3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Aktualizacja Steam Deck zmniejsza hałas wentylatora — ale za opłatą

Aktualizacja Steam Deck zmniejsza hałas wentylatora — ale za opłatą

Ogień wydobywa się z wentylatora wyciągowego w Steam Deck.

zdjęcie: zawór / kotaku

Dziś, Valve wypuściło długo oczekiwaną aktualizację dla twojego laptopa. SteamOS 3.2 wprowadza wiele fajnych zmian zarówno w systemie operacyjnym, jak i samym kliencie Steam, umożliwiając zarówno grę zdalną, poprawianie niektórych elementów wizualnych i interfejsu użytkownika, jak i możliwość zmiany częstotliwości odświeżania ekranu. Musisz gorąco dyskutować (przepraszam) na temat podstaw Internetu.

Zasadniczo uporczywy problem ze Steam Deck polega na tym, że wentylator zwykle działa, aby zapobiec wypaleniu się tego Pocket PC. I zwykle mam na myśli: wszystko. do. Ten. czas. I głośno! Z łatwością omija heavy metalowy szum w uszach, aby zabrzmieć na tyle, aby rzeczywiście uderzyć w słyszalny dźwięk. Jestem do tego przyzwyczajony (ja też mam uszkodzony słuch), ale inni nie byli zadowoleni.

Hałas inspirowany iFixit do sprzedaży nowych fanów Mianowicie, jeśli jesteś duszą majsterkowicza, są one łatwe do wymiany i oferują znacznie cichsze rozwiązanie. Ale dla tych z nas, którzy nie lubią mieć otwartego urządzenia, SteamOS 3.2 pozwala dostosować krzywą wentylatora, obniżając ją, aby urządzenie nie zaczęło śpiewać w zakresie mezzosopranowym.

Oto, gdzie sprawy mogą się nagrzać (znowu, przepraszam) w Internecie. Zmniejszając prędkość wentylatora, urządzenie się przegrzeje. Jak jest gorąco? będziemy, gry komputerowe zmień miarę do 10 stopni Celsjusza (czyli 18zmień ° w jednostkach wolności) kilka tygodni temu tylko w jednym przykładzie. Wystarczyło, że uznali tę aktualizację za niewartą zachodu, biorąc pod uwagę potencjalny wpływ na żywotność Steam Decka.

Menu konfiguracji Steam Deck wyświetla nową opcję sterowania wentylatorem.

zdjęcie: Kotaku

odlewnia cyfrowa To było trochę dokładniejsze niż branie; Zasadniczo prędkość wentylatora, temperatura i wykorzystanie mieszają się, aby zapewnić różne wyniki. Więc prawdopodobnie zauważysz wzrost temperatury z 4° lub 5° C do nawet 10° C. To była ich opinia (i moja, szczerze mówiąc), ponieważ nadal mieści się w oczekiwanych temperaturach pracy urządzenia, to prawdopodobnie nie napotka żadnych problemów.

Nie różni się to zbytnio od dyskusji o tym, czy należy zostawiać komputer włączony przez cały czas, czy wyłączać go, gdy go nie używasz. Jak powiedział mi kiedyś profesor nauk ścisłych: „Ciepło jest prawdziwe”, więc tak, uruchamianie urządzenia w wysokich temperaturach nie jest nic. Ale technicznie, o ile nie doprowadzamy urządzenia do temperatury, do której nie zostało zaprojektowane, dlaczego mielibyśmy mieć problem?

Nie chcę zbyt szybko zamykać tej dyskusji. według stara broszura wojskowa O oczekiwanej żywotności elektroniki, 10 ° C może połowa Oczekiwana żywotność urządzenia. Oczywiście należy wziąć pod uwagę wiele czynników, które prawdopodobnie będą dyskusją, którą będziemy kontynuować na Twitterze i Reddicie.

Myślę, że jedynym prawdziwym sposobem, aby się tego dowiedzieć, jest kupienie kilkunastu platform Steam i zlecenie im uruchomienia tej samej sceny w czymś podobnym Film Cyberpunk 2077 Przez cztery lub pięć lat ustaw połowę na dolną krzywą wentylatora, a drugą połowę na oryginalne ustawienia. Zobaczymy wtedy, który z nich umrze pierwszy. Dopóki ta nauka nie zostanie zrealizowana, prawdopodobnie najlepiej pozostawić stare ustawienia krzywej wentylatora, jeśli dźwięk nie jest dla ciebie tak ważny. Prawdopodobnie spotkasz się z wieloma opiniami i faktami, pełnymi anegdot i matematyków internetowych na temat tego szczegółu. Dopóki nie wejdziemy w życie Steam Decka przez dwa lata i nie zaczniemy widzieć rzeczywistych wyników, nie będziemy wiedzieć, czy jest to jeden czy inny.

Pozostawiam to sekcji komentarzy, aby z szacunkiem podjąć dalszą dyskusję.

Korekta 27.05.2022 13:45 ET: Błąd mojego konta został naprawiony.

READ  Fałszywa poprawka kopania Ethereum dla procesorów graficznych Nvidia była w rzeczywistości złośliwym oprogramowaniem