3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Akcje Amazona osiągnęły najwyższy poziom zamknięcia od ponad dwóch lat

Akcje Amazona osiągnęły najwyższy poziom zamknięcia od ponad dwóch lat

Opublikowano: 9 lutego 2024 r. o 17:26 czasu wschodniego

W piątek akcje Amazon.com nadal rosły, zapewniając najwyższe zamknięcie od ponad dwóch lat.

Akcje giganta handlu elektronicznego zwyżkowały podczas piątkowej sesji o 2,7%, kończąc dzień na poziomie 174,45 dolarów. Według danych rynkowych Dow Jones był to najlepszy poziom zamknięcia od 9 grudnia 2021 r., kiedy akcje Amazona AMZN zamknęły się na poziomie 147,17 dolarów.

NIE…

W piątek akcje Amazon.com nadal rosły, zapewniając najwyższe zamknięcie od ponad dwóch lat.

Akcje giganta handlu elektronicznego zwyżkowały podczas piątkowej sesji o 2,7%, kończąc dzień na poziomie 174,45 dolarów. Był to najlepszy poziom zamknięcia od 9 grudnia 2021 r., kiedy spadły akcje Amazona

Amzn

Według danych rynkowych Dow Jones, zamknęło się ono ceną 147,17 dolarów.

nie przegap: Czy Meta jest teraz wartościowym zasobem?

Amazon na krótko wyprzedził Alphabet Inc.

Google

Google

W zeszłym tygodniu była trzecią co do wielkości amerykańską firmą pod względem kapitalizacji rynkowej, choć od tego czasu spadła na czwarte miejsce. Jednak niedawna dynamika akcji Amazona wystarczyła, aby pomóc firmie utrzymać miejsce w pierwszej czwórce, nawet gdy Nvidia Corp.

NVDA

Skubanie jego śladu.

Alphabet zakończył piątkową sesję kapitalizacją rynkową na poziomie 1,86 biliona dolarów, Amazon wyceniono na 1,81 biliona dolarów, a Nvidia na 1,78 biliona dolarów.

Wall Street miała mieszane reakcje na zyski Big Tech w tym kwartale, ale wyniki Amazona należały do ​​tych, które zostały dobrze przyjęte.

Zobacz też: Amazon mówi „magiczne słowa”. Spowodowały one wzrost kapitalizacji rynkowej o 130 miliardów dolarów.

„Ogólnie rzecz biorąc, konsekwencje, które powstrzymywały akcje AMZN – spowolnienie handlu elektronicznego w 2021 r., spowolnienie handlu elektronicznego i presja na marże w 2022 r. oraz spowolnienie AWS w 2023 r. – znikną w całym 2024 r.” – napisał analityk UBS Stephen Go w notatka dla klientów, którzy opublikują te wyniki.

READ  Daimler Trucks twierdzi, że stoi w obliczu ogromnej presji w łańcuchu dostaw

Spółka odegrała kluczową rolę w wzroście zysków sektora dóbr konsumpcyjnych wchodzącego w skład indeksu S&P 500, a jej kwartalny zysk na akcję wzrósł w czwartym kwartale do 1 dolara z 3 centów rok wcześniej. Według FactSet oczekuje się obecnie, że sektor dóbr konsumpcyjnych odnotuje 33% wzrost EPS w czwartym kwartale, ale bez Amazona wskaźnik ten spadłby do około 1%.