22 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

🇵🇱 Polska: Sansa Na Success – ujawniono tematy półfinału Eurowizji Junior 2022

🇵🇱 Polska: Sansa Na Success – ujawniono tematy półfinału Eurowizji Junior 2022

Polska ogólnopolska telewizja TVP ujawniła tematy do półfinału Szansy na sukces – Eurowizji Junior 2022.

Szansa na sukces – Eurowizja Junior 2022 wystartuje 4 września i składać się będzie z trzech półfinałów i finału. Wszystkie programy będą emitowane w TVP 2 o godzinie 15:15 CET Goszczony przez Aleksandra Sikory. Każdy półfinał będzie miał inny motyw przewodni, z którego wszystkim uczestnikom zostaną losowo przydzielone piosenki. Tematy są następujące:

  • Półfinał 1 (4 września) – Uniwersalne zwycięstwa
  • Półfinał 2 (11 września) – Polskie zgłoszenia do Eurowizji Juniorów
  • Półfinał 3 (18 września) – zgłoszenia do Eurowizji

W każdym półfinale panel sędziowski składający się z zastępców członków wybierze jednego uczestnika, który przejdzie do finału. TVP zastrzega sobie prawo do wybrania do dwóch dzikich kart na finały.

W finale finaliści wykonają cover utworu i swoje zgłoszenia do Eurowizji Juniorów. W przeciwieństwie do poprzednich lat, zgłoszenia do Eurowizji Junior będą losowo przydzielane finalistom. Artysta z największą liczbą punktów jury i głosów publicznych będzie reprezentował Polskę w Erewaniu.

Sarah James reprezentowała Polskę na Junior Eurowizji 2021 piosenką „Somebody”. Zdobył 2 miejsce, zdobywając łącznie 218 punktów.

Źródło: Andres Putting/EBU | Źródło: TVP

Polska na Konkursie Piosenki Eurowizji Junior

Polska wzięła udział w pierwszym Konkursie Piosenki Eurowizji Juniorów w 2003 roku. Po dwóch kolejnych miejscach na ostatnim miejscu odpadli z zawodów i nie wrócili do 2016 roku. Od tego momentu losy Polski w turnieju wywróciły się do góry nogami. „Kim chcę być”. W 2019 roku turniej odbył się w Gliwicach. Vicky Gabor wygrała na ojczystej ziemi z „Superbohaterem”, dając Polsce drugie z rzędu zwycięstwo. To sprawiło, że Polska była pierwszym gospodarzem, który wygrał i pierwszym, który wygrał turnieje back-to-back.