Jonesa okazało się niekompletne. To nie pozostawiło Belichickowi innego wyboru, jak tylko ponownie wyjść na prowadzenie z miejsca 4. i 11. na własnej linii 20 jardów na 27 sekund przed końcem meczu. Ta próba konwersji również nie powiodła się.

Belichick obronił swoje czwarte i trzecie trafienie, uznając je za prawidłową decyzję zespołu w tym momencie meczu.

„Podjęliśmy wówczas najlepszą możliwą decyzję. Nie wiedziałem, że będziemy tam tyle razy” – powiedział Belichick. „Gdybyśmy kopnęli, jestem pewien, że zapytalibyście, dlaczego tego nie zrobiliśmy. „

Belichick ma słuszny pogląd, że decyzje trenerów należy odgadnąć, jeśli nie przynoszą skutku, nawet jeśli w danym momencie były właściwą decyzją. Modele analityczne wykazałyby, że Belichick podjął wówczas właściwą decyzję. Można się wiele domyślać na temat niedzielnej porażki Patriots, ale czwarta decyzja nie była jedną z nich.