12 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Beryl określiła mianem „śmiertelnej burzy”, gdy 121 hrabstw Teksasu przygotowuje się na uderzenie huraganu: na żywo

Huragan Beryl zbliża się do Półwyspu Jukatan i Zatoki Meksykańskiej

Gubernator Teksasu Dan Patrick ostrzegł mieszkańców, że burza tropikalna Beryl – która ma uderzyć w południowo-wschodnie wybrzeże stanu w poniedziałek rano jako huragan 1. kategorii – będzie „zabójczą burzą” dla osób, które staną jej na drodze.

the Narodowe Centrum Huraganów Narodowa Służba Meteorologiczna ostrzegła, że ​​burza będzie w dalszym ciągu przybierać na sile w drodze do Teksasu, gdzie najprawdopodobniej stanie się huraganem 2. kategorii, zanim w niedzielę dotrze na ląd.

Oczekuje się, że burza przybierze na sile i przekształci się w huragan w miarę zbliżania się do Zatoki Meksykańskiej, a do czasu dotarcia na ląd w Stanach Zjednoczonych stanie się huraganem 1. kategorii.

Gubernator Teksasu Greg Abbott ostrzegł mieszkańców stanu, aby przygotowali się na skutki: „Teksańczycy i goście z południowych obszarów przybrzeżnych świętują Dzień Niepodległości, namawiam ich również do opracowania planu awaryjnego zapewniającego bezpieczeństwo”.

Huragan Beryl zabił jak dotąd co najmniej 11 osób na Saint Vincent i Grenadynach, Grenadzie, Jamajce i Wenezueli, po tym jak na początku tygodnia przedostał się przez Karaiby jako huragan 5. kategorii.

W środę burza pozbawiła prądu 400 000 domów i uszkodziła budynki na Jamajce. W piątek rano burza uderzyła w popularne miejsce turystyczne w Meksyku, Tulum, z wiatrem dochodzącym do 130 km/h i niebezpiecznymi porywami.

1720380307

Urzędnicy z Teksasu ostrzegają gości, aby wrócili do domu, zanim beryl ich uderzy

Wicegubernator Teksasu Dan Patrick poradził turystom odwiedzającym południowo-wschodnie wybrzeże stanu, aby jak najszybciej wrócili do domu, zanim burza tropikalna Beryl dotrze na ląd jako huragan 1. kategorii w poniedziałek rano.

Greg Graziosi7 lipca 2024 20:25

1720379002

Urzędnicy z Teksasu twierdzą, że huragan Beryl może być „zabójczą burzą” dla osób, które staną mu na drodze

Burza tropikalna Beryl, która według przewidywań dotrze na ląd w południowo-wschodnim Teksasie jako huragan 1. kategorii, może być „śmiertelną burzą” dla każdego, kto stanie na jej drodze, powiedział porucznik Teksasu Dan Patrick podczas niedzielnej konferencji prasowej.

„Dobra wiadomość jest taka, że ​​wygląda na to, że burza będzie szybko przemieszczać się po całym stanie” – powiedział Patrick podczas konferencji prasowej. „Będzie ulewny deszcz, ale burza będzie szybko przemieszczać się”.

Powiedział również, że w 121 hrabstwach ogłoszono stan klęski żywiołowej, co pozwala Austinowi na korzystanie z funduszy stanowych w celu przygotowania się na burzę i reagowania na nią.

Greg Graziosi7 lipca 2024 20:03

1720378852

Przed huraganem Beryl zamknięto obiekty użyteczności publicznej w Galveston

Miasto Galveston ogłosiło w niedzielę, że zamknie wszystkie obiekty użyteczności publicznej w ramach przygotowań na nadejście burzy tropikalnej Beryl, która ma uderzyć na ląd jako huragan 1. kategorii w południowo-wschodnim Teksasie w poniedziałek rano.

Miasto poinformowało w poście na Facebooku: „Ze względu na zachowanie ostrożności obiekty miejskie zostaną w poniedziałek zamknięte, a do pracy zgłoszą się jedynie niezbędni pracownicy. Centra rekreacji, budynki użyteczności publicznej, Sąd Miejski i Urząd Miasta również będą zamknięte w poniedziałek .”

Według miasta zamknięcie nie będzie miało wpływu na policję, straż pożarną i służby ratunkowe. Ekipy robót publicznych zajmujące się infrastrukturą związaną z burzami również będą nadal pracować.

Władze miasta poinformowały, że budynki użyteczności publicznej zostaną ponownie otwarte we wtorek.

Greg Graziosi7 lipca 2024 20:00

1720377131

Narodowe Centrum ds. Huraganów ostrzega, że ​​huragan Beryl może dotrzeć na ląd jako huragan 2. kategorii

Według National Hurricane Center maksymalna utrzymująca się prędkość wiatru podczas burzy wynosi obecnie 65 mil na godzinę.

