22 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ataki Hamasu i reakcja Izraela: wyjaśnienie

Ataki Hamasu i reakcja Izraela: wyjaśnienie

Unia Europejska Szybko został potępiony Hamas zaatakował „w możliwie najsilniejszy sposób”. W oświadczeniu wydanym w imieniu 27 państw członkowskich stwierdzono, że takie ataki „służą jedynie zwiększeniu napięcia w terenie i poważnie podważają pokojowe aspiracje narodu palestyńskiego” oraz dodano, że Izrael „ma prawo do obrony w zgodnie z prawem międzynarodowym.” . W obliczu tak brutalnych i masowych ataków. W kilka dni po atakach izraelska flaga została wywieszona na charakterystycznych obiektach w całej Europie, w tym na Wieży Eiffla w Paryżu, Bramie Brandenburskiej w Berlinie i budynku Komisji Europejskiej w Brukseli.

Doriane Vanden Boer, specjalistka ds. polityki w Katolickiej Sieci Sprawiedliwości Społecznej CIDSE (Międzynarodowa Współpraca na rzecz Rozwoju i Solidarności), która pracuje nad polityką izraelsko-palestyńską w UE, powiedziała, że ​​chociaż UE „historycznie wzywała do powściągliwości w reagowaniu na Izrael tak, teraz tego nie widzimy.” Tym razem treść wypowiedzi była „bardziej ekstremalna, ponieważ sytuacja jest bardziej ekstremalna”. Prezydent Unii Europejskiej Ursula von der Leyen I Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Mizzola Oświadczyli, że popierają prawo Izraela do samoobrony, ale „nie wspomnieli o palestyńskich cywilach w Gazie i ich potrzebie ochrony”. Vanden Boer powiedział, że te odpowiedzi „dają Izraelowi zielone światło, aby mógł robić, co chce”.

Europejska odpowiedź obejmowała także środki karne wobec Palestyńczyków. W niedzielę Oliver Varhelyi, europejski komisarz ds. sąsiedztwa i rozszerzenia, jednostronnie ogłosił, że zamierza Zamrożenie pomocy dla Palestyńczyków W odpowiedzi na atak. Unia Europejska jest największym darczyńcą Palestyńczyków, przekazującym 728 milionów dolarów rocznie. Co więcej, Niemcy oświadczyły, że ponownie rozważą swoje wsparcie finansowe dla Palestyńczyków, podczas gdy Dania i Szwecja zamroziły pomoc rozwojową, a Austria całkowicie zawiesiła jej finansowanie. (Ani Unia Europejska, ani jej państwa członkowskie nie wysyłają pomocy Hamasowi; Autonomia Palestyńska jest jednym z jej beneficjentów [PA]która zarządza częściami Zachodniego Brzegu w ścisłej współpracy z Izraelem i Agencją Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy i Pracy dla Uchodźców Palestyny ​​na Bliskim Wschodzie. [UNRWA]i inne organizacje humanitarne).

READ  Ukraina zadaje psychologiczne ciosy w grze dronów nad Krymem | Ukraina

Powstała reklama Varheli Sprzeciw ze strony państw członkowskichCo skłoniło Komisję Europejską do Wycofywanie cięć pomocniczych w poniedziałek. Vanden Boer zauważył, że Varhelyi od dawna wzywał do uzależnienia finansowania Palestyńczyków i UNRWA od usunięcia treści antyizraelskich z Palestyńskie podręczniki szkolnei założył, że „czeka chwilę”, aby całkowicie je odciąć. „On [far-right Hungarian Prime Minister] „To człowiek Viktora Orbana w Brukseli i jego stanowisko jest w dużej mierze zgodne ze stanowiskiem rządu izraelskiego” – powiedział Vanden Boer. Dodała również, że europejska reakcja pokazuje, że „Unia Europejska jest stronniczym aktorem, który stoi po stronie Izraela”, zwłaszcza że „nie było prawie żadnej reakcji na ludobójczą retorykę wydawaną przez urzędników izraelskiego rządu, armii i parlamentu”.

Jednakże rosnąca w ostatnich dniach liczba ofiar śmiertelnych wśród Palestyńczyków doprowadziła do bardziej umiarkowanych wypowiedzi. We wtorek oświadczył główny dyplomata Unii Europejskiej Josep Borrell pragnienie „Ochrona ludności cywilnej”, „powściągliwość” i że strony pracują nad znalezieniem „rozwiązania politycznego”. W pierwszej od soboty bezpośredniej krytyce zachowania Izraela ze strony wysokiego rangą urzędnika Unii Europejskiej dodał: „Odcięcie wody, odcięcie elektryczności i odcięcie żywności masom ludności cywilnej jest sprzeczne z prawem międzynarodowym”.