25 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

5 rzeczy, które trzeba wiedzieć przed otwarciem giełdy w środę, 20 lipca

5 rzeczy, które trzeba wiedzieć przed otwarciem giełdy w środę, 20 lipca

Handlowcy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 19 lipca 2022 r.

Brendan McDermid | Reuters

Oto najważniejsze wiadomości, których inwestorzy potrzebują, aby rozpocząć dzień handlowy:

1. Zapasy się pogarszają

Kontrakty terminowe na akcje spadły w środę rano Po mocnym zamknięciu we wtorek główne indeksy w USA. Zyski były znacznie wyższe niż oczekiwano, a przynajmniej nie tak złe, jak mogłyby być, biorąc pod uwagę presję inflacyjną na amerykańskich konsumentów. Netflix, na przykład z łatwością pokonał swoje niskie oczekiwania dotyczące strat abonentów w ostatnim kwartale. (Dowiedz się więcej na ten temat poniżej.) Jednak wciąż jest wiele raportów o zarobkach, które zostaną opublikowane w ciągu najbliższych kilku tygodni, i nadal istnieje duża niepewność z powodu Wojna Rosji na Ukrainie. W tym zarobki z beczki na środę Tesla A Zjednoczone linie lotnicze po dzwonku.

2. Netflix się tam zatrzymał

Obraz z „Stranger Things” na Netflix.

Źródło: Netflix

Mówiąc o nieźle, wyniki Netflixa to poradziły Podekscytuj inwestorów wystarczająco Aby jednak wysłać akcje wyżej w godzinach niehandlowych przegapić przychody I drugi z rzędu kwartał strat abonentów. Firma ostrzegła, że ​​w drugim kwartale może stracić dwa miliony płacących klientów. Zamiast tego jest to prawdopodobnie w dużej mierze spowodowane popularnością „Stranger Things”, która straciła tylko blisko milion osób. Netflix powiedział również, że spodziewa się dodać milion netto w bieżącym kwartale, czyli mniej, niż oczekiwała Wall Street. Jednak firma dała inwestorom więcej jasności co do swoich planów zaoferowania tańszej, obsługiwanej przez reklamy warstwy i sposobu, w jaki ma na celu rozprawienie się z udostępnianiem haseł.

3. Popyt na kredyt hipoteczny spada

Znak „Na sprzedaż” wisi przed domem 21 czerwca 2022 r. w Miami na Florydzie. Według National Association of Realtors, sprzedaż istniejących domów spadła o 3,4% do rocznego wskaźnika wyrównanego sezonowo 5,41 mln sztuk. Sprzedaż była o 8,6% niższa niż w maju 2021 r. Przy spadku sprzedaży istniejących domów mediana ceny domu sprzedanego w maju wyniosła 407 600 USD, co stanowi wzrost o 14,8% w porównaniu z majem 2021 r.

Joe Riddell | Obrazy Getty

Popyt na kredyty hipoteczne W zeszłym tygodniu spadła do najniższego punktu od 22 lat, według nowych danych środa ze Stowarzyszenia Bankowców Hipotecznych. Tydzień po tygodniu liczba wniosków o kredyt hipoteczny na zakup domu spada o 7% i jest o 19% niższa niż w tym samym tygodniu w 2021 r. Ceny mieszkań w tym roku były już bardzo wysokie. Ale potencjalni nabywcy wciąż mają po swojej stronie niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych. Koszty pożyczek dla nabywców domów wzrosły, gdy inflacja zaczęła szaleć, a Rezerwa Federalna zaczęła podnosić stopy procentowe, aby okiełznać wysokie ceny. Kolejna podwyżka stóp jest prawdopodobna również w przyszłym tygodniu, ponieważ twórcy polityki banku centralnego skłaniają się ku 75 punktom bazowym.

4. Nowa szczepionka na rynku amerykańskim

Na tej ilustracji sylwetka mężczyzny trzymającego strzykawkę medyczną i fiolkę jest widoczna przed logo Novavax na wyświetlaczu.

Cesare Kowalski | Lekka rakieta | Obrazy Getty

Novavax Akcje w sesji przedrynkowej nieznacznie rozszerzyły swoje duże wzrosty od wtorku, kiedy Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom Zatwierdziła szczepionkę firmy Covid dla dorosłych. Dołącza do materiałów z firm Pfizer, Moderna i Johnson & Johnson, które są szeroko dostępne od zeszłego roku. Ponad 75% dorosłych w Stanach Zjednoczonych jest obecnie zaszczepionych przeciwko tej chorobie, która zabiła ponad milion osób w Stanach Zjednoczonych i zainfekowała kolejne miliony. CDC ma nadzieję, że szczepionka Novavax, która wykorzystuje bardziej tradycyjną technologię, używaną od trzech dekad, przekona sceptyków do zaszczepienia.

5. Płynna żegluga zasobów wycieczkowych

Royal Caribbean Cruises jest widziany na kotwicy w Bayonne, New Jersey, Stany Zjednoczone, 21 sierpnia 2021 r.

Andrew Kelly | Reuters

W innych wiadomościach CDCAgencja rządowa zrezygnowała z programu Covid dla branży wycieczkowej. Program, który wcześniej stał się dobrowolny, wymagał przebadania wszystkich pasażerów, a personelowi i pasażerom zachęcano do szczepień. Wiadomości wysłane akcje linii wycieczkowych karnawałA Królewskie Karaiby A norweski Wtorkowe Liceum. „Uważamy, że dzisiejsze wiadomości zapewnią operatorom rejsów większą elastyczność w uwzględnianiu młodszych osób” – powiedział jeden z analityków Stifel.

Carmen Renick z CNBC, Sarah Witten, Alex Sherman, Diana Olick, Spencer Kimball i Jack Stebbins przyczynili się do powstania tego artykułu.

otwórz konto teraz Aby Klub Inwestycyjny CNBC śledził każdy ruch strzały Jima Cramera. Śledź działania szerszego rynku jak profesjonalista CNBC Pro.

READ  Ugoda z pośrednikami w handlu nieruchomościami zmieniła już sposób, w jaki niektórzy Amerykanie kupują i sprzedają domy