Niektóre zewnętrzne pasma deszczu burzy zaczęły docierać do południowo-wschodniego wybrzeża Teksasu, przynosząc na ten obszar ulewne deszcze i krótkie burze.

Oczekuje się, że Beryl osiągnie siłę huraganu jeszcze dzisiaj.

„Oczekujemy, że Beryl będzie się umacniał do czasu dotarcia na ląd wcześnie rano w poniedziałek, a ludzie powinni przygotować się na możliwość wyjścia na ląd huraganu 2. kategorii” – stwierdziło Narodowe Centrum ds. Huraganów w oświadczeniu wydanym o godzinie 11:00 czasu lokalnego.

Greg Graziosi7 lipca 2024 19:32

1720375384

Obejrzyj: Burza tropikalna Beryl: Obowiązkowe rozkazy ewakuacji

Burza tropikalna Beryl: Obowiązkowe rozkazy ewakuacji

Greg Graziosi7 lipca 2024 19:03

1720371652

Oczekuje się, że Beryl będzie pierwszym huraganem, który uderzy w Stany Zjednoczone w sezonie 2024

Narodowa Służba Meteorologiczna nadal spodziewa się, że w poniedziałek rano burza tropikalna Beryl uderzy w Teksas jako huragan 1. kategorii.

Dzięki temu Beryl będzie pierwszym huraganem na Atlantyku, który uderzy w Stany Zjednoczone w sezonie huraganów latem i jesienią 2024 r.

Greg Graziosi7 lipca 2024 r. 18:00

1720370405

Obejrzyj: Tropikalna burza Beryl: zaktualizowano harmonogram, trasę i wpływ NTX

Tropikalna burza Beryl: zaktualizowano czas, trasę i wpływ NTX

Greg Graziosi7 lipca 2024 17:40

1720368952

Mieszkańcy Florydy łączą siły, aby pomóc ofiarom huraganu Beryl

Społeczności na Florydzie jednoczą się, aby pomóc innym społecznościom dotkniętym huraganem Beryl.

Burza zabiła co najmniej dziewięć osób na Karaibach i na początku tego tygodnia uderzyła w wyspę Carriacou w Grenadzie.

Mieszkańcy Florydy – którym nie była obca siła huraganów – zaczęli przekazywać niezbędne rzeczy i poświęcać swój czas na przygotowanie podarowanych towarów do wysyłki do społeczności dotkniętych huraganami, które ich najbardziej potrzebują.

USA: Mieszkańcy Florydy jednoczą się, aby pomóc ofiarom huraganu Beryl

1720366420

Kiedy oczekuje się, że Beryl dotrze na ląd w Teksasie?

Oczekuje się, że huragan Beryl dotrze do południowo-wschodniego Teksasu w poniedziałek wczesnym rankiem jako huragan 1. kategorii.

Zanim nadeszła burza, urzędnicy stanowi wydali oświadczenia o stanie klęski żywiołowej w 40 hrabstwach.

Greg Graziosi7 lipca 2024 16:33

1720365292

National Weather Service przedłuża ostrzeżenie przed huraganem i publikuje zaktualizowane wytyczne przed huraganem Beryl

Narodowa Służba Meteorologiczna wydała w niedzielę kilka ostrzeżeń przed burzą tropikalną Beryl przed jej spodziewanym przybyciem do południowo-wschodniego Teksasu jutro wczesnym rankiem.

Agencja opublikowała komunikat ostrzegający o możliwej „zagrażającej życiu burzy” od niedzieli do poniedziałku wzdłuż wybrzeża stanu.

Ostrzeżenie przed burzą rozciąga się od „północnego wejścia do Narodowego Wybrzeża Padre Island do High Island, w tym do Zatoki Corpus Christi, Zatoki Matagorda i Zatoki Galveston”.

Oczekuje się, że burza uderzy w wybrzeże wraz z silnym wiatrem i rozpocznie się późnym wieczorem.

„Oczekuje się, że huragan Beryl przyniesie niszczycielskie wiatry o sile huraganu do części wybrzeża Teksasu późnym wieczorem i w poniedziałek” – ostrzegła National Weather Service. „Wydano ostrzeżenie przed huraganem od Zatoki Baffina do przełęczy San Luis. Przygotowania muszą zostać szybko zakończone, zanim dzisiaj późnym wieczorem rozpoczną się burze tropikalne”.

Oprócz tych ostrzeżeń National Weather Service odnotowała również, że do poniedziałkowej nocy spodziewane są „gwałtowne powodzie i powodzie miejskie” „w częściach środkowego i górnego wybrzeża Zatoki Teksasskiej oraz wschodniego Teksasu”, przy czym możliwe jest również wylanie rzek.

Burza wywoła również niebezpieczne prądy rozrywające wzdłuż większości wybrzeża Zatoki Meksykańskiej. Pływacy powinni zwrócić uwagę na flagi ostrzegawcze przed wejściem do wody w zatoce.

Greg Graziosi7 lipca 2024 16:14