16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Akcje Deutsche Banku spadły w ostatniej oznaki obaw banków

Akcje Deutsche Banku spadły w ostatniej oznaki obaw banków

Ostatnia aktualizacja: 24 marca 2023 r. o 5:39 czasu wschodniego

Pierwsze opublikowanie: 24 marca 2023 r. o 5:10 czasu wschodniego

Akcje Deutsche Bank spadły w piątek, stawiając w centrum uwagi kondycję innego ważnego globalnego banku w miarę zbliżania się weekendu.

Niemiecki pożyczkodawca XE:DBK spadł o 8% we Frankfurcie, a Euro Stoxx Bank XX:SX7E spadł o 4%.

Jak poinformował Reuters, 5-letnie swapy ryzyka kredytowego Deutsche Banku rozszerzyły się w czwartek…

Akcje Deutsche Bank spadły w piątek, stawiając w centrum uwagi kondycję innego ważnego globalnego banku w miarę zbliżania się weekendu.

Akcje niemieckiego pożyczkodawcy

DBK

Indeks we Frankfurcie spadł o 8%, a indeks Euro Stoxx Bank

SX7E

spadła o 4%.

5-letnie swapy ryzyka kredytowego Deutsche Banku rozszerzyły się w czwartek, Reuters podał, że był to największy jednodniowy wzrost w jego historii.

Należy zauważyć, że 5-letni CDS Deutsche Bank, który w czwartek wynosił 175, jest daleki od szczytu Credit Suisse, który wynosił 1194, według danych S&P Global. Im wyższa wartość swapów na zwłokę w spłacie kredytu, tym bardziej prawdopodobne jest, że rynek dostrzeże niewypłacalność emitenta.

Obligacje AT1 Deutsche Banku spadły po tym, jak Szwajcaria zniszczyła Credit Suisse

csgn

Papiery wartościowe w transakcji, które mają zostać nabyte przez UBS

UBSG

.

Invesco AT1 Capital Bond UCITS ETF

w 1

I
Wartość inwestycji w te obligacje zamienne spadła w tym miesiącu o 18%, ponieważ inwestorzy tracą wiarę w papiery wartościowe. Europejskie organy regulacyjne i inne organy nadzoru bankowego na całym świecie twierdziły, że nie pójdą w ślady Szwajcarii, najpierw pozwalając, by akcje banków spadły do ​​zera, zanim wyeliminują zamienne papiery wartościowe w przypadku niepowodzenia.

UPS

UPS

Odczuwa również presję na transakcję, która według banków może nie zostać sfinalizowana w tym roku. Akcje UBS spadły o 5%.