25 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Asghar Farhadi został uznany za winnego kradzieży idei „bohatera”.  - Hollywoodzki reporter

Asghar Farhadi został uznany za winnego kradzieży idei „bohatera”. – Hollywoodzki reporter

sąd w Iran Znalazłem irańskiego reżysera, który dwukrotnie zdobył Oscara Asghar Farhadi winny Kradnąc intro do jego nowego filmuA bohaterz poprzedniego filmu dokumentalnego, Wszyscy zwycięzcy, wszyscy przegraniwyreżyserowany przez Azadeh Masihzadeh, byłą studentkę filmową z Farhadim.

Sąd w Teheranie uznał Farhadiego winnym naruszenia praw autorskich Masiha Zadeha Wszyscy zwycięzcy, wszyscy przegrani Ukradł istotne elementy dokumentu swojego filmu, nie przypisując mu zasługi Masiha Zadeha.

Wyrok jest prawomocny i nie podlega apelacji. Drugi sędzia określi teraz wyrok Farhadiego. W najgorszym wypadku reżyser mógłby zostać zmuszony do oddania Masihowi Zadehowi „całego dochodu, jaki zarobił na pokazywaniu filmu w kinach lub w Internecie” i groził mu kara więzienia.

bohater Jego premiera odbyła się w zeszłym roku na Festiwalu Filmowym w Cannes i zdobyła Wielką Nagrodę Jury. Do tej pory na produkcjach teatralnych na całym świecie zarobił około 2,5 miliona dolarów. Amazon Prime jest właścicielem praw filmowych w USA.

Farhadi przyznał, że jego film, w którym mężczyzna na przepustce z więzienia dla dłużników znajduje worek złotych monet i postanawia spróbować zwrócić go prawowitemu właścicielowi, oparty jest na tej samej prawdziwej historii, co All Winners All Losers, opracowanej przez Masihzadeh . Jako student w warsztacie dokumentalnym prowadzonym przez Farhadiego. Ale reżyser nie przypisał tego pomysłu Masihowi Zadehowi, twierdząc, że prowadził niezależne badania do historii.

Farhadi pozwał Masihzadeh o zniesławienie, a Masihzadeh odpowiedział, twierdząc, że Farhadi ukradł jej oryginalne dzieło.

W tym tygodniu irański sąd orzekł w obu przypadkach na korzyść Masihzadeha: Odrzuć sprawę o zniesławienie Skazanie Farhadiego za plagiat.

Hollywoodzki reporter Skontaktuj się z Farhadim w celu uzyskania komentarza za pośrednictwem jego prawnika we Francji, który go reprezentuje bohaterKoproducent Memento Productions nie otrzymał jeszcze odpowiedzi.