25 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Azarenka pokonuje Pegulę w dwóch setach i awansuje do półfinału Australian Open |  Australian Open 2023

Azarenka pokonuje Pegulę w dwóch setach i awansuje do półfinału Australian Open | Australian Open 2023

tak jak Wiktoria Azarenka Trzymając się jednego z jej największych zwycięstw w ostatniej dekadzie, przypomniało jej to w stratosferze, dlaczego osiągnęła tak wiele. Wędrując wewnątrz linii bazowej, Azarenka nieubłaganie chwyciła piłkę na początku i wywierała stały nacisk duszący.

Jej nieustająca siła zaowocowała ogromnym zwycięstwem w obu przypadkach Mistrzostwa Australii Open Mistrzyni znokautowała trzecią rozstawioną Jessicę Pegulę 6:4, 6:1 i wróciła do półfinału po raz pierwszy od 2013 roku.

„Wiedziałem, że muszę grać szybko, nie mogłem dać jej szansy na wkroczenie, musiałem nią manipulować” – powiedziała. „Zrobiłem kilka naprawdę interesujących slajdów. Pomyślałem: Robisz właściwą rzecz. Nawet jeśli wygląda to jak gówno, jest w porządku. To właściwy sposób, aby to zrobić.”

Pegula była jedną z najlepiej przygotowanych zawodniczek w swoim składzie po tym, jak pokonała swoich czterech przeciwników i awansowała do trzeciego z rzędu ćwierćfinału Australian Open bez utraty seta. Ale na arenie tak ważnej dla kariery Azarenki presja, jaką wywierała, przerosła Pegulę.

„Zrobiła dokładnie to, co chciała zrobić” – powiedział Pegula. „Wykonywała to naprawdę dobrze. Uderzając piłkę głęboko, biorąc ją wcześnie, zmieniając kierunek piłki.”

Dziesięć lat po tym, jak Azarenka osiągnęła pierwsze miejsce na świecie i zmierzyła się z Sereną Williams w największym finale świata, takie sceny były rzadkością. Po urlopie macierzyńskim w 2016 roku i urodzeniu syna Leo, zmagała się z problemami osobistymi, w tym walką o opiekę nad dzieckiem, i konsekwentnie nie potrafiła odzyskać dawnej formy.

Wydawało się, że Azarenka osiągnęła punkt zwrotny, kiedy przyjechała Finał US Open 2020Jednak nacisk, który miała nadzieję, że przyniesie, nigdy się nie zmaterializował. To drugi raz, kiedy dotarła do ćwierćfinału Wielkiego Szlema od 2016 roku i drugi półfinał od 2013 roku.

Azarenka przypisuje niektóre ze swoich ostatnich problemów stresowi i lękowi, które towarzyszyły jej na boisku w zeszłym sezonie. Powiedziała, że ​​nie jest psychicznie przygotowana do gry w tenisa na wysokim poziomie, bardzo boi się porażki. Po meczu 33-latek był entuzjastycznie nastawiony i szczerze opowiedział o drodze, jaką zajęło mu dobre samopoczucie na boisku.

READ  Relacje na żywo z Mistrzostw Świata 2022: Argentyna prowadzi na początku drugiej połowy przeciwko Polsce

„Myślę, że nie rozpoznajesz jej od razu” – powiedziała. „To narasta, aż dojdziesz do naprawdę złego punktu, w którym nic nie ma sensu. Czujesz się trochę zagubiony. Byłem w punkcie, w którym nie znalazłem niczego, co mogłoby mnie pocieszyć, ani jednego zdania”.

„Złamałem kilka rakiet po meczu w Ostrawie [where she lost in the first round in October]. To był dla mnie bardzo trudny moment”.

Od tego czasu pracowała nad nauką, jak przetwarzać uczucia i myśli, które pojawiają się w sytuacjach wysokiego stresu. „Próbowałem zrobić jeden mały krok do przodu, kolejne wyzwanie i kolejny krok do przodu. Nauczyłem się, jak zacząć budować proces krok po kroku, zamiast pochopnie wyciągać wnioski w sytuacji, przeskakiwać do konkluzji lub celu i naprawdę skupianie się na krok po kroku, co jest bardzo trudne, wymaga dużo pracy i codziennej pracy.”

Tu tytuł Azarenki w 2012 roku Okazało się, że był to decydujący moment w jej karierze, kiedy osiągnęła 1. miejsce i rozpoczęła serię 26 zwycięstw z rzędu, zanim Z powodzeniem obroniła tytuł. Podczas tej drugiej rundy tytułu, termin medyczny Podczas swojego półfinału przeciwko Sloane Stephens stała się kontrowersyjna. Reakcja pozostawiła psychiczne blizny, z których usunięcie zajęło dekadę.

Jessica Pegula (z lewej) gratuluje Victorii Azarence ćwierćfinału. Zdjęcie: Shutterstock

„To była jedna z najgorszych rzeczy, przez które przeszłam w mojej karierze, sposób, w jaki zostałam potraktowana po tym momencie, sposób, w jaki musiałam się tłumaczyć do 22:30, ponieważ ludzie nie chcieli mi wierzyć” – powiedziała. powiedział. „Myślałem o tym. Zajęło mi to 10 lat. W końcu się z tym pogodziłem. „

Dziesięć lat po swoim ostatnim półfinale Australian Open zmierzy się z Azarenką Mistrzyni Wimbledonu, Elena Rybakina, Po wygranej w czwartej rundzie z Igą Świątek, Kazachanka pokonała byłą mistrzynię French Open Jelenę Ostapenko 6:2, 6:4 i awansowała do swojego drugiego półfinału Wielkiego Szlema.