28 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Bezpośrednio po zaćmieniu słońca w USA nastąpił niepokojący wzrost liczby wyszukiwań w Google

Bezpośrednio po zaćmieniu słońca w USA nastąpił niepokojący wzrost liczby wyszukiwań w Google

Całkowite zaćmienie słońca miało miejsce wczoraj w Ameryce Północnej, na wypadek, gdybyś był jedynym, który go przeoczył i zastanawiał się, dlaczego wydarzyło się to w nocy i krótko w ciągu dnia.

Cóż, nie ma dużej szansy, że przegapisz tę okazję, biorąc pod uwagę zasięg wszędzie. W Internecie pojawiło się niezliczona ilość artykułów, a w wiadomościach wiele programów telewizyjnych informujących, jak bezpiecznie oglądać programy, więc nie można ich wszystkich przeoczyć.

Wygląda jednak na to, że wiadomość jeszcze nie dotarła. Sądząc po gwałtownym wzroście liczby niektórych haseł wyszukiwanych w Google, wygląda na to, że wiele osób mogło zrobić to, czego nigdy nie powinno się robić podczas zaćmienia, a mianowicie wpatrywać się bezpośrednio w słońce.

Na przykład wyszukiwane hasło „Bolą mnie oczy„Wzrosła nagle podczas zaćmienia.

Trendy Google dla wyszukiwanego hasła „bolą mnie oczy” z ostatnich siedmiu dni (na górze) i 8 kwietnia (na dole).

Być może najbardziej niepokojące jest to, że Google dzieląc dane według stanów, bardzo dobrze śledzi ogólną trajektorię.

Zwróć uwagę na wyszukiwane hasło "Bolą mnie oczy" Przez państwo.

Zainteresowanie wyszukiwanym hasłem „bolą mnie oczy” według stanu.

Co więc zrobić, jeśli należysz do osób, które nie mogą się oprzeć szybkiemu spojrzeniu na naszą gwiazdę?

Cóż, to zależy. Jeśli patrzysz w odpowiednich okularach ochronnych, możliwe, że Twoje oczy bolą z powodu przyzwyczajenia się do niezwykłego światła, które widzisz przez okulary, tak jak ma to miejsce w przypadku noszenia nowych okularów i oczy potrzebują czasu, aby się przyzwyczaić.

READ  Artemis Wyruszyłem w rejs wokół księżyca przełożony na sobotę

Jeśli jednak spojrzysz bezpośrednio na słońce bez okularów, prawdopodobnie spalisz siatkówkę, co jest znane jako retinopatia słoneczna. Według Zaufana pielęgnacja oczuObjawy obejmują:

  • Łzawiące i obolałe oczy
  • – Trudności w dostrzeganiu kształtów i szczegółów obiektów
  • Dyskomfort przy jasnym świetle
  • Martwy punkt w twoim centralnym polu widzenia
  • Obiekty mogą wyglądać na nietypowe kolory lub zniekształcone

Jeśli doświadczasz któregokolwiek z tych objawów i patrzysz bezpośrednio na słońce, powinieneś jak najszybciej zgłosić się do lekarza lub okulisty.

Treść tego artykułu nie ma na celu zastąpić profesjonalnej porady lekarskiej, diagnozy lub leczenia. W przypadku pytań dotyczących schorzeń należy zawsze zasięgać porady wykwalifikowanych pracowników służby zdrowia.

[H/T: Reddit]