25 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Aktualizacje na żywo: Rosja najeżdża Ukrainę

Aktualizacje na żywo: Rosja najeżdża Ukrainę

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. (Urząd Prezydenta Ukrainy)

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przemówił do swojego narodu w niedzielę, nazywając Ukraińców „najodważniejszymi ludźmi w najlepszym kraju na świecie”.

W swoim przemówieniu, wygłaszanym regularnie podczas rosyjskiego ataku na kraj, Zełenski powiedział: „Zbliżamy się do końca kolejnego tygodnia. Naszej walki o wolność, o państwo. Kolejny tydzień, w którym Ukraina przetrwała, mimo wszystkich wysiłków Rosji, by zniszczyć nas. Walczymy.” Bronimy. Odpieramy ataki.”

Zełenski powiedział, że naród robi wszystko, co w jego mocy, aby wygrać wojnę i oskarżył rosyjskie kierownictwo o „kłamstwo” w celu zrzucenia z nich winy.

Kontynuował: „Kiedy rośnie tchórzostwo, wszystko zamienia się w katastrofę. Kiedy ludzie nie mają odwagi rozpoznać swoich błędów i przeprosić, pogodzić się z rzeczywistością i zobaczyć, że zamieniają się w potwory”.

Ukraiński prezydent powiedział, że Rosja straciła kontakt z rzeczywistością, działając jako agresor, ale obwinia Ukrainę za działania sił rosyjskich, w tym za zabójstwo Bucza, uderzenie rakietą w dworzec Kramatorsk i „spalenie wszystkich zniszczonych miast i wsi”.

Zrujnowali życie milionom ludzi. Rozpoczęli wojnę na pełną skalę i zachowywali się tak, jakbyśmy byli winni” – kontynuował Zełenski.

Dodał, że Rosja, obawiając się porażki, rozpocznie więcej działań wojennych na dużą skalę we wschodniej Ukrainie.

„Ale jesteśmy gotowi” – ​​powiedział prezydent, obiecując, że Ukraina zapewni jej wystarczającą ilość broni i zażąda surowszych sankcji wobec Rosji, dopóki nie zostanie wymierzona sprawiedliwość.

Chwilę przed swoim przemówieniem Zełenski powiedział, że honoruje „18 obrońców Ukrainy” – w tym członków ukraińskich sił zbrojnych, specjalnych służb łączności i policjantów – za ich bohaterstwo. Podziękował także dziennikarzom, którzy podzielili się rzeczywistością tego, co dzieje się w kraju.

„Prawda zwycięży i ​​Ukraina zwycięży. To na pewno. Chwała Ukrainie” – powiedział Zełenski.

READ  Wywiad USA pokazuje, że chińskie wojsko miało rakiety wypełnione wodą zamiast paliwem w związku ze skandalem korupcyjnym, który doprowadził do czystki wojskowej Xi: Bloomberg