16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

AAC nie będzie szukać ekspansji „na zachód”: to pozostawia stan Waszyngton i Oregon

AAC nie będzie szukać ekspansji „na zachód”: to pozostawia stan Waszyngton i Oregon

American Athletic Conference nie będzie patrzeć na zachód, aby się rozwijać po piątkowej wiadomości, że Konferencja Atlantic Coast doda stanford, Cal i SMU, komisarz AAC Mike Aresco – stwierdził w oświadczeniu Piątek. Oto, co musisz wiedzieć:

  • Posunięcia AAC opuszczają Konferencję Pac-12 z zaledwie dwiema szkołami, stanem Waszyngton i stanem Oregon, których dodaniem zarówno AAC, jak i Mountain West wskazały wcześniej.
  • Aresco powiedział, że AAC zbadało „szereg opcji, w tym przyjrzenie się szerszemu zakresowi instytucji w strefie czasu pacyficznego”, zauważając, że jego stowarzyszenie zamiast tego zdecydowałoby się skoncentrować wysiłki na rzecz ekspansji „na szkołach, które umożliwiają rozsądną i trwałą konkurencję oraz dobrze -bycie studentem-sportowcem.” W obrębie naszego silnego zasięgu geograficznego.
  • Wydaje się, że wszelkie nadzieje na odzyskanie i odbudowę Konferencji Pac-12 zostały zniweczone.

SportowiecNatychmiastowa analiza:

Co dalej z WSU i OSU?

Mountain West jest logicznym miejscem lądowania dla obu, tak jak miało to miejsce od skoku. Komisarz Gloria Nevarez powiedziała mi, że według niej skład tych szkół jest bardzo podobny do szkół objętych jej patrolem.

„Uważam, że przez długi czas Góry Skaliste stanowiły niemal barierę uniemożliwiającą zmianę układu konferencji i ekspansję na Zachód” – powiedział mi Nevarez na początku tego miesiąca. „Wiele działo się na wszystkich konferencjach na Wschodzie, ale obecne czasy z pewnością pokazują, że nikt nie jest odporny i zawsze musimy być przygotowani, a to, co podoba mi się w naszych szkołach i naszej lidze, to podobieństwo między naszymi szkołami. Mamy taką nieustępliwą etykę pracy, męstwo.” „Firmy, pierwsze pokolenie (energia). Tym właśnie jesteśmy. Mamy kilka szkół rolniczych i instytucje przyznające ziemię. Po prostu to uwielbiam. Jesteśmy Dzikim Zachodem”.

Będzie to pierwszy raz, kiedy dawne szkoły konferencyjne Power 5 spadły do ​​poziomu Grupy 5, co wiąże się z niższymi rocznymi przychodami i trudniejszą drogą do play-offów College Football. Ale Oregon i stan Waszyngton nie mają wyboru. — Auerbacha

Dlaczego AAC tak zdecydowało?

Chociaż konferencja wykazała zainteresowanie stanami Waszyngton i Oregon, a Aresco zostało zaproszone do wygłoszenia prezentacji i odwiedzenia szkół, członkostwo AAC nie uzyskało wystarczającego wsparcia, aby móc kontynuować działania. Stres związany z podróżą z miejsc takich jak Boca Raton na Florydzie do Pullman w stanie Waszyngton był zbyt duży dla sportowców, podobnie jak koszty.

READ  Dan Snyder zgadza się sprzedać przywódców Waszyngtonu za 6 miliardów dolarów

„Gdyby warunki geograficzne były inne, byłoby to oczywiste” – powiedział Aresco. Sportowiec Piątek.

Dwa lata temu na konferencji odbyły się rozmowy z siłami powietrznymi, stanami Boise, stanami Kolorado i stanami San Diego na temat potencjalnego zachodniego skrzydła, ale obu stronom nie udało się zebrać danych liczbowych ani wspólnie podróżować. Zamiast tego AAC będzie szukać potencjalnych kandydatów od wewnątrz, aby rozszerzyć swój zasięg. — Mój śmiertelniku

Kogo zamiast tego mógłby dodać AAC?

Aresco powiedział, że konferencja może być kontynuowana z udziałem 13 członków zajmujących się piłką nożną, ale jest bardzo otwarty na dodanie kolejnego członka. Dodanie trzech kolejnych szkół do liczby 16 jest możliwe, ale mało prawdopodobne. Wszystko zależy od prezesów lig.

„Myślę, że na pewno rozważymy dodanie jednego” – powiedział Aresco. „Nie wiem, czy musimy pójść dalej. Możemy też bawić się w 13 dzieci. Otrzymaliśmy zainteresowanie ze strony szkół i będziemy to monitorować.

Według innego źródła zaznajomionego z dyskusjami, na szczycie tej listy znajduje się futbol wojskowy. West Point to szkoła położona w północno-wschodniej części kraju, w której od dawna rywalizuje z marynarką piłkarską AAC. Mecz Armii i Marynarki Wojennej rozgrywany jest jako samodzielna wystawa po konferencyjnych meczach o mistrzostwo, więc trzeba będzie zaplanować logistykę. Obie strony prowadziły rozmowy także w 2021 r., kiedy w rozmowach uczestniczyły Siły Powietrzne. Ale Army lubi być niezależnym graczem w piłkę nożną, a obie szkoły uwielbiają historię i widowisko swojej gry. Większość innych sportów armii i marynarki wojennej należy do Patriot League. Wojskowy futbol spędził od 1998 do 2004 roku w Conference USA, zanim ponownie uzyskał niepodległość. — Mój śmiertelniku

Dramatyczna historia

Dodatki ACC reprezentują jedną z ostatnich fal konferencji władzy po chaosie, który miał miejsce 4 sierpnia, kiedy Oregon i Waszyngton opuścili Pac-12 w kierunku Wielkiej Dziesiątki, a Arizona, stany Arizona i Utah wyruszyły do ​​Wielkiej Dwunastki, a wszystko to po Colorado wskoczyło do Big 12 dni wcześniej. Pozostałe cztery szkoły Pac-12 musiały zastanowić się nad swoją przyszłością.

READ  NFL nadal monitoruje grę rozgrywającego

Od początku Stanford i Cal mieli nadzieję, że uda im się dostać do ACC – choćby częściowo – zamiast rezygnować z ligi Power 5 do ligi grupy 5.

Zasięg ACC będzie teraz rozciągał się od Atlantyku – jak wskazuje jego nazwa – po Pacyfik. Dołącza do Wielkiej Dziesiątki jako jedyna konferencja władzy, której członkami są zarówno zachodnie, jak i wschodnie wybrzeże.

wymagana lektura

(Zdjęcie: Brad Horrigan/Hartford Courant/Tribune News Service za pośrednictwem Getty Images)