5 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Alex Batty: We Francji odnaleziono brytyjskiego chłopca zaginionego od sześciu lat

Alex Batty: We Francji odnaleziono brytyjskiego chłopca zaginionego od sześciu lat

Policja z Wielkiego Manchesteru

Niedatowane zdjęcie Alexa Batty’ego przed jego zniknięciem.CNN

Brytyjski chłopiec, którego miejsce pobytu było nieznane przez sześć lat, został znaleziony w środę rano w regionie południowo-zachodniej Francji, powiedział w czwartek CNN rzecznik władz regionalnych.

Jak wynika z apelu policji z lutego 2019 r., Alexa Paty’ego nie widziano od czasu, gdy miał 11 lat, po tym jak w 2017 r. zabrano go na wakacje do Hiszpanii z matką, „która nie miała prawnej opieki rodzicielskiej” i dziadkiem.

Według rzecznika Paty została znaleziona w Haute-Jaronne, niedaleko Tuluzy.

Według prokuratury w Tuluzie, spółka zależna CNN, BFMTV, poinformowała, że ​​rodzina potwierdziła tożsamość nastolatka i że wkrótce ma on wrócić do Anglii.

Jego babcia, Susan Caruana, jego opiekunka prawna, powiedziała brytyjskiej gazecie The Sun, że rozmawiała z Alexem.

„Jestem bardzo szczęśliwy. Rozmawiałem z nim i wszystko z nim w porządku” – powiedział Caruana, dodając: „Obecnie przebywa u władz we Francji. „To ogromny szok.

W czwartkowym oświadczeniu brytyjska policja Greater Manchester podała, że ​​skontaktowano się z nią w sprawie „możliwej obserwacji we Francji Alexa Paty’ego, który zaginął w 2017 roku”.

Policja dodała, że ​​funkcjonariusze z angielskiego miasta Oldham kontaktują się z władzami francuskimi, aby potwierdzić „prawdziwość raportu”.

Rzecznik policji w Greater Manchester powiedział: „To złożone i długoterminowe dochodzenie, dlatego musimy przeprowadzić dalsze dochodzenie, a także wdrożyć odpowiednie środki ochronne”.

READ  Rosyjskie Ministerstwo Finansów zaprasza Crypto do rozliczeń międzynarodowych