25 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Badania pokazują, że astronauci NASA na stacji kosmicznej cierpią na straszliwą utratę kości

Badania pokazują, że astronauci NASA na stacji kosmicznej cierpią na straszliwą utratę kości

Misje kosmiczne mają wystartować w nadchodzących dziesięcioleciach. NASA planuje nie tylko powrót na Księżyc z Misje ArtemidyAle agencja i wiele prywatnych firm kosmicznych, takich jak SpaceX, mają ustawione cele Zacząłem kolonizować Marsa. Wkraczając w początek nowej ery kosmicznej, wciąż niewiele wiemy na temat długofalowych skutków podróży kosmicznych dla ludzi. Ale niektóre nowe badania rzucają światło na to, jak miesiące mikrograwitacji wpływają na organizm – i nie wygląda to dobrze.

w Badanie opublikowane w czwartek w Raporty naukoweA Uniwersytet Calgary Naukowcy odkryli, że astronauci, którzy spędzili ponad trzy miesiące w kosmosie na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), tylko częściowo wyzdrowieli z poważnej utraty kości. Chociaż zjawisko to występuje naturalnie u ludzi na Ziemi, utrata wydaje się być bardziej wyraźna, gdy ciało jest wystawione na działanie mikrograwitacji. W rzeczywistości autorzy badania stwierdzili, że sześć miesięcy w kosmosie zaowocowało: kontrakty Wartość degradacji kości.

„Zrozumienie, co dzieje się z astronautami i jak wracają do zdrowia, jest niezwykle rzadkie” – powiedział mi Gabel, profesor nadzwyczajny kinezjologii i główny autor badania. Powiedział w komunikacie prasowym. „Pozwala nam przyjrzeć się procesom zachodzącym w ciele w tak krótkim czasie. Musielibyśmy podążać za kimś przez dziesięciolecia na Ziemi, aby zobaczyć taką samą utratę kości. „

Problem wynika ze środowiska mikrograwitacyjnego w kosmosie. Waga jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na zdrowie kości. Podobnie jak mięśnie, kości potrzebują ciężaru i naprężeń, aby utrzymać swoją siłę. Bez nich z czasem słabną. Jeśli twoje ciało ma poważną niedowagę, może to prowadzić do poważnych problemów z kośćmi, w tym: OsteoporozaJest to choroba, która sprawia, że ​​kości są tak kruche, że nawet atak kaszlu może prowadzić do złamań żeber.

Jest więc zrozumiałe, że środowisko mikrograwitacyjne ISS z czasem doprowadziłoby do znacznej degradacji kości. Jednak autorzy badania twierdzą, że ilość strat i regeneracji różni się w zależności od astronauty.

READ  Naukowcy odkryli szczątki jednego z największych drapieżnych dinozaurów w Europie

„Widzieliśmy astronautów, którzy mieli trudności z chodzeniem z powodu słabości i braku równowagi po powrocie z lotu kosmicznego, do innych, którzy radośnie jeździli na rowerze po kampusie Johnson Space Center, aby spotkać się z nami podczas wizyty studyjnej” – powiedział Stephen Boyd, dyrektor McCaig Institute for Bone and Joint Health i współautor badania, w oświadczeniu.Istnieje bardzo zróżnicowany zestaw reakcji wśród astronautów na powrót na Ziemię.

Odkrycia te podkreślają potrzebę badań nad długofalowymi skutkami podróży kosmicznych na ludzkie ciało – zwłaszcza, gdy przygotowujemy się do podjęcia ambitnych misji kolonizacji innej planety. Autorzy badania planują oprzeć się na badaniach i rozważyć wpływ dłuższych okresów spędzonych w kosmosie, aby zapewnić wgląd przyszłym astronautom.

„Astronauci wyruszą w głęboką przestrzeń kosmiczną w tej dekadzie, a w nadchodzących stuleciach ludzkość będzie zamieszkiwać inne układy gwiezdne” – powiedział w oświadczeniu Robert Thirsk, były astronauta i kanclerz Uniwersytetu Kalifornijskiego w Calgary. „Przesuńmy teraz granice eksploracji kosmosu, aby ta wizja była możliwa”.