23 listopada, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Australia: Znaleziono największego samca najbardziej jadowitego pająka na świecie

SYDNEY (AP) – Największy samiec najbardziej jadowitego gatunku pająka na świecie, z kłami, które mogłyby przebić ludzki paznokieć, znalazł nowy dom w Australijskim Parku Gadów, gdzie pomoże ratować życie po przypadkowym odkryciu przez członka publiczny. .

Zabójczego pająka z Sydney o imieniu „Hercules” znaleziono na środkowym wybrzeżu, około 50 mil na północ od Sydney, i początkowo przewieziono go do lokalnego szpitala – podał w czwartkowym oświadczeniu Australian Reptile Park.

Eksperci od pająków znaleźli go w pobliskim parku i szybko zdali sobie sprawę, że był to największy samiec, jaki kiedykolwiek otrzymano od australijskiej publiczności.

Pająk mierzy 7,9 centymetra (3,1 cala) długości od stóp do stóp, co przewyższa poprzedniego rekordzistę w parku z 2018 r., samca pająka o imieniu „Kolos”.

Długość pająków lejkowatych z Sydney zwykle waha się od jednego do pięciu centymetrów, przy czym samice są na ogół większe niż ich samce, ale nie są tak śmiertelne. Można je spotkać głównie na terenach leśnych i podmiejskich parkach od Sydney, najbardziej zaludnionego miasta Australii, po nadmorskie miasto Newcastle na północy i Góry Błękitne na zachodzie.

Hercules przyczyni się do programu kontroli zatruć w parku gadów. Bezpiecznie schwytane pająki dostarczone przez społeczeństwo są poddawane „dojeniu” w celu ekstrakcji jadu niezbędnego do produkcji ratującej życie antytoksyny.

„Jesteśmy przyzwyczajeni do przekazywania parkowi bardzo dużych pająków lejkowatych, ale zdobycie tak dużego samca lejkowatego jest jak trafienie w dziesiątkę” – powiedziała Emma Tinney, opiekunka pająków w Australian Reptile Park. „Chociaż samice pająków lejkowatych są jadowite, samce okazały się bardziej zabójcze.

„Dzięki męskiej sieci lejkowej tej wielkości w naszej kolekcji produkcja jadu może być ogromna, co może okazać się niezwykle cenna dla programu zatruć parku”.

Od początku programu w 1981 r. w Australii nie było ani jednego przypadku śmiertelnego ukąszenia pająka lejkowatego.

Niedawna mokra i deszczowa pogoda na wschodnim wybrzeżu Australii zapewniła pająkom lejkowatym idealne warunki do rozwoju.

——