16 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Akcje Apple rosną do rekordowego poziomu po ogłoszeniach dotyczących sztucznej inteligencji

Akcje Apple rosną do rekordowego poziomu po ogłoszeniach dotyczących sztucznej inteligencji

Akcje Apple (AAPL) wzrosły we wtorek aż o 6%, osiągając rekordowy poziom w ciągu dnia, gdy inwestorzy przetrawili ogłoszenie platformy sztucznej inteligencji Apple Intelligence.

Po poniedziałkowych spadkach podczas konferencji spółki WWDC i po niej, akcje spółki wzrosły, gdy niektórzy analitycy z Wall Street wiwatowali dla zapowiedzi spółki.

„Jeśli spojrzysz na sygnał poza szumem, zdasz sobie sprawę, że jest to bezprecedensowa funkcja, którą Apple wprowadzi i zintegruje sztuczną inteligencję z codziennym życiem” – powiedział Yahoo Finance Gil Loria, dyrektor zarządzający DA Davidson.

Po poniedziałkowym wydarzeniu Luria zmienił opcję Apple na Kup od Neutral i podniósł cenę docelową do 230 dolarów z 200 dolarów.

W poniedziałek firma Apple ogłosiła „Apple Intelligence”, długo oczekiwany krok w kierunku generatywnej sztucznej inteligencji. Platforma zostanie zintegrowana ze sprzętem i oprogramowaniem firmy, od iPhone’a i komputera Mac po pocztę, wiadomości i zdjęcia – podała firma. Usługa Apple Intelligence będzie dostępna dla urządzeń iPhone 15 Pro, iPadów i komputerów Mac wyposażonych w chipsety Apple z serii M1, a później jeszcze tej jesieni.

Najważniejszymi funkcjami premiery są aktualizacje Siri, która będzie teraz mogła na przykład analizować telefony pod kątem adresów wysyłanych w wiadomościach lub wyszukiwać zdjęcia w bibliotece zdjęć telefonu na podstawie komunikatów głosowych. Firma Apple wprowadziła także nowe aktualizacje oprogramowania dla telefonów iPhone, zegarków i produktów komputerowych.

„Nasze doświadczenie z ankietami konsumenckimi dotyczącymi premier iPhone’ów poprzednich generacji mówi nam, że cykl aktualizacji sprzętu opiera się bardziej na kombinacji aktualizacji funkcji w różnych aplikacjach, co łącznie zapewni… powody do modernizacji w ciągu najbliższych kilku lat. ” – napisał w poniedziałek starszy analityk JPMorgan Samik Chatterjee w nocie do klientów.

„Udostępnienie funkcji sztucznej inteligencji na komputerach Mac, iPadzie i iPhonie umożliwi cykl aktualizacji na wszystkich urządzeniach” – dodał.

READ  Nowe słuchawki Apple AirPods Pro 2: wyraźniejszy dźwięk, lepsza redukcja szumów

Ogłoszenia te kończą miesiąc emocji na giełdzie, po którym krążyły już pogłoski o niektórych nowościach, w tym o partnerstwie z operatorem ChatGPT OpenAI.

Po krótkim przejęciu przez Nvidię (NVDA) akcje producenta iPhone’a powróciły jako druga co do wielkości firma (po Microsoft) na świecie z kapitalizacją rynkową przekraczającą 3,1 biliona dolarów.

CUPERTINO, Kalifornia – 10 czerwca: Dyrektor generalny Apple Tim Cook przemawia na początku Światowej Konferencji Programistów Apple (WWDC) 10 czerwca 2024 r. w Cupertino w Kalifornii.  Apple ogłosi plany integracji sztucznej inteligencji (AI) z oprogramowaniem i sprzętem Apple.  (Zdjęcie: Justin Sullivan/Getty Images)

Dyrektor generalny Apple Tim Cook przemawia na początku światowej konferencji programistów Apple (WWDC) 10 czerwca 2024 r. w Cupertino w Kalifornii. (Justin Sullivan/Getty Images) (Justin Sullivan za pośrednictwem Getty Images)

Po powolnym początku roku w atmosferze obaw o spowolnienie popytu na iPhone’a, akcje Apple wzrosły obecnie o ponad 15% w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Analitycy tacy jak Luria i Chatterjee uważają, że na horyzoncie może pojawić się kolejny cykl aktualizacji iPhone’a, ponieważ nowe funkcje AI będą dostępne tylko w iPhone’ie 15 pro i nowszych generacjach.

„Kiedy ludzie kupują nowe telefony w okresie świątecznym, zobaczą tę wspaniałą funkcję” – powiedziała Loria. „Pokażą swoim przyjaciołom i rodzinie, a cykl aktualizacji produktu będzie miał miejsce w ciągu najbliższych kilku miesięcy i kwartałów”.

Powinno to być głównym katalizatorem dalszego rozwoju akcji spółki, stwierdziła Loria.

„Akcje utrzymały się na niezmienionym poziomie, ponieważ Apple nie odnotowało wzrostu przychodów” – stwierdziła Loria. „Obecnie wierzymy, że pozwoli to na przyspieszenie ogólnego wzrostu Apple z niskich jednocyfrowych wartości do średnio jednocyfrowych, a być może nawet wysokich jednocyfrowych w ciągu najbliższego roku lub dwóch. To właśnie może napędzać akcje Apple”.

Josh Schaeffer jest reporterem Yahoo Finance. Śledź go na X @_joshschafer.

Kliknij tutaj, aby uzyskać szczegółową analizę najnowszych wiadomości giełdowych i wydarzeń mających wpływ na ceny akcji.

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance