25 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Amerykański dziennikarz Brent Reno został zastrzelony przez siły rosyjskie na Ukrainie

Amerykański dziennikarz Brent Reno został zastrzelony przez siły rosyjskie na Ukrainie

Waszyngton – Amerykański dziennikarz został zabity, a inny ranny przez siły rosyjskie w mieście Irbin pod stolicą Kijowa, gdy jechali fotografować uchodźców – poinformowała w niedzielę ukraińska policja.

Według Andrieja Nepetowa, dowódcy kijowskiej policji regionalnej, 50-letniego filmowca Brent Reno zginął, gdy siły rosyjskie otworzyły ogień. Nepetov opublikować Graficzny obraz rzekomo ciała Renault na Facebooku, a także zdjęcia jego amerykańskiego paszportu i danych uwierzytelniających media opublikowane przez New York Times.

Rzeczniczka Timesa powiedziała, że ​​Reno był „utalentowanym filmowcem, który przez lata współpracował z The New York Times”, ostatnio w 2015 roku, ale „nie był przydzielony do żadnego stanowiska w The Times na Ukrainie”. czas wydał oświadczenie Później w niedzielę potwierdził, że Renault „w regionie pracuje nad projektem TIME Studios dotyczącym globalnego kryzysu uchodźczego”.

Reżyser filmu dokumentalnego Juan Arredondo został ranny w ataku, zgodnie z lokalnymi raportami i wideo opublikować Rzeczniczka szpitala publicznego w Kijowie. Arridondo, który leżał na noszach szpitalnych, powiedział, że on i Raynaud byli w drodze, aby sfotografować ludzi opuszczających Kijów, gdy przekraczali punkt kontrolny i zostali zastrzeleni.

„Ktoś zaproponował, że zabierze nas na drugi most i przekroczyliśmy punkt kontrolny, a oni zaczęli do nas strzelać. Więc kierowca odwrócił się i strzelali dalej, my dwoje. Mój przyjaciel Brent Reno został postrzelony i był strzał”, powiedział Arredondo, który również jest Amerykaninem. Widziałem, jak został postrzelony w szyję, rozdzieliliśmy się i zostałem pocięty.

Departament Stanu potwierdził śmierć Raynauda w oświadczeniu wydanym później w niedzielę, mówiąc, że „zapewnił wszelką możliwą pomoc konsularną” jego rodzinie.

READ  Przywódcy Chin i UE zgadzają się co do potrzeby „zrównoważonych” stosunków handlowych

„Przekazujemy najgłębsze kondolencje jego rodzinie w związku z jej stratą” – powiedział rzecznik firmy.

Nepetov, szef kijowskiej policji, napisał, że Renault „zapłacił [with] swoje życie za próbę podkreślenia pomysłowości, bezwzględności i bezwzględności napastnika”, zgodnie z automatycznym tłumaczeniem jego posta na Facebooku.

Reno i jego brat Craig Reno donosili o wielu globalnych hotspotach w ciągu ostatnich dwóch dekad, w tym Iraku, Afganistanie i Egipcie, według CV na swojej stronie internetowej. mąż zdobył nagrodę Peabody w 2015 roku za ośmioczęściowy film dokumentalny dla Vice News o szkole w Chicago dla uczniów z poważnymi problemami emocjonalnymi.

1l8a3498.jpg
Brent Reno filmuje w Iraku w 2016 roku.

Wiadomości CBS / Omar Omar


Doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu, Jake Sullivan, nazwał doniesienia o śmierci Reno „przerażającymi i przerażającymi”. Mówiąc „Zmierz się z narodem” W niedzielę Stany Zjednoczone i ich sojusznicy nałożyliby na Rosję „odpowiednie konsekwencje” za śmierć Rosji.

„Powiem tylko, że jest to nieodłączna część tego, co było rażącym atakiem ze strony Rosjan, skierowanym na cywilów, celując w szpitale, celując w miejsca kultu, celując w dziennikarzy” – powiedział Sullivan. .

Lee Cohen, Richard Escobedo i Margaret Brennan przyczynili się do powstania reportaży.