1 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Amazon chce, żebyś zaczął płacić za Alexę

Amazon chce, żebyś zaczął płacić za Alexę

Używany przez ponad 75 milionów ludzi Aleksaale według standardów Amazona usługa to A Żałosna porażka. Problem w tym, że Alexa nie zarabia żadnych pieniędzy, a usługa ogromnie obciąża zasoby firmy. Najwyraźniej Amazon ma jeszcze jeden plan na uratowanie swojego cyfrowego asystenta Ładowany za pomocą sztucznej inteligencji Pobierają opłatę za przywilej korzystania z niego, ale sytuacja nie wygląda dobrze.

Według raportu w Interesuje się handlem Czwartek, dzięki niemu nowy sekret Alexy ledwo działa Halucynacje sztucznej inteligencji I zepsuta technologia. To wyraźnie zwiększyło napięcia polityczne w firmie, zwłaszcza że wielu pracowników Amazona nie wierzyło, że ludzie będą skłonni zapłacić.

Nowa usługa nosi wstępnie nazwę „Alexa Plus”, a datę jej premiery zaplanowano na 30 czerwca – podał Business Insider. Wszystko wskazuje na to, że termin będzie trudny do dotrzymania.

Amazon testuje podstawową technologię o nazwie Remarkable Alexa na 15 000 klientach (jeśli jesteś jednym z nich, zrobimy to) Miłość Aby porozmawiać z Tobą na ten temat. Pracownicy, którzy rozmawiali z BI, stwierdzili, że testy wykazały, że Niezwykła Alexa świetnie radzi sobie z rozmowami, ale fatalnie radzi sobie z robieniem czegokolwiek pożytecznego.

BI stwierdziło, że nowa Alexa udziela zbyt długich i często niedokładnych odpowiedzi oraz ma trudności z obsługą bardziej złożonych żądań, które wymagają obsługi wielu usług (takich jak gry).Paranoiczna robota„I zgaś światło”.

Daleka od klasycznych niepowodzeń tej generacji sztucznej inteligencji, nowa Alexa wymaga ogromnej zmiany zarówno w strategii korporacyjnej, jak i technologii działającej za kulisami. Niektórzy długoletni pracownicy Alexy nie są z tego powodu zadowoleni. Według BI zespół, który zbudował oryginalną Alexę, nie chciał wypuścić swojego dziecka i zmusił Amazon do zachowania części oryginalnego stosu technologii, przez co nowa Remarkable Alexa była rozdęta i trudniejsza w obsłudze.

READ  Nowy patent Samsunga sugeruje szerszą osłonę ekranu dla Galaxy Z Fold 6

Są też ludzie, którym nie podoba się cały projekt. Liczba usług, które Amazon jest skłonny dodać do Twojego miesięcznego rachunku, stale rośnie. Tam premierOczywiście, ale Amazon oferuje również różne usługi przesyłania strumieniowego, Audible i nie tylko. Według doniesień pracownicy powiedzieli BI, że wiele osób nie wierzy, że firmie uda się przekonać swoich klientów do uiszczenia opłaty za korzystanie z inteligentnego głośnika oprócz już zapłaconych pieniędzy.

Inicjatywa ta, która od początku prawdopodobnie była skazana na niepowodzenie, jest odpowiedzią na rosnącą presję, aby zaistnieć w powstającym biznesie sztucznej inteligencji. Google, Apple i Amazon wydały miliardy dolarów na rozwój inteligentnych asystentów – technologii, która miała być przyszłością informatyki. Po latach projekt ten nie przyniósł żadnych znaczących przychodów. Dolina Krzemowa ogólnie postrzega Alexę, Asystent GoogleI Siri Zespoły pracujące nad inteligentnymi głośnikami, jako nietrafione inwestycje, w ostatnich latach szczególnie mocno odczuły zwolnienia i cięcia budżetowe. Po zrobieniu na ich temat tak wielkiej sprawy, branża technologiczna nie chce ich wypuścić.

Obecnie ponownie wzrosło zainteresowanie tymi asystentami jako sposobem interakcji konsumentów ze sztuczną inteligencją nowej generacji. Amazona i jabłko W szczególności później nadrabiają zaległości na tej arenie Google, Microsoftu i OpenAI Ucieknij z cyklem szumu AI. Amazon zbudował własne modele AI, aby konkurować z ChatGPT na świecie, Które firma nazywa QI nawet tak się mówi Bardziej ambitne modele W rozwoju.

Dodanie sztucznej inteligencji do asystentów cyfrowych jest oczywiste i jeśli Amazon może to zrobić w sposób, który również zmieni Alexę w maszynkę do zarabiania pieniędzy, rozwiąże to wiele poważnych problemów. Jeśli jednak plan się nie powiedzie, może to przybliżyć Alexę o krok do grobu.