1 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Astronauta Chris Hadfield w misji ISRO Sun Aditya-L1

Astronauta Chris Hadfield w misji ISRO Sun Aditya-L1

Aditya-L1 zostanie dzisiaj wystrzelona przez PSLV-C57 ze Sriharikota w stanie Andhra Pradesh (plik)

Waszyngton:

Gdy rozpoczyna się odliczanie do pierwszej indyjskiej misji słonecznej, Aditya-L1, do Słońca, były dowódca Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Chris Hadfield pochwalił „technologiczną sprawność Indii” i powiedział, że wszyscy na Ziemi „polegają na technologii”.

Misja Sun w Indiach ma wystartować dzisiaj o godzinie 11:50 ze Sriharikota w stanie Andhra Pradesh po zakończeniu ćwiczeń startowych i wewnętrznych kontroli pojazdów.

Aditya-L1 to pierwsze indyjskie kosmiczne obserwatorium słoneczne, które zostanie wystrzelone przez PSLV-C57. Będzie przenosił siedem różnych ładunków do przeprowadzenia szczegółowych badań Słońca, z których cztery będą obserwować światło słoneczne, a pozostałe trzy będą mierzyć in situ parametry plazmy i pól magnetycznych.

W ekskluzywnym wywiadzie dla ANI były astronauta Chris Hadfield mówił o tym, jak wyniki misji Aditya L-1 wpłyną na załogowe loty kosmiczne.

„Kiedy więc umieścimy między sobą a Słońcem coś takiego jak Aditya L-1, aby wykryć te rzeczy i lepiej zrozumieć, jak słońce działa i jakie zagrożenia stwarza dla Ziemi, dobrze będzie, jeśli wszyscy będą chronić nas jako ludzi” dodał. „Ale oczywiście także nasza sieć elektryczna, nasz internet.” A wszystkie tysiące satelitów, na których polegamy, znajdują się na orbicie”.

Aditya-L1 zostanie umieszczona na orbicie halo wokół punktu Lagrange’a 1 (lub L1), który znajduje się 1,5 miliona kilometrów od Ziemi w kierunku słońca. Dystans ten ma pokonać w ciągu czterech miesięcy.

Wyrażając oczekiwania międzynarodowej wspólnoty kosmicznej wobec Adityi L-1, pan Hadfield powiedział: „Cóż, wszyscy na Ziemi polegają na technologii tylko po to, aby mieć prąd w swoich domach, a firmy w celu komunikacji… Jesteśmy zależni od naprawdę złożonego i wzajemnie połączonego globalnego energii elektrycznej i systemu danych.” … To naprawdę przydatne informacje, nie tylko dla ISRO i nie tylko dla indyjskiego programu kosmicznego, ale jest to coś, co ma istotne znaczenie dla pogody kosmicznej na świecie”.

READ  Niedźwiedź atakuje i poważnie rani 21-letniego plantatora drzew w Kanadzie

Główne cele Indyjskiej Misji Słonecznej obejmują badanie fizyki korony słonecznej i jej mechanizmu ogrzewania, przyspieszenia wiatru słonecznego, sprzężenia i dynamiki atmosfery słonecznej, rozkładu wiatru słonecznego i zmian temperatury, pochodzenia koronalnych wyrzutów masy (CME) i rozbłysków i pogoda kosmiczna w pobliżu Ziemi.

Atmosfera słoneczna, korona, jest tym, co widzimy podczas całkowitego zaćmienia słońca. Indyjski Instytut Astrofizyki z siedzibą w Bengaluru stwierdził, że koronograf taki jak VELC jest instrumentem, który odcina światło z dysku słonecznego, dzięki czemu może przez cały czas rejestrować słabą koronę.

Chris Hadfield opisał udane lądowanie misji księżycowej Chandrayaan-3 należącej do Indyjskiej Organizacji Badań Kosmicznych jako „mocny dowód rosnących możliwości indyjskiej technologii”.

„To historyczny moment dla Indii i świata”.

Pochwalił także postęp technologiczny Indii, mówiąc: „Ten przykład lądowania na Księżycu, wysłania sondy na Słońce lub przynajmniej obserwacji Słońca i przygotowania indyjskich astronautów do lotu w kosmos stanowi naprawdę wyraźny przykład dla wszystkich na świecie .” Indiach, ale dla wszystkich innych osób na całym świecie, gdzie obecnie znajduje się indyjska zaawansowanie technologiczne, jest rodzajem zapowiedzi wszystkiego, co ma nadejść”.

Odnosząc się do budżetu indyjskiej misji na Księżyc (Chandrayan-3), były dowódca Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, Chris Hadfield, powiedział: „Naprawdę ważne jest, aby spojrzeć na budżet z odpowiedniej perspektywy… jeśli porówna się go ze wszystkim innym, co robi to rząd indyjski”. Jeśli porównać to z kwotą wydawaną na dystrybucję żywności lub resztę zdrowia i dobrego samopoczucia Hindusów, jest to jakieś 100 z 1% całego budżetu… W porównaniu z wydatkami innych krajów coś podobnego, jest to również jedna z największych mocnych stron Indii.. To sprawia, że ​​(Indie) są bardzo konkurencyjne… Niedrogi i skuteczny sposób, w jaki Indie wylądowały na Księżycu, jest pozytywnym dowodem dla wszystkich indyjskich firm kosmicznych, które oni też mogą coś zrobić i za znacznie mniejsze pieniądze niż reszta świata, a to naprawdę dobry model biznesowy. ”

READ  Rada Bezpieczeństwa Narodowego USA twierdzi, że w konflikcie izraelskim zginęło 9 obywateli amerykańskich

W kontekście ekonomicznego wykorzystania tej technologii, aby przekształcić ją w dochodowy biznes kosmiczny, były dowódca Międzynarodowej Stacji Kosmicznej powiedział również: „Indie mają naprawdę silną pozycję, aby to zrobić”.

„Myślę, że premier Narendra Modi widział to od kilku lat. Jest bardzo bezpośrednio zaangażowany w indyjską organizację zajmującą się przestrzenią kosmiczną i badaniami… więc to naprawdę mądre posunięcie ze strony indyjskich przywódców w tej chwili, aby to forsować i żeby tak było.” „Rozwijamy go, ale także prywatyzujemy, aby firmy, a tym samym Hindusi, mogli z niego skorzystać” – powiedział Hadfield.

Chris Hadfield, także astronauta, napisał scenariusz do „Apollo Murders”, a premiera kontynuacji „The Defector” planowana jest na październik.

„Moja nowa książka nazywa się „Maverick” i ukaże się 10 października. To ekscytująca fikcja, fikcja o alternatywnej historii. Prawie wszystko, co wydarzyło się w tej książce, jest prawdą, ale świetną zabawą jest utkanie fabuły pomiędzy astronautami a pilotów testowych oraz program kosmiczny i program nuklearny, który był w toku.”