16 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Akcje Foot Locker wzrosły, gdy zyski za pierwszy kwartał sygnalizowały krok we właściwym kierunku

Akcje Foot Locker wzrosły, gdy zyski za pierwszy kwartał sygnalizowały krok we właściwym kierunku

Inwestorzy nagradzają Foot Locker (FL) za zrobienie kroku we właściwym kierunku.

W czwartek rano akcje spółki podskoczyły o prawie 20%, a dyrektor generalna Mary Dillon nazwała pierwszy kwartał „mocnym początkiem roku”. Wydaje się, że plan firmy „Lace Up Plan”, który obejmuje wysiłki mające na celu poprawę jej działalności cyfrowej, usprawnienia obsługi sklepów, lojalności i budowania marki, wydaje się obiecujący.

Sprzedaż w tych samych sklepach spadła o 1,8%, lepiej niż oczekiwany przez Wall Street spadek o 1,93%. Przychody wyniosły 1,88 miliarda dolarów w porównaniu z oczekiwanymi 1,89 miliarda dolarów, a skorygowany zysk na akcję wynoszący 0,22 dolarów był wyższy od szacunków wynoszących 0,12 dolarów.

Firma podtrzymała swoje wytyczne na rok 2024, w którym oczekuje się, że sprzedaż w tych samych sklepach wzrośnie od 1% do 3%, podczas gdy ogólna sprzedaż będzie mieścić się w przedziale od 1% do 1% wzrostu. Oczekuje, że całoroczny EPS wyniesie od 1,50 do 1,70 dolara.

Dzieje się tak w czasie, gdy na dochód uznaniowy konsumentów wpływa przedłużająca się inflacja, malejące oszczędności i rosnące stopy procentowe.

Przed raportem akcje Foot Locker spadały od początku roku o około 27% w porównaniu do S&P 500 (Referencje) około 11% zysku.

W ramach planu firma Foot Locker zaprezentowała nową przebudowę sklepu (na zdjęciu poniżej), która według firmy przekłada się na większy ruch pieszych i większe rozmiary koszyków.

W tym kwartale spółka otworzyła cztery nowe sklepy i zamknęła 37 sklepów. Przebudowała lub przeniosła 16 sklepów, a 13 zmodernizowała do aktualnych standardów projektowych.

Foot Locker planuje w ciągu najbliższych kilku lat zmodernizować dwie trzecie swoich globalnych lokalizacji Foot Locker i Kids Foot Locker.

Inwestuje także w sprzedaż cyfrową, w tym w program lojalnościowy FLX Rewards, który został przetestowany w Kanadzie i ma zostać oficjalnie uruchomiony w drugim kwartale. Według analityka Evercore ISI, Michaela Benettiego, wykazuje on wczesne oznaki „testowania większej liczby aktywacji i średnich wskaźników transakcji”.

READ  Awaria internetu: Spotify, Discord i inne w końcu powróciły

Oczekuje się, że umożliwi to firmie uzyskanie większej wiedzy o konsumentach. Tylko 20% transakcji Foot Locker odbywa się poprzez program lojalnościowy, w porównaniu do 60%-80% w sektorze detalicznym.

Dillon powiedział, że wprowadzenie na rynek „wzmocni” jego „koło zamachowe popytu”, które ma stać się nowoczesnym sprzedawcą wielokanałowym.

Kluczowe znaczenie ma także ożywienie relacji z partnerami marki. Firma stwierdziła, że ​​„bardzo ściśle współpracuje nad wieloletnimi planami rozwoju” z firmą Nike, która stanowi 60% jej portfolio, ponieważ marka obuwia ponownie koncentruje się na sprzedaży hurtowej.

Dillon powiedział, że zespół „jest bardzo zachęcony szeregiem innowacji, które wprowadzono od Igrzysk Olimpijskich w Paryżu do drugiej połowy 2024 r., a następnie do 2025 r.”

Foot Locker prezentuje nową koncepcję sklepu w lokalizacji Foot Locker Willowbrook Mall w Wayne w stanie New Jersey i planuje wykorzystać wnioski wyciągnięte z tej koncepcji w nowych sklepach.  (Dzięki uprzejmości: Foot Locker)

Foot Locker prezentuje nową koncepcję sklepu w Willowbrook Mall w Wayne w stanie New Jersey i planuje wykorzystać wnioski wyciągnięte z tej koncepcji w nowych sklepach. (schowek na stopy)

Oto raport Foot Locker za pierwszy kwartał w porównaniu z szacunkami z Wall Street, zgodnie z konsensusem Bloomberga:

Skorygowany zysk na akcję: 0,22 USD w porównaniu z 0,12 USD

On wygrał: 1,88 miliarda dolarów w porównaniu do 1,89 miliarda dolarów

Ten sam wzrost sprzedaży w sklepie: -1,8% w porównaniu do -1,93%

Brooke DiPalma jest starszą reporterką w Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze pod adresem @Brooke De Palma Możesz też wysłać jej e-mail na adres [email protected].

Kliknij tutaj, aby uzyskać najnowsze wiadomości i wydarzenia dotyczące akcji spółek detalicznych, które pomogą Ci lepiej kierować strategią inwestycyjną