1 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ava DuVernay zdobywa nagrodę Origin Snubs, Dave Chappelle wspiera Angelinę Jolie – The Hollywood Reporter

Ava DuVernay zdobywa nagrodę Origin Snubs, Dave Chappelle wspiera Angelinę Jolie – The Hollywood Reporter

Ava DuVernay twierdzi, że chociaż jej film „był rozczarowujący”. Pochodzenie W sezonie rozdania nagród „nie miała dostępu do społeczności Hollywood” i jest dumna z „bardzo pozytywnej, niezwykle bliskiej” reakcji, jaką otrzymała od tych, którzy ją przyjęli.

W filmie Neon występują Anjanu Ellis Taylor, Jon Bernthal, Vera Farmiga, Audra McDonald, Niecy Nash-Bates, Nick Offerman, Blair Underwood i nie tylko, a producentem, reżyserem i scenarzystą jest DuVernay na podstawie powieści Isabel Wilkerson. Zajęcia: Źródła naszego niezadowolenia. Film adaptuje analityczne badania Wilkersona na temat wykorzystania kast jako ramy do zrozumienia amerykańskiego rasizmu – wraz z systemami kastowymi w Indiach i nazistowskich Niemczech – w autobiograficzny dramat, który został opisany jako przejmujący, ambitny i być może „Najważniejsza biografia w książce, jaką kiedykolwiek napisano”.

W „Reporter z Hollywood”Recenzując film krytyk Lovia Jjarki stwierdziła, że ​​„waha się, próbując zrównoważyć” liczne narracje na różnych kontynentach, w relacjach i w czasie. Jest to jednak „film przetworzony”, który „przedstawia delikatną historię miłosną ożywioną pełnymi pasji i zaangażowania kreacjami Aunjanue Ellis-Taylor i Jona Bernthala”.

Premiera odbyła się we wrześniu ubiegłego roku na Festiwalu Filmowym w Wenecji, a do kin trafiła w grudniu. Od tego czasu ten doceniony przez krytyków film usiłuje przyciągnąć uwagę wyborców sezonu nagród, którzy zwracali większą uwagę na innych głównych pretendentów, w tym Zabójcy Księżycowego Kwiatu, lalka Barbie, Oppenheimera, Amerykańska fantazja, Złe rzeczy, Fioletowy, Artysta, lider zespołu, Rustin, Ustalacze, Spider-Man: Przez Spider-Verse, Anatomia upadku, Wszyscy jesteśmy obcy, Chłopiec i czaplaI Minione życie.

W piątek Ellis Taylor mówił także o braku zainteresowania nagrodami ludzie że „ten film robi coś bardzo odważnego”.

„Myślę, że jest odważna na poziomie kreatywnym, myślę, że jest odważna w swoim przesłaniu i myślę, że stawia czoła problemom w innowacyjny sposób. Myślę, że po prostu [in Hollywood] „Nagradzaj białych mężczyzn za tego rodzaju pracę” – kontynuował Ellis Taylor.

READ  Free Leader ustępuje ze stanowiska po 14 latach kandydowania

w Pochodzenie'Nagrody Gotham Jedna z nominacji Gotham dla głównej aktorki dla Ellisa Taylora, nominacja dla najlepszego filmu do Złotego Lwa na Festiwalu Filmowym w Wenecji, a także kilka nominacji i zwycięstw od kilku stowarzyszeń krytyków. Został jednak odrzucony przez Złote Globy, nagrody BAFTA, DGA, SAG i Critics' Choice Awards.

Ellis Taylor, która w zeszłą niedzielę wzięła udział w ceremonii rozdania nagród Critics' Choice Awards za swoją pracę w Uzasadnienie: Miasto prymitywneDodała, że ​​udział w ceremonii było „trudne”, mówiąc, że „tak się czuła”. Pochodzenie – Powinno tam być.

Komisja ds. Wyboru Krytyków Kobiet ogłosiła w czwartek, że film otrzyma pieczęć „Wzmocnienie pozycji kobiet w rozrywce”. We wtorek mają zostać ogłoszone także nominacje do Oscarów.

Według DuVernaya przyczyną niedopatrzenia są kwestie marketingowe. „Było rozczarowujące, że nie dotarło to do społeczności Hollywood, jeśli chodzi o branżę, biorąc pod uwagę nagrody, a to jest mechanizm ograniczonego budżetu i strategii naszych dystrybutorów w sposobie, w jaki został wdrożony” – powiedziała. Agencja prasowa. „Ale myślę, że ludzie, do których udało nam się to dotrzeć – za pośrednictwem Array, twórców filmu, aktorów i wszystkich, którzy zostali zmuszeni do udostępnienia tego – kiedy ludzie to zobaczyli, reakcja była bardzo pozytywna, w przeważającej mierze pozytywna .”

W styczniu aktorka Ellis Taylor została sfotografowana, jak rozdawała pocztówki przed kinem w Los Angeles, zachęcając widzów do obejrzenia filmu. „Zostałam rozpoznana może dwa razy” – powiedziała. strukturacyfrowy magazyn Oscarów, w niedawnym wywiadzie. „To zabawne, bo jest tam duży billboard [at the theater], więc wydaje się to naprawdę banalne czy coś. Jestem na billboardzie i mówię: „Hej, idź obejrzeć ten film!”

„Ale wrócę gdzieś po południu i rozdam więcej ulotek” – dodała podczas nagranej wcześniej rozmowy na Zoomie. „Bo jeśli nie masz milionów dolarów na promocję i nie masz billboardów na Sunset Boulevard, musisz zająć się innymi rzeczami”.

READ  Khloe Kardashian przygląda się przyjęciu urodzinowemu swojej siostrzenicy od środka

W rozmowie z AP DuVernay pochwalił innych przedstawicieli Hollywood za obecność na filmie, „podnoszenie rąk, aby o tym porozmawiać i organizowanie pokazów”. Wśród nich byli Ben Affleck, Sean Penn, Angelina Jolie, Dave Chappelle i Lin-Manuel Miranda. Wyraziła także swoje uznanie dla „ludzi, którzy kupują bilety; rozprzestrzeniać ludzi; Wokół niej naprawdę skupia się społeczność artystów.

Dodała: „Czas nam to pokaże i czas nagrodzi film za jego zalety, które moim zdaniem są dla nas piękne”. „Dzielenie się historiami o naszym wspólnym człowieczeństwie, sprawiedliwości i godności dla wszystkich”.

19 stycznia 2024 o 18:25: Zaktualizowano o dodatkowe cytaty z Aunjanue Ellis-Taylor.