16 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Apple pozywa byłego inżyniera iOS za rzekomy wyciek szczegółów aplikacji Vision Pro i Journal

Apple pozywa byłego inżyniera iOS za rzekomy wyciek szczegółów aplikacji Vision Pro i Journal

Apple pozwał byłego pracownika za rzekome ujawnienie dziennikarzom i innym pracownikom firmy poufnych informacji, w tym mało znanych szczegółów na temat aplikacji Apple Journal, prac nad zestawem słuchawkowym VisionOS i nie tylko. Pozew został złożony dziesięć dni temu w sądzie stanowym Kalifornii (24CV433319pdf), Andrew O'Dea twierdzi również, że ujawnił strategie zgodności z przepisami, liczbę pracowników i inne cechy sprzętu produktu.

Jak już wspomniano z MacPlotkiW co najmniej jednej wiadomości firma twierdzi, że Aude twierdził, że ujawnił informacje, „aby móc «zabić» produkty i funkcje, którym się sprzeciwiał”.

Apple wskazał w pozwie na kilka powiązań:

Tylko między czerwcem a wrześniem 2023 r. pan O'Dea komunikował się z dziennikarzem Wall Street Journal (WSJ), którego pan O'Dea nazywał „Homeboyem” ponad 1400 razy, korzystając z szyfrowanej aplikacji do przesyłania wiadomości. Pan Aude przeczytał także „Homeboy”, ostateczną listę funkcji niezapowiedzianego produktu telefonicznego Apple. Pan Audi wysłał kolejnego dziennikarza do Informacja Wysłałem ponad 10 000 SMS-ów i podróżowałem po całym kontynencie, aby się z nią spotkać.

W skardze pojawia się następujący zrzut ekranu przedstawiający zaszyfrowaną wymianę wiadomości w Signal między Aude a dziennikarzem „Wall Street Journal”. Apple twierdzi, że „Pan Aude często robił i zapisywał zrzuty ekranu ze swoich rozmów na swoim służbowym iPhonie wydanym przez Apple, aby zachować je na dłużej potomkowie.

Apple oskarża Aude o ujawnienie ostatecznej listy funkcji aplikacji Apple Journal podczas rozmowy telefonicznej z tym samym reporterem w kwietniu 2023 r. opowieść o Niepublikowane funkcje aplikacji Pojawił się w tym samym miesiącu Dziennik Wall Street.

Aude dołączył do Apple w 2016 roku jako inżynier iOS skupiony na poprawie wydajności baterii. Charakter tej roli dał Aude dostęp do „informacji dotyczących dziesiątek najbardziej wrażliwych produktów Apple” – piszą prawnicy Apple.

READ  Niespodziewana aktualizacja Google sprawia, że ​​Android wygląda bardziej jak iPhone

Firma twierdzi, że przecieki wykryto dopiero pod koniec 2023 r. Kiedy przedstawiciele Apple po raz pierwszy spotkali się z Aude w listopadzie 2023 r., ten rzekomo zaprzeczył swojemu udziałowi w wyciekach i skłamał, że ma przy sobie iPhone'a wydanego przez Apple. Następnie, jak twierdzą, udawał, że musi iść do łazienki, „w przerwie wyjął iPhone'a z kieszeni i trwale usunął ze swojego urządzenia duże ilości dowodów”, w tym aplikację Signal.

Następnie podczas drugiego spotkania, które odbyło się 12 grudnia, w skardze napisano: „Pan Aude przyznał, że ujawnił co najmniej dwóm dziennikarzom informacje na temat strategii firmy Apple w zakresie zgodności z przepisami, niezapowiedzianych produktów, zasad rozwoju i charakterystyki sprzętu niektórych wprowadzonych na rynek produktów”. został zwolniony trzy dni później. Z dokumentów Apple wynika, że ​​firma domaga się procesu z ławą przysięgłych, odszkodowania, „zwrotu i/lub unieważnienia” premii i opcji na akcje, a także „nakazu nakazującego panu Aude nieujawnianie poufnych i zastrzeżonych informacji Apple” osobom trzecim.” Bez jego pisemnej zgody